vztah-nevztah...

Príspevok v téme: vztah-nevztah...
denisaKE

Potrebujem sa trochu vypisat a hodil by sa mi nestranny nazor. V zime som ukoncila dlhorovny vztah, pre partnerovu neveru. Dost ma to vzalo, avsak casom som samozrejme pocitila tuzbu mat vedla seba niekoho, kto ma bude mat rad - a ja jeho. Som pomerne atraktivna a o zajuem muzov nemam nudzu. Bala som sa vsak sklamania, tak som si pratnera chcela najst na zoznamke, kde sa ludia predsa len trosku spoznaju, kym sa stretnu. Zoznamila soms a s mojim sucasnym partnerom, dlho sme si pisali, kym sme s astretli, mali sme podobne zaujmy, vkus, zmysle pre humor. Aj stretnutia boli mile...zacali sm espolu chodit, aj ked mame rozdielne zaujmy (on hory, ja kultura). Spociatku islo vsetko skvele, bol pozorny, chcel ma vidiet takmer kazdy den...a teraz...malokedy sme spolu a to byvame nedaleko od seba. On radsej sedi pri PC ako by mal ist so mnou von...ani k nejakemu vyjadreniu citov z jeho strany nedochadza...o spolocne stravenych nociacha leboa ktivitach mozem len snivat...v restauracii mi je zvycajne trapne, pretoze ani neprejavi snahu zaplatit celu veceru (som financne nezavisla, avsak muzi v mojom okoli sa takto nespravaju). Mali sme aj vazny rozhovor a ja som navrhla rozchod, on bol proti...chvilu to bolo fajn, avsak naozaj len chvilu... Neviem co si o tom ymsliet...som pomerne verny typ, nerada sa rozchadzam...toto je valstne len moj druhy vztah. Ale nie som stastna, neviem co si mam o tom mysliet. Mam ho rada...ale naozaj neviem ako dalej :/

AdamKrt

rozumiem ti Včera 23:28

"ale napriek tomu vyzaduju mat doma navarene po prichode z prace... bez toho, aby sa o to pricinili.".....

ako kto, ako kto ;-) Pre mna je varenie zabava a absolutne nemam problem, ze budem varit. Od partnerky to vobec nepozadujem, ale je to mile, ak to vie.

toni2503

suhlasims tymi conapisali ze muz ma platit.. suhlasim s tym,ze sa muz ma zachovat ako gentleman a nedovolit dame aby platil.. ja nikdy som si nedovolil aby zena platila ale na prve,druhe a niekedy aj dlhsie som pozeral ze co si dava na veceru, ake pitie si objednala atd aby som ziztil aka je lebo niekedy sa mi stalo ze hned po prvom rande navrhovali aby sme isli niekem na dovolenku,zamozrejme aby som platil ja,o peniaze nikdy mi neslo ale o cloveka,respektive,ako ste uzpisali, o damu s velkym D. este toto: aj ked chcela zaplatit,nikdy som to nedovolil lebo muz sa ma zachovat ako gentlemam,ovsem ak nim je.. cize chcem len povedat ze su aj take zeny ktore naozaj nehanbia objednat aj to najdrahsie jedlo z jedalneho listka ked vedia ze su pozvane a DAMA to nerobi, a ak je naozaj dama, to je vidiet.. co chcem povedat je to, ze platit ma muz!

denisaKE

dog: nemal dovod-naozaj, som prilis slusna na to, aby som mu to bola naznacila - aj ked ma mrzelo. Navyse si svoje vydavky hradim sama, co si stacil vsimnut uz na zaciatku vztahu...to dovod nebol, ten bol asi inde.
rozumiem Ti: este raz dakujem, ono prvy rozchod bol podstatne horsi - tam slo o roky a uz nejake to zazemie, co sme spolu mali. Ale...aj toto zamrzelo.

rozumiem ti

denisa: dog je neskodny, steka, ale nehryzie. v podstate je to velky dobrak :) casto ani ja nerozumiem, ako nieco mysli :) ale ked to ozrejmi, ma to svoju logiku :)

myslim, ze ty a tvoj partner, podla toho, co pises, to ani nemohlo dopadnut inak ako rozchodom. nemali ste vela spolocneho. skor mi to pripada, ze ste boli viac kamarati, ako partneri - moj dojem. je mi jasne, ze to mrzi. a to, ze tvoj navrh na rozchod zamietol mozes kludne pripisat chlapskej jesitnosti.:) neradi totiz dostavaju "kopacky", radsej ich sami davaju, klasika.:) neboj sa, podla vsetkeho mas srdce aj rozum na mieste. neobavam sa toho, ze by si zostala sama :)

denisaKE

no aka debata sa tu rozputala mimo temy :)
Panom, ktori ma vLastne hned hodili do "kosika" zlatokopka uz asi ine diskuterky vysvetlili o co ide - o galantnost, nie o tie peniaze. A Ano, zena moze byt aj dama a aj samostatna, dama neznamena finacne zavislu zienku v domacnosti.
Jeho pohnutky spravania su tazko vysvetlitelne, asi to bol jednoducho buran - aj ked v mnohom fajn chlap. Platenie na striedacku je u mna normalne-vid jeden moj prispevok. Na prvom rande zaplatil caj on, na druhom ja...rovnako to u mna funguje aj s inymi ludmi. Mna uprimen mrzi pani, ak zenu posudzujete podla vzorky, ktora vas nejako finacne vyciciavala, ale musite rozlisovat co je jednoduche ocakavanie galantnosti a co zlatokopectvo.

rony26: na zoznamku som isla 8 mesiacov po rozchode s prvym EX...takze nemyslim, ze som to ponahlala...a oslovil on mna.

rozumiem ti

jajka: predstavujem si to rovnako. predsa od toho ste partneri, tahate spolu, narovnako, podla svojich moznosti a v oblastiach, na ktore mate vacsie danosti.

keby som po mojom partnerovi chcela, aby navaril nedelny obed pre navstevu.. tak to by skoncilo vybuchom. bud jeho, alebo kuchyne :) tak to, samozrejme, robim ja. s varechou mu to nejde, nebudeme to silit. ale tancovanie s vysavacom mu docela ide (obcas ziarlim, so mnou tolko netancuje :)), tak mu radsej strcim vysavac do ruky, ako varechu :) a je to! :)

jajka001_

hm a inak, si neviem predstavit, za ma muz pozve na rande a potom chce aby som mu polovicu zaplatila - aj ked mne osobne je trapne, aby za mna niekto platil - davam tym najavo, ze ho istym sposobom pustam k sebe blizsie - takze to by dovolila len niekomu na kom mi naozaj zalezi - lebo je to urcity zavazok
samozrejme, to ja som takato, mnozstvo zien to berie ako samozrejmost
a ked uz dvaja spolu chodia tak vydavky platia napoly, na rande uz tak casto nechodia ale aj potom zene urcite dobre padne ked ju muz niekam pozve a nemusi mysliet na peniaze - na oplatku ho pozve nabuduce zas ona - aspon takto si to predstavujem ja ze by to malo byt

rozumiem ti

dvakratdog: no, hura. aspon, ze si/sa rozumieme :)

zeny nemaju rady, ked sa chlap chova ako buran. to, ze nemaju tak velku fyzicku dispoziciu ako chlapi neznamena, ze su mentalne retardovane. a takisto naopak. to, ze sa chlap nevyzna v kuchyni, alebo v pracich praskoch neznamena, ze je uplny somar.