Potratila som

Príspevok v téme: Potratila som
orešanka

Už to budú 3 týždne čo som potratila a neviem sa z toho dostať. Veľmi sme sa s manželom na to bábetko tešili ale dopadlo to inak. Od začiatku som mala problémy a nakoniec som v 8. týždni potratila. Najhoršie je, že v rodine budeme mať bábetko len o mesiac skôr ako sme mali mať my a ja to len veľmi ťažko znášam. Nikto z rodiny okrem mamy a manžela to nevie. Nechcela som počúvať ako je to všetkým ľúto, pretože je to horšie a ťažšie ako keď nehovoria nič. Ako ste takéto niečo prekonali, ak sa to vôbec dá? Stále rozmýšľam prečo sa to stalo, či som to zavinila ja? Ako sa budem pozerať na to dieťatko celý život a nemylieť pritom na to svoje?

katuliena4444

ahojte baby preco ste potratili jako to je mozne strava alebo co hm?a lekar vam na zaciatku povedal ze to bude rizikova?

katka25

ahojte dievcata, ja som potratila 2 krat vo velmi skorom stadiu, raz maj 2007 a december 2007. ako vidite my sme cakali tych 6 mesiacov a nedopadlo to dobre. Este je len 2 mesiace aj nieco po potrate a ja by som uz chcela to skusit znova. Najhorsie na tom je ze vsetky vysledy su v poriadky a podla lekarov sme zdravi tak potom PRECO???Vsetci na mna kricia ze sa mam odosobnit od tuzby mat babatko, ale je velmi velmi tazke. Caka nas este genetika. Tak dufam ze nam uz nieco povedia. Katka

kika 25

Ahojte ja som tiez potratila a 5 dni po cisteni mam hrozne bolesti brucha strasna pulzujuca bolest je to normalne??prosim poradte som z toho na dne

pipinka

ahoj oresanka, su 3 tyzdne ako som potratila, tak ta chapem, je to hrozne tazke, toto bolo moje 1 tehotenstvo a skoncilo, tak bolestne, ty mas aspon synceka, z ktoreho sa mozes tesit, ja nie, ale hovorim si, ze vsetko mozno preboli a mne sa podari mat vytuzene babatko, neviem ako dlho mam cakat, aby som to skusila a podarilo sa to. tak ti drzim palce, aby si v blizkej buducnosti bola stastna.

markketa

presne tak orešanka.ešteže sme s tych žien,ktore už aspon jedno dietatko mali,pred tym,lež sa to stalo.je mi hrozne luto žien,ktore o svoje detičky prišli hned v prvej faze,čiže čakali prve dietatko.a ak aj o druhe,tak to už je ozaj na zblaznenie.čo som sa rozpravala s takymito ženami,ovela tažšie to znašaju a viacej im trva uzdravenie duše.musime to tak brat,že to tak muselo byt a priroda je mudra.ak by sme mali mat niejako tažko chore dietatko,alebo by malo zomriet už vyvinute,alebo po porode.je to tažke pisat a vediet sa stym zmierit,ale musime sa tešit stoho čo mame a dufat,že pride ešte vela chvil z našimi krasnymi zdravymi detmi.neboj,bud pekne trpezliva a opatrna,tvoj čas pride a budeš mat krasne,zdrave babetko,presne take po akom tužiš a pride to tak,že sa ani nenadaš.ako aj u mna!!!!!!!!držim palčeky a určite sa ozvi.ja som mimochodom otehotnela po dlhej dobe a podarilo sa mi to na jar 1.juna.takže ak ti lekar povedal,že si o.k.skus a určite to vyde!

stastna

oresanka, nic sa ty neboj, nic ti nie je, to sa stava bezne, mozno ta len napadol nejaky virus, alebo sa plodik nevyvijal tak ako mal, proste cokolvek. dolezite je ze vysetrenia mas ok. mas zdrave dieta co je zarukou toho, ze deti mat budes. jeden potrat nic neznamena. viem ze bolí a velmi, pred prvym ditatkom som tu bolest zazila 4x a pri druhom raz a myslim na svoje nenarodene deticky, ale keby nebolo ich, nemala by som tieto moje zlaticka ktore mam, neboj, budes mat dalsie babatko. a ranka na krcku nie je problem, bud si to daj osetrit-ako rozhodne lekar, podla citologie ci pozitivity hpv, alebo len sledovat a doriesit po tehotenstve, to musi rozhodnut gynekolog podla stavu. prajem vela stastia, tes sa zo synceka a druhe babatko pride, tiez som sa vela prevela natrapila a este i dnes si spomeniem...

