Antikoncepčná náplasť

ejzulik

Dobry den!

Chcem sa spytat, ci sa da v lekarni kupit EVRA aj bez lekarskeho predpisu. Tiez ma zaujima jej cena.
Dakujem!

sisina

Pre RNG-asi pred tyzdnom som sa pytala mojho gynekologa na chemicku antikoncepciu, no on sa len pousmial a povedal mi, ze je to hlupost, je to vraj neucinne, je tu velke riziko otehotnenia...odporucal mi len a len HAK...co vy na to?

RNG

Zaujimave, vsetko ostatne do tejto temy pride, len nie obycajna chemicka antikoncepcia.
Nazov znie ohrozujuco, ale jedna sa o slabokysle roztoky, lubrikacne gely a peny, ktore na niekolko hodin zmenia kyslost vaginalneho prostredia a potom normalne vijdu von.
Takze neutocia na hormonalne hladiny v tele ani sa prakticky vibec neabsorbuju. A nie su nic noveho, uz Kleopatre ich pouzivala v starom egypte( slaby roztok vinneho octu).
Teraz pouzivaju ako kysliaci prostriedok nonoxynol od 9 do 28%, napriklad na tejto stranke
www.pinkapple.com,
alebo na tejto
otc.medicina.cz

errika

rozhodne naplaste nemozes ak mas varixy.. je tam riziko trombozy! a neviem ako je to s inym druhom hormonalnej antikoncepcie. ale ked mas takyto zdravotny problem, tak urcite sa porad s lekarkou!

tina

awojte baby tak da sa ta naplast kupit bez predpisu???ja som dlhodobi uzivala silne antibiotika takze toto by mi ´vyhovovalo...myslite ze pre 17 rocnu babu je to vhodne???poradte mi pls...dakujem.

neva

náplaste sú vhodné do telesnej váhy 80 kg. Ich cena je cca 450/mesiac
ronako môžeš vyskúšať krúžok, ten stoji cca 500/mesiac

stanuska

ahojte. takze ako tak citam tak tie naplaste su dobre, ja by som brala aj tabletky,ale nemozem ,lebo mam choru pečen, takže tieto naplaste by mi celkom vyhovovali,ale vravi sa ze je to pre chude dievciny. Je to pravda? a kolko to stoji asi tak na mesiac? :)