Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

:)

a viete vlastne, ze matka tereza nechala chorych na lepru umierat dlhe hodiny bez akychkolvek liekov, v najtazsich bolestiach im nakazala modlit sa a oni pritom velmi trpeli? krute bolesti, priserne podmienky, toto keby svet vedel, mozno by matku terezu neuznaval ako svaticu, ale skor ju vnimal ako zenu, ktora svojeovecky mucila...

0vecka

nehovoriac o tom ze samotny ludia domorodci ktori s nou zili vzdy maju nechapacky z toho ze kolko pozornosti sa jej venovalo v nasom svete...

pripomina mi to Lindu Kuklovu ...

0vecka

vies ak by to bolo naozaj tym ze xces pomahat chorym tak dajme tomu ale jej islo vylozene o to aby ti umierajuci prijali jezisa za spasitela... a to ci sa uzdravia alebo nie bolo vedlajsie... skratka mi to pride dost nevhodne takuto osobu vychvalovat... okrem toho jej sucasnici hovorili o tom ze jej robilo dobre pozerat sa na utrpenie a preto si zvolila tuto pracu... co je dost tazko povedat predsa su to len osobne nazory inych sestier, ale rozhodne vykonala vela namahy ale z racionalneho pohladu uplne zbytocnej...

a netusim preco na to aby som toto mohol povedat by som musel teraz stravit x hodin pomahanim...

jajka001_

ona bola predsa reholna sestra. nie slobodny clovek ktory sa stara o tych ludi z vlastnych financii. a nech spravila akekolvek ludske chyby, na ktore ma ako smrtelny obycajny clovek pravo, ma moj hlboky obdiv za to, ze sa cele tie roky starala o chorych umierajucich ludi, a to aj napriek tomu ze s tym cirkev, pre ktoru zila, s tym nesuhlasila. bola rebel iduci proti prudu, v ramci svojich moznosti.
ked sa postavis proti spolocnosti, a budes sa starat o ubohych, tak sa mozes zacat s nou porovnavat, ovecka.

0vecka

a tiez peniaze ktore nazbierala dala vatikanu skratka vecsina sa pouzila na marketing ... a minimum na naozajstnu pomoc chudobnym ... myslim ze to bolo menej ako 20%

0vecka

to co robia fanaticky veriaci... skratka polozila svoju vieru pred vseobecne moralne hodnoty... nechavala ludi zbytocne umriet a riesila len to aby presli na jej vieru...

www.youtube.com