zima v byte

Príspevok v téme: zima v byte
snehuliak

Vie mi niekto prosim poradit,ako je to s kurenim v panelaku?Mam v obyvacke 18,7 stupna,v spalni 18,5 a pritom mam radiatory na plno.Su uplne vlazne.Bola som za domovnikom,aby mi vypisal ziadanku na prekontrolovanie a premeranie a odmietol,ze je to idealna teplota,ze ma taku aj on.Je to normalne,aby som mala v tychto dvoch izbach pod 19 stupnov,ked kurim naplno?Vonku je prave 3,7 stupna.Dakujem.

snehuliak

Dnes som bola za zodpovednym clovekom na bytovom druzstve.Neurobim nic.Kurenie je rovnake v celom panelaku,len s tym rozdielom,ze mne teplo unika do zimy,kym ti ostatni si ho drzia,lebo nemaju steny do vonku.Zakon sa nezmeni,lebo zmeneny je a po novom musi suhlasit nadpolovicna vacsina.Takze obyvacku nepouzivam,lebo sa tam neda sediet.Mam na vyber.Travit cas v spalni,alebo pri synovi v jeho izbe a pozerat Disney chanel :-)
Aj tak vam dakujem za rady.

Lemurik

V skutocnosti to nielen ze mozne je, ale pokial byvas v rohovom byte pod strechou v nezateplenom dome a okolo teba nikto nekuri alebo len minimalne tak uvedene namerane teploty pri radiatoroch pustenych naplno su uplne bezne (a pravdepodobne aj maximalne ktore mozes dosiahnut).
Absolutne suhlasim s lost, niektorí ludia vedia byt neuveritelne svine a je mi ta uprimne luto, ze sa ta v tom dome nikto nezastal :( Skus to este raz susedom vysvetlit avsak ak na to oni nepristupia nezostava ti nic ine len dufat ze sa zmeni zakon a tvoje platby by nemuseli zavisiet od ich rozhodnutia alebo sa prestahovat.

lost

pretoze < 19 C nie je mozne aby bolo normalne, teda ak mas kurenie naplne..

A este by som sa chcel spytat, ako to mate ako na vrchnom byte s teplou vodou? kolko vody "vypustite von oknom" len aby zacala tiect tepla voda?

lost

ludia su retardi takmer vsade..

ja byt tebou tak poviem im, OK tak si vymenme byty... ked si zavidia aj farby ho*na..

a inac, reklamoval by som u spravca pretoze

snehuliak

BIBI
My sme mali schodzu nedavno-2 tyzdne dozadu.Podla zakona musi schvalit vacsina najomnikov to,ze mne bude uvadzana nizsia platba za teplo.Nikto nesuhlasil.Jednoducho budeme platit ti,co sme rohovi plus ja pod strechou navyse,budeme platit tak,ako ti,ktori maju byty pod sebou,nad sebou a este su aj vnutorne.

bibi123

snehuliak-zo zakona je povinne, aby byty , ktore maju nad sebou uz strechu, platili menej, takze je nezmysel, ze Ti to nechceli schvalit.. Chod za spravcom a povedz mu, ze ked to nezacne okamzite riesit, das zvolat schodzu a presadis volbu ineho spravcu, alebo mu znizite plat-o tom rozhoduju obyvatelia domu a radi budu platit menej... inak take zateplenie strechy nie je vobec drahe...

snehuliak

Byvam na samom vrchu,8 poschodie a dokonca rohovy byt.Jediny byt,s ktorym mam spolocnu stenu je prazdny a potom uz len podo mnou byva pan,ktory je tam minimum casu.So susedmi nezmozem nic.Vsetci su proti mne,pretoze som si narokovala na koeficient za rohovy byt,vrchny a dokonca aj severna strana.Nikto neodsuhlasil.Neviem kam mam ist.Panelak zateplit nechcu a mam len za svoje plastove okna.Co z toho,ked zo vsetkych stran mam zimu z vonka.

karaolka012

Akože tie stupne sú v norme, len nie vtedy ak máš ty kúrenie naplno. Na ktorom poschodí bývaš?Je dosť možné,že susedovci pod tebou a vedľa teba šetria na kúrení(teplo ide hore)(je to svinstvo,pretože doplácaš na nich ty) a ty vykuruješ aj "ich".Oni si odstavia kúrenie alebo dajú najslabšie a ty môžeš vykurovať koľko chceš, budeš mať teplotu vzduchu nízku.Ináč je to zakázané vypínať kúrenie, mali by ste zvolať domovú schôdzu.Najlepšie sú merače.