Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako je to s dlhmi po smrti?

Príspevok v téme: Ako je to s dlhmi po smrti?
Kaili2

Môj brat zomrel pred týždňom - spáchal samovraždu. Akože bol to sviňa aj nas doma stale uražal, mamu aj otca a ja som ho nenavidela. Mal veľa dlhov, napr. nesplatene pôžičky, ktore nesplacal až do smrti. Potom nejaké dlhy z kreditných kariet. Ako to teraz bude? Budeme to my jeho rodina musieť za neho všetko vyplatiť? Je to ho dosť približne 10 000 eur dlhov dokopy so všetkeho. Naši žiju z dôchodku a ja to zaneho nemienim vyplacať, mam iba svoj plat. Čo teraz?

jajaja99

ked si vas predvola notar na predbezne vypocutie vo veci dedicstva po bratovi, mali by ste pravdivo informovat o jeho majetkovych pomeroch. ak nevlastnil nic...napr. auto alebo nehnutelnost, v tom pripade s najvacsou pravdepodobnosotou sud konanie o dedicstve zastavi pre nemajetnost.tzn. ze nezdedite ziaden majetok, ale ani dlhy. ak vlastnil brat nejaky majetok, vzdy je moznost dedicstvo odmietnut ako pise bibi.

bibi123

ked si Vas zavola notar, odmietnene dedicstvo.. ale treba si vzdy zratat, ci ma vacsiu hodnotu majetok(nejaka nehnutelnost, kde zije, nejake auto na ktorom sa vozi,..) alebo dlhy..
..kaili, nie je dobre takto hovorit o mrtvom... Bol asi velmi nestastny, ked spachal samovrazdu, pravdepodobne nezvladol svoj zivot a smrt bral ako vykupenie, pokus sa mu odpustit, aj ked Vam mozno sposobil vela trapeni, nenavist si nezasluzi ziaden clovek...

bibi123

odmietnene dedicstvo.. ale treba si vzdy zratat, ci ma vacsiu hodnotu majetok(nejaka nehnutelnost, kde zije, nejake auto na ktorom sa vozi,..) alebo dlhy..
..kaili, nie je dobre takto hovorit o mrtvom... Bol asi velmi nestastny, ked spachal samovrazdu, pravdepodobne nezvladol svoj zivot a smrt bral ako vykupenie, pokus sa mu odpustit, aj ked Vam mozno sposobil vela trapeni, nenavist si nezasluzi ziaden clovek...

bibi123

odmietnene dedicstvo.. ale treba si vzdy zratat, ci ma vacsiu hodnotu majetok(nejaka nehnutelnost, kde zije, nejake auto na ktorom sa vozi,..) alebo dlhy..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako je to s dlhmi po smrti? - Fórum - ZDRAVIE.sk