vztah-nevztah...

Príspevok v téme: vztah-nevztah...
denisaKE

Potrebujem sa trochu vypisat a hodil by sa mi nestranny nazor. V zime som ukoncila dlhorovny vztah, pre partnerovu neveru. Dost ma to vzalo, avsak casom som samozrejme pocitila tuzbu mat vedla seba niekoho, kto ma bude mat rad - a ja jeho. Som pomerne atraktivna a o zajuem muzov nemam nudzu. Bala som sa vsak sklamania, tak som si pratnera chcela najst na zoznamke, kde sa ludia predsa len trosku spoznaju, kym sa stretnu. Zoznamila soms a s mojim sucasnym partnerom, dlho sme si pisali, kym sme s astretli, mali sme podobne zaujmy, vkus, zmysle pre humor. Aj stretnutia boli mile...zacali sm espolu chodit, aj ked mame rozdielne zaujmy (on hory, ja kultura). Spociatku islo vsetko skvele, bol pozorny, chcel ma vidiet takmer kazdy den...a teraz...malokedy sme spolu a to byvame nedaleko od seba. On radsej sedi pri PC ako by mal ist so mnou von...ani k nejakemu vyjadreniu citov z jeho strany nedochadza...o spolocne stravenych nociacha leboa ktivitach mozem len snivat...v restauracii mi je zvycajne trapne, pretoze ani neprejavi snahu zaplatit celu veceru (som financne nezavisla, avsak muzi v mojom okoli sa takto nespravaju). Mali sme aj vazny rozhovor a ja som navrhla rozchod, on bol proti...chvilu to bolo fajn, avsak naozaj len chvilu... Neviem co si o tom ymsliet...som pomerne verny typ, nerada sa rozchadzam...toto je valstne len moj druhy vztah. Ale nie som stastna, neviem co si mam o tom mysliet. Mam ho rada...ale naozaj neviem ako dalej :/

jajka001_

uci sa nielen dieta ako zit, ale aj ty, ako byt spravnym otcom . jedna vec su predsavzatia, ktore mas , a druha,ako to naozaj bude.

AdamKrt

jajka001_:

hovori sa, kto sa boji, nesmie do lesa... Priatelka v mojom veku mala uz davno deti. Ale asi podla miestneho osadenstva, muz nemoze byt normalny, ak chce deti.

Jasne, ze sa to uvidi, ked ich budem mat. Ale to nic nemeni na fakte, ze chcem deti. Keby to tu povedala zena v mojom veku, tak hadam skoro vsetky kyvkate hlavou, ze hajzel partner, ze nechce deti a nechabe tuzbu zeny po rodine. Zena moze chciet, muz nie. Zena vie lepsie, co chce muz... Zaujimava logika... A potom preco su problemy medzi muzami a zenami.

Vyplyva mi z toho zaver. Kym zena ma potrebu komunikovat asi taku, ze kazda si bude mliet to svoje, muz pri potrebe komunikacie chce nieco poriesit. Zena, iba si svoje povedat. Pritom plati pravidlo.

1. zena ma vzdy pravdu,
2. ak zena nema pravdu, plati pravidlo c.1.

:)))

rozumiem ti

adam: viem, co hovorim, a viem aj ako to myslim. ja najlepsie. ty to vediet nemozes.

to, co vidis ocami totiz nemusi byt vzdy to, co sa naozaj deje. napr. ak by som ti povedala, keby si sa pytal, ze ci som v poriadku a ja by som nechcela hadku, alebo nieco zbytocne rozoberat, logicky ti poviem, ze som okej. ale to neznamena, ze to tak aj je. vnutri ma moze nieco trapit, zozierat. a ty z toho nic neuvidis.

rozumiem ti

adam: a to ta este nenapadlo, ze ked ti to povedia viaceri nezainteresovani, tak na tom asi nieco mozno je?! pretoze nezainteresovanym je to jedno, povedia len to, aky maju dojem, co vidia. ci to tak je, alebo nie.. to ukaze cas. ich zivot to nijako neovplyvni, tvoj vsak ano. len si to teraz neuvedomujes.

mne je srdecne jedno, co chces, nechces. ja s tebou nezijem, ani nebudem. ale neni mi lahostajny osud nevinnych. v tomto pripade tych deti, na ktore to bude mat dopad.

