Ako ho mám odnaučiť od slova "oné"

Príspevok v téme: Ako ho mám odnaučiť od slova "oné"
Poradte.

Možno vám to vyznie smiešne ALE mne to fakt lezie na nervy. Predstavte si, že vám váš partner telefonuje a toto slovo použije takmer v každej vete aj dva krát. Stále. Už som mu to naznačila, že nech to stále nehovorí ale nič... Proste všetko je "oná,oné,s oným, v onom ". Už neviem ako na to . Priateľ má 22. Neviem či má problém s vyjadrovaním alebo čo ... Ked sme spolu tak to až tak často nepoužíva,ale pouzíva. Proste ako mu to mám vysvetliť tak ,aby sa neurazil,no zároven aby to konečne pochopil??, Dakujem.

igorko3555

ked to bude pouzivat aj ona to slovicko one tak aby to zachvilu nepouzivala stale aj ona :D bol by z vas pekny parik onych :D

Scorpionka

Aj mňa by to asi znervozňovalo....je to zlozvyk.
A ako ho odnaučiť? Môj tip: začni tiež neustále používať nejaké podobné onéé...slovíčko....začne mu to liezť na nervy, ako tebe a možno sa odnaučí.
Držím palce...ale keby to nevyšlo, kašli na to....veď nejde o život...a máš ho predsa rada:)))

poradte

jajka vidiss...dobrý nápad tak som to ešte neskúšala :D Len este aby to zas nezobral tak,ze sa mi to "páči" :D

jajka001_

ved nech sa aj urazi, hlavne nech to pochopí, ze nemoze, oné, sa takto oné, vyjadrovat :) je to blby zlozvyk. si rob z neho srandu, opakuj to po nom, vzdy ked to povie

AdamKrt

Nahraj mu to, aby sa pocul a urob prepis rozhovoru. Potom podtrhni slovicko ONE a zrataj, kolko krat ho pouzil. Nech sa zapocuva do nahravky a zhodnoti, ci si nepripada ako mentalne retardovany...