Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hrate na nejakom hudobnom nastroji podla sluchu?

Príspevok v téme: Hrate na nejakom hudobnom nastroji podla sluchu?
liara

neviem, ci tu chodia aj ludia, kt. na niecom hraju ale chcem sa spytat ci hrate na niecom podla sluchu...resp.mozno chodite aj na ZUš ale bez not vas to bavi viac...

lebo mam take skusenosti, ze ludia ktori vychodia zuš su stastni ze to skoncia, v podsate nic nezahraju bez not a uz po zuske jednoducho nehraju..takto to byva vacsinou

Eva531

To vo mne vyvolava vesele spomienky na minulost. Ako dieta som chodila na gitaru. Sluch som vsak mala taky dobry a pamät tiez, ze ked sme sa ucili hrat jednoduche pesnicky (Pasla ovecky, Malicka som, Ticha noc...), tak mi stacilo zahrat to iba raz podla not a potom som to uz vedela naspamät, tak ma samozrejme nebavilo pozerat sa do not pri hrani niecoho, co uz poznam naspamät. Ucitel si vzdy vsimol, ze sa pri hrani pozeram inde ako na noty, prisiel ku mne, pozrel sa na notovu osnovu a opytal sa ma, nech mu ukazem na notovej osnove, kde teraz som. Samozrejme, ze som nevedela... :) Jasne, ze hra na gitare ma bavila a s notami tiez, ale len dovtedy, kym som nezistila, ze danu skladbu uz ovladam naspamät. Potom uz noty pre mna nemali ziaden vyznam.

joni_

ja hram na klavir, nie celkom bez not ale zas ani nie celkom podla nich :) melodiu zachovam ale ten doprovod okolo toho si rada dotvorim nejak, trochu improvizacie, nebavi ma vsetko hrat presne podla not, clovek musi trochu poznat akordy, ktore tony do ktoreho akordu moze dat a potom to uz ide. Hravam v zbore kde mame spevnik s 370 piesnami, takze nemam sancu naucit sa vsetky presne podla not, ale s trochou improvizacie zahram hociktoru. Najviac ma bavi prave hranie "z listu" co nestihnem precitat v notach si domyslim

ta3

Uhlie,
ano, svetove esa, ktore spominas, maju talent, hudobny sluch, preto improvizuju, hranie podla not by ich velmi obmedzovalo, to iba ludia bez hudobneho sluchu mozu hrat iba podla not

kataryna :)

ja hram na gitare v ZUS 4.rok a v pohode zahram aj bez not, ide skor o styl hudby aky chces hrat a podla toho ako dobre poznas tu vec, kt. chces zahrat bez not ...titanic pozna kazdy, preto je to bez not asi najlahsia vec aku poznam,takze asi tak ...

uhlie

Hram prilezitostne na gitaru. Ked si aj vsimnes spevakov, ktori maju nejaky gitarovy sprievod (Filipova, Dylan, Lenon...) a nehraju na plejbek, tak zakazdym hraju ten isty song inak. Inac povedane na noty kaslu.

ta3

Uhlie a Ty hras na nejaky hudobny nastroj?, hudbu mas rad, to viem, lebo si zalozil aj temu o Johnovi Lennonovi, ale aj hras na nieco? a ked, tak tiez bez HS?

uhlie

Skor si myslim, ze hranie bez not vyzaduje dlhsi cvik. Najprv treba dlhu dobu len tak 'brnkat', aby si mala napocuvane vsetky mozne tony a dlho nerozmyslala co mas hrat. Ale urcite sa to da. Zakladnu teoriu ale treba poznat.

ta3

vela deti je rodicmi nutenych chodit do hudobnej, vela z nich nema talent a preto mozu zahrat len to, co sa v skole naucia podla not
na hranie bez not treba mat talent
ja som starsi rocnik, vtedy do hudobnej sa tolko nechodilo, ja som hrala od utleho detstva na gombikovu harmoniku a pozdejsie aj na klavesovu, vzdy bez not, teraz v starsom veku skusam ustnu harmoniku

Bubenator

5 rokov som chodil na ZUSku na klavir. Hrozne ma to ako dieta nebavilo, tak som rodicov prehovoril a nechal to aj ked ku nam dosiel riaditel ZUS orodovat ze mam talent a bola by to skoda tak som to nechal. Teraz mi je luto ze na klaviri nezahram nic (noty este precitam ale hrat podla nich plinulo to vobec nie). Sestra ZUSku sice vychodila ale tiez by dnes nic nezahrala.

No v puberte a po nej ma muzika zacla viac zaujimat. Teda som chytil do ruk gitaru, moc som ju nedrtil tak viem zopar akordou a zahram cungracke pesnicky ked mam spevnik :)

Zaujali ma ja africke bubny a cez ne som sa niako dostal k bicim. Na ne hram dodnes aj ked velmi rekreacne obcas jam s kamaratmi a tak.

Hudba ma inak velmi bavi. Rad vyhladavam nove kapely hudobne smery, chodim na koncerty...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hrate na nejakom hudobnom nastroji podla sluchu? - Fórum - ZDRAVIE.sk