AdamKrt

rozumiem ti Dnes 15:16:

nic v zlom, ale citas vobec po sebe, co si napisala ?

Rozoberme si to - citujem:
"mi to pripada, ako keby si chcel dieta "vlastnit", komandovat. same prikazy, same zakazy. nalinajkovany zivot, nasekany program. ako na vojne. tak to ale nejde."

- vlastnit dieta. No samozrejme, ze v istom style aj vlastnit. Clovek je za dieta predsa trestno-pravne zodpovedny... Urobit si dieta a hodit ho na ulicu, vsak je slobodne, robi len ista skupina neprisposobivych obcanov... ;-

- komandovat. same prikazy, same zakazy.
Isteze. Kazde dieta i kazdy tvor sa uci metodou pokus, omyl a i ten pes bude skusat, co si moze dovolit. Tak je to aj s dietatom. Chcem byt prisny, ale spravodlivy a milujuci otec. Nemienim mu dovolit vsetko. Tomu sa hovori medvedia sluzba, uprednostnit kratkodobe "dobro" pred dlhodobym... Alebo opicia laska, ako opica, ktora si tiesne dieta tak silno k sebe, ze ho zadusi a potom si nepripusti, ze je mrtve.

- nalinajkovany zivot, nasekany program.
Dieta sa da podporovat roznymi smermi a vznikaju rozne situacie. Ked nevie niekedy rozhodnut dieta za seba, musi rodic. Ale nema vyznam nutit za kazdu cenu niekoho do nieco, ak je ina alternativa, ktoru by dieta mohlo robit bez problemov.

Mam taky pocit, ze Ti nieco v zivote nevyslo, mozno manzelstvo a zanevrela si na muzov. To, co sa stalo Tebe, alebo s kym si mala problem, je specificka situacia, ktora sa stale Tebe, Tvojmu okoliu a s istymi ludmi. To vsak neznamena, ze v inom prostedi, ini ludia /muzi, zeny/ sa chovaju rovnako.

doubledog

adam, sa cudujem, ze si si na to este nezvykol :)
to je prave dovod, preco muzi zenske reci casto ignoruju a pustaju jednym uchom von a druhym tiez von.

jajka001_

rony - samozrejme ze aj zena chce byt stastna, ale na rozdiel od (vacsiny) muzov, zeny (vacsinou) do rodiny vkladaju vsetko , a su ochotne obetovat svoje tuzby a ciele rodine, co sa o muzoch da len tazko povedat.

jajka001_

adam , kym nie si otcom, nemozes tusit, ake to je. verit ti ze tuzis po rodine, ale ci si skutocne rodinny typ, to zistis az ked budes rodinu mat.

AdamKrt

rozumiem ti:

hmm, tretia taka, co vie lepsie nez ja sam, co chcem... :)

Keby sa tu stazovala moja priatelka, ze nechcem dieta a ani o onom pocut, mozno by sa to otocilo a ona by chcela a tunajsie zenske osadenstvo by spokojne kyvkalo hlavou, aha ho papluha, aky pľuha chlap...

Kazdy asi, kto sa vymyka stereotypu vasho okolia, nebude normalny, ze ?

Mne raz jedna znama povedala o svojom synovi novinku - ze bude babka. A pridala dobru radu, ako isiel na to jej syn. Ze sa nepytal a dieta priatelke urobil.... :-)))) Zacinam mat dojem, ze toto je pre mnozstvo zien asi najpriatelnejsie riesenie, lebo inak si clovek vie najst 1000 dovodov preco nie :)

rozumiem ti

adam: co ti teraz poviem, nemyslim v zlom, ani do teba nechcem zaparat. nemyslim, ze si teraz na dieta pripraveny. z tvojich prispevkov mi to pripada, ako keby si chcel dieta "vlastnit", komandovat. same prikazy, same zakazy. nalinajkovany zivot, nasekany program. ako na vojne. tak to ale nejde.

ale mozem sa mylit. a vlastne v to dufam.