orešanka

Už dlho som na tejto téme nebola, asi som nemala silu. Je to už o niečo lepšie ale tiež nemám odpovede. Všetky testy vyšli negatívne, takže neviem aká bola príčina. Lekár mi povedal, že otehotnieť by som mala najskôr o 3 mesiace. Snaží sa byť zodpovedná ale tá doba je nekonečná. My sme chceli bábetko už minulý rok ale lekár chcel najprv vyšetrenia krčku maternice (mám ranku) a tak sa to všetko vlieklo a ja som zodpovedne čakala a chodila po vyšetreniach. V novembri sa to ukončilo tým, že všetko je v poriadku a môžem otehotnieť. Na to som čakala celý rok. Pred plánovaným otehotnením som brala vitamíny a tá zodpovednosť takto dopadla. Rovnako ako vy ostatné stále uvažujem nad tým aké by to bolo. Už to nie je taká bolesť len neuveriteľne ťaživý smútok duše. Ale mám malého syna a ten ma väčšinou z týchto myšlienok veľmi rýchlo vytrhne.
Želám vám všetkým krásne, zdravé bábetká, po ktorých tak veľmi túžime.

bobka1

Milá Orešanka,tiež viem ako ti je.Potratila som v auguste 2003 a aj keď som už mala 7 ročného syna,strašne som sa trápila.Zrútil sa mi celý svet,ale aj telo.Začala som mať tráviace problémy,príšernú pleť,moja bohatá hriva zredla na pár vlasov a dokonca som skončila na JIS s krvácajúcim hrubým črevom.Všetko spôsobil stres a smútok.Potratila som v deviatom týždni a všetko to na mňa doľahlo až dva dni po potrate.Bolelo ma celé telo a aj duša.Dlho sme sa s manželom snažili znovu,ale dočkali sme sa a v septembri 2005 som porodila zdravého chlapčeka.Tehotenstvo nebolo úplne ok-v začiatkoch som pravideľne každé dva týždne krvácala a odležala som si to aj na rizikovom.Pri prvom synovi ani neviem ako som ho na VŠ donosila a štvorkilového porodila,preto neviem prečo som mala potom problémy.Druhé bábo som donosila až do termínu a cisárskym prišiel na svet vytúžený druhý princ.Celé tehotenstvo som bola dosť ustráchaná a dávala som si naozaj veľký pozor,odležala som si 4 mesiace striedavo doma i v nemocnici a potom už iba na lehátku v záhrade.Všetci sme strašne šťastní,že ho máme,že tu behá,džavoce a starší syn ho i napriek takmer 10ročnému vekovému rozdielu strašne ľúbi,obskakuje a všeličo učí.Neboj sa podarí sa to i tebe.Dievčatá, s ktorými som ležala na rizikovom potratili aj dve-tri bábätká po sebe a s väčšinou z nich som sa stretla "na konci vo finále" pri pôrode a majú zdravé detičky.Niekedy je lepšie si počkať na to vytúžené a hlavne zdravé bábko trochu dlhšie.pa pa držím palčeky,Odožeň smútok,lebo ten ti otehotnieť nepomôže.A je lepšie počkať aj 6 mesiacov,aby bola maternica dosť silná,lebo po potrate sa potrebuje zregenerovať.

markketa

ahoj orešanka a spol.velmi dobre viem o čom pisete a čo citite.ja som potratila svoje druhe dietatko v r.2001 a presne na moje meniny.do dnešneho dna nanho myslim,kolko by malo ročikov,ako by vyzeralo,spominam si aj ked to bolo ešte maličke chrobatko,ktore sme nevideli ani ultrazvukom.nepripisovala som velku potrebu ist hned k dr,aj ked som už vedela,že som v 9-10tyždni,možno už aj v 12.prve dieta bolo bez problemov,ani vo sne ma nenapadlo,že sa mi može niečo taketo stat.a stalo sa.dodnes si vyčitam a trpim,možno sa to nemuselo stat,možno som urobila chybu,to sa už nedozviem.potom mi dr.povedal,aby sme radčej rok neskušali a po 2rokoch,ked som prekonala psichycke problemi ktore som po tom potrate mala som chcela otehotniet a voboc sa mi to1,5r.nedarilo,ani nie a nie otehotniet.teraz mam konečne druhu dcerenku a tiež bola vynosena s problemami.ale poviem vam jedno,že priroda je mocna a asi to tak všetko musi byt!určite sa vtom tele stane nejaka chyba,alebo čo a ukonči to hned na začiatku,čo je asi menej bolestnejšie,ako porodit chore,mentalne,alebo nebodaj mrtve dieta.to by ma asi už naozaj pochovalo.určite to raz preboli,ale nikdy nato nezabudnete.bola to raz sučast nas a preto je to take tažke.hlavne pri svojich druhych tehotenstvach,nato nesmiete mysliet.držte sa moje drahe a držim vam palčeky!