pooperačný stav - operacia nezhubneho nadoru prsníka

Príspevok v téme: pooperačný stav - operacia nezhubneho nadoru prsníka
Tinka.mb

Ahojte,
chcela by som sa spýtat na to, co robit po operácii prsníka, ktorý bol operovaný kv nádoru - cyste. rana sa ma umývať, alebo nie? prípadne cím? mamke to spravili dost zle, ma pocit ze bradavku ma prichytenu stehami na svalovinu, ma ju vcucnutu do tela, vyzerato nepekne a lekarka sa na nu vyblacala, ze to rpeto lebo si to nemasirovala neumývala, ale ta koza ich na nic naupozornila, na izbe bolo viac zien a ziadna to nerobila a prsniky mali normalny tvar. Tvar prsnika mojej mamky je fakt cudný, lekarka mala zachvat zuroivosti, ked tammaka vcera prisla...asi sama na seba. Chcem podat zalobu, a co sa týka nápravy, neviem, mamka uz nechce narkozu:( Narieka doma, ako strasne to vyzera a ja jej neviem pomoct...:(

lorena55

No, neviem, či ti svojím príspevkom pomôžem, ja som tiež mala operovaný prsník na nezhubný nádor, ale mala som len normálnu jazvu, ktorú som si ošetrovala len tak, že som si na ňu vyliala peroxid, nechala zaschnúť a potom som si to zalepila čistou gázou a leukoplastom.
Keď sa jazva zahojí, treba natierať heparoidom. Netreba panikáriť.Prajem všetko dobré.