Parndorf

lost

Inac ked sme uz pri tejto teme, vsimli ste si ako si zapad ( Amerika, Europa, cast Azie, australia) zdiera 3. svet odkial to oblecenie pochadza ?

sweater

teda nie zeby som nemal pekny zivot aj teraz to zase nie, mam namysli tie sluzby co poskituju spomynane staty, platove ohodnotenie niekde uplne inde ako u nas a ostatne...

sweater

lost (teda ak som to spravne pochopil :-) aj ja snivam ze raz odydem zo slovenska, mam len zhruba predstavu, nemusim sa tym este nejako zaoberat kedze do dostudovania mi chyba nejaky ten rocik, ale bude to urcite europa a asi skandinavia, bunelux, alebo to svajciarsko mozno nemecko, nechcem o peknom zivote snivat ale ho aj zitr a ked mam tu moznost...

lost

ale hlavne tam trestaju borcov na bavorakoch s alkoholom v krvi :)
a nie ako u nas.. za EXTREMNE nizku pokutu par stoviek eur sa "vykupim" z problemov..

Na autoskole nam hovoril ze v europe take beru velmi prisne.. bud to vazanie, alebo povinna verejnoprospesna praca v sanitke, ako sanitar, nech vidi co zapricini..

to aby som si sem kupil 3tonove americke svaly aby som mal aspon fyzikalnu vyhodu na cestach :D

toto ma len tak napadlo po precitani ze v noci "chytili" 5 tychto vodicov..

lost

Ale citovo sa neviazem na nic, ani miesto, ci je to izba, byt, dom, alebo cokolvek, beriem to uplne flegmaticky a je mi to jedno az si to neuvedomujem.. Len tak obcas ze "wow kde to som ?! " a tym to akosiskonci :)
Je to avsak vyhodne mozno, asi.. ale niekedy az taky prazdny pocit ze neviem kam vobec patrim, je to asi taky pocit ako citia stroje :D
Ale nechapem odkial som mohol k takemu postoju dospiet.. kedze som cely zivot presedel doma alebo v skole prakticky v rovnakom meste.. Ziadne dovolenky alebo vylety kde by som mohol pozriet svet.
jedine tak moja imaginarna virtualna realita za pocitacom :D

lost

Al neviem si to celkom na 100% predstavit aky by to bol pocit odist z "rodneho hniezda"
Slovaci na to proste nie su zvyknuti...
Ale v amerike je to bezne ze rodicia su v NY, deti v CA, babka s dedkom vo FL a podobne.. Pre nich to absolutne nerobi problem, proste nasadnu do lietadla ako my slovaci do autobusov (napr dialkovych, aby som prilis nekritizoval) a idu bez problemov.. Alebo autom :)

Ja som si nikdy nevedel predstavit ze ako mozu mat nervy na to cestovat tisice KM len tak z haluze... avsak uz chapem a vobec to nie je problem.. vid vlaky v Japonsku, cine, usa, francuzsku... uplna pohoda :)

lost

Al neviem si to celkom na 100% predstavit aky by to bol pocit odist z "rodneho hniezda"
Slovaci na to proste nie su zvyknuti...
Ale v amerike je to bezne ze rodicia su v NY, deti v CA, babka s dedkom vo FL a podobne.. Pre nich to absolutne nerobi problem, proste nasadnu do lietadla ako my slovaci do autobusov (napr dialkovych, aby som prilis nekritizoval) a idu bez problemov.. Alebo autom :)

Ja som si nikdy nevedel predstavit ze ako mozu mat nervy na to cestovat tisice KM len tak z haluze... avsak uz chapem a vobec to nie je problem.. vid vlaky v Japonsku, cine, usa, francuzsku... uplna pohoda :)

lost

U mna to iste :D
Nemcina...
Inak by som uz bol najradsej vo Svajciarsku :D
Je to velmi blizko domova (len 10 hodin cesty autom) a musi tam byt extremne krasne..

KRITIKA je extremne potrebna :) cize dobra.. bez nej by sa clovek nepohol z jaskyne :D

bibi123

lost-hej v Nemecku su dialnice zadarmo, kvalitne, neobmedzena rychlost, vela pruhov... fakt ked prides do SR je to ako cestovanie casom:O))) Ja som v minulosti rozmyslala nad zivotom v Rakusku-pred takymi 3rokmi boli ceny bytov totozne s cenami v BA, ale bohuzial mam odpor k nemcine, po 4rokoch trapenia sa na gympli som vedela toho malo a teraz uz neviem absolutne nic... A akokolvek budem kritizovat Slovensko, je to predsalen moja rodna Zem, zije mi tu rodina a bolo by mi ju tazke opustit... a ked je clovek sikovny, uzivi sa kdekolvek, len musi byt macochista a znasat zle cesty, odvodovy system, zavistlive spravanie spoluobcanov,...