Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

jajka001_

motiv - nechcem mu ublizit - nie je dobry, musis vediet co chces a ak si pevne presvedcena ze vies co chces, tak si za tym budes stat. nemozes sa toho vzdat aby si niekomu vyhovela aj ked ho lubis. bud sama sebou.

GiovanniX

Ake su dovody,aby si sla za reholnu sestru?Aj moja byvala chcela ist,ale spoznala mna a ani uz nepomyslela na to,mozna si pri tom nespravnom chlapcovi,mne sa ten zivot a ani zivot katolickeho farara nepaci,pre mna zivot znamena daco ine,ale samozrejme je to na tebe,nikto ti nemoze zabranit,aby si sa stala reholnou sestrou,ale podla mna si to este premysli :)

lioness_01

kafik - riadne trápne :)))

panna: držím Ti veľmi palce na ceste za Tvojim rozhodnutím. Bohužiaľ, život prináša aj takéto situácie, že na to aby si mohla naplniť svoje poslanie je nutné niekoho zraniť, ale o priateľa sa neboj, isto to zvládne... Veľmi Ti držím palce a máš môj obrovský obdiv...

kafe

he-he.. racionálne rozhodnutie z tvojej strany.. dobrý hlod :) Ja by som povedala, že si trochu odporuješ (vymýšľaš?:), duchovné povolanie určite neni o racionálnom rozhodnutí a splnení svojej túžby.. nudíš sa?:)

etela

Skutočne je ťažké radiť ti.To ako si presvedčená,že tam chceš vstúpiť, vieš iba ty.Je to veľká obeta a skutočne na zváženie.Nepíšeš, prečo tam chceš vstúpiť. Že je to tvoj sen od detstva ako píšeš, je málo.Čo sa týka tej druhej veci,brať ohľad na niekoho len preto, aby si ho neranila kvôli svojim snom, nie je dobré riešenie. Dobre zváž čo chceš, pretože ako to niekto tu spomínal, život medzi mníškami nie je ľahký. Ešte by nebolo zlé sa porozprávať s mníškami, ktoré majú skúsenosti s týmto poslaním Pomáhať ľuďom sa dá aj iným spôsobom.Ak chceš pomôcť chorým, tých možností je veľa.

??

Dokážeme pomôcť len tým, ktorí o to stoja "Onn". Ak Boh skutočne volá toto dievča na rehoľné povolanie, tak sa tak stane, či o tom budeme diskutovať alebo nie. Žiadna prekážka tomu nezabráni.

Onn

Dnes som videl 7 rovne cigancatka fetovat toluen (prchave latky) ..
pytam sa kto im pomoze ?
1 000 000 000 sestier a katolikov a nik im nepomoze ..
ako ja tolerujem kazdeho ..len ... no .. neviem...

doubledog

ak nieco chces, chod za tym.
a svojim rozhodnutim neublizis inym, oni si ublizia sami, ak ho nebudu respektovat.

btw. neverim, ze ide o tvoje racionalne rozhodnutie.

sandraaaa

Ja ti odporúčam - nevzdávaj sa svojho poslania - lebo raz to budeš banovať...

A to bez ohľadu na to o aký sen ide, resp. z akej oblasti...

Vždy rob to čo cítiš, lebo raz ťa tvoje city dobehnu a to hovorím z vlastnej skúsenosti..