problemy, nezhody s mamou. skuste poradit

Príspevok v téme: problemy, nezhody s mamou. skuste poradit
22dcery20

Dobrý deň, na začiatok stručne vás oboznámim s našimi podmienkami: sme dve dcéry 20 a 22 ročné (študujúce), žijeme s mamou (otec nám umrel pred 12rokmi), mama si našla priateľa žila s ním asi 8rokov, potom sa s ním rozišla a teraz žijeme s iným chlapom, už asi 4 roky. (žijeme všetci spolu).

Problém, ktorý nás trápi, je, že si s mamou vôbec nerozumieme po všetkých stránkach, lebo vo všetkom vidí len svojho chlapa a na nás kašle. Navarí len vtedy, keď má prísť jej chlap, inak vôbec. Aj to jej musíme platiť za jedlo -nám dáva sirotské a z toho si všetko hradíme, dokonca i toaletný papier, sáčky do koša, hubky na riad - za všetko pýta od nás peniaze. Predtým keď žila s tamtým chlapom to tak vôbec nebolo. Ako deti sme boli proti nemu, lebo sa nám mama vôbec nevenovala, ale stále bolo lepšie než teraz, chodili sme aj po výletoch, on jej pomáhal v domácnosti, dával jej peniaze na chod domácnosti, keď sa našetrilo, hneď sa niečo v byte opravilo. Vďaka nemu sme kúpili 3izb. byt, aby sme sa netlačili v 2izbovom. Proste aj keď mal isté nedostatky, stále bolo lepšie. Bol aj celkom inteligentný. Zato s týmto sa nedá ani rozprávať, aký je s prepačením dementný. Smrdí strašne, fajčí aj 2 balíky denne, pije každý večer. Proste starý prášivý chlap (aspoň tak ho so sestrou vidíme). K tomu všetkému charakterom falošný jako líška.
Nieviem za akým účelom núti mamu aby si ho vzala.

Odkedy má tohto chlapa, ide to so všetkým dole vodou, ani neviem, či jej vôbec dáva peniaze na byt, v byte nič nepomôže a keď ide niečo opraviť -ešte viac to dobabre. Alebo do čohokoľvek sa pustí, skončí to horšie než keď to bolo v pôvodnom stave. Príkladom: zo svojej chalupy doniesol starú skriňu ktorú rozbil a urobil z toho stôl, ktorý chvalabohu je ešte len v spálni, lebo keby ho videli známi, asi by sa smiali. Sklenené dvere olepil tapetou aby mu nesvietilo do spálni - avšak to bola tapeta svetlého dreva, zatiaľ čo, nábytok je tmavohnedý, vrátane rámu dverí - vôbec to nesúladí. Chodbu, čo sme mali celkom pekne zrekonštruovanú (od maminho bývalého) musel dobabrať tým, že si popribíjal doštičky aby mohol mať na kľúče a pod. - opäť drevo nesúladí! Jednoducho keď vidím, ako chátra náš byt, je mi zle, lebo sama som v tomto smere dosť iniciatívna a zainteresovaná, dizajn som chcela ísť študovať (kvoli matike nevyslo), ale výtvarné predpoklady som na to mala. Výtvarnú školu mám vyštudovanú. Akonáhle mame niečo navrhnem - čo by sa mohlo istým spôsobm vylepšiť, odmietne, ale keď jej chlap povie urobme to takto, povolí, aj keď to následne vyzerá strašne odpudzujúco. Je tu veľa vecí, ktoré súrne vyžadujú opravu, no absolútne na to kašle, WC nám tečie, ale nekúpi nové, okná prefukujú, ani panelák nie je zateplený, a ona nové okná nekúpi (ani na 2 najdôležitejsie miestnosti, kde je nenormálna zima 18st). Keby nemala peniaze, tak to chápem, ale za 4 roky v byte nič, doslova nič neurobiť, iba pozvláčať haraburdy staré z chalupy a premontovať ich do bytu ma doslova itiruje :(((( Ja som strašný pedant na tieto veci, a keď vidím akým smerom to ide je mi skutočne zle.

Najnovšie som sa s mamou pohádala, lebo mi vravela, že im praskla lampa v spálni, tak som navrhla, ze im nejakú kúpim, tak už ma odvrhla s tym, ze to jej "Tiborko" kupi. Tak ja na to hned s tým, ze on nema vobec vkus, ako moze vzdy nechavat jemu zariadovat veci, ked sama vie, ze ja osobne mam k tomu vztah a aj vkus na to, aby vsetky prvky v interiri boli v harmonii. tak ona na to, ze to je jej byt, ona si v nom bude robit co chce. Tak som sa stiahla ale vnutorne ma to dost stve.

(Vzhladom na to, ze ma dost vysoky plat a na nas neda ani korunu neverim, ze peniaze nema ani na to, aby kupila nove WC za 70eur. Ale ked jej priatel chcel v kupelni masaznu hlavicu, tak tu musela kupit-so svojich penazi, hoci to vobec nebolo potrebné a opet ma stvalo to, ze zbytocne vyhodila peniaze na nepotrebne veci.)

Nechapem, co je s nou ze neda vobec na nas, na deti? sama vie, ze co sa vkusu tyka, mame ten dar, aby sme vedeli zhodnotit zariadenie a pod.

Je vobec nejaka sanca ze sa zmeni? alebo uz nemam do nej vobec rypat, kaslat na vsetko s tym, ze o 2 roky aj tak pojdem prec....

22dcery20

zornicka:

dakujem za prispevok, ja som tiez strasne rodinny typ a ked vidim, ako sa mi primarna rodina rozpadava, tak ma to strasne boli. Neviem si predstavit co to bude az odideme z domu, ten pocit, ze sa uz nemozeme vratit....:(

zornička

Ja mám tiež 2 dcéry, síce trochu staršie, už vyštudované a slobodné, pracujú mimo nášho mesta. Žijem s manželom už dlhé roky, ľúbime svoje deti, oni sa doma veľmi dobre cítia a vždy sa tešia domov.

Prepadla by som sa od hanby, keby moje dcéry mali zažívať a vidieť to, čo vy. Keby vás ľúbila tak, ako to dokážu len mamy, toto by vám nerobila. Nezávidím vám takýto život, je mi vás ľúto a prajem vám, nech sa všetko vyvinie vo váš prospech.

Niekedy sa veci poriešia aj bez nášho pričinenia, mne sa to už v živote veľakrát stalo. Tak len vydržte, držím palce.

22dcery20

ved o to nam aj ide, ist prec a osamostatnit sa, lenze to bude fakt narocne, zaciatky su najtazsie, a ak najblizsi, teda rodicia(matka) zo zaciatku nepomozu, tak sa obavam co skutocne s nami bude... este rok a pol, kym ukoncim skolu a potom uvidim co mi zivot prinesie...

mate59

22dcery20 je mi ľúto vás aj vzťah,aký máte s tým najbližším,koho ešte máte - s mamou.Myslím si, že jediné východisko bude vydržať to ešte chvíľu a potom sa čo najkor osamostatniť,lebo ona sa nezmenía vy budete obe pri nej len strádať a trpieť.

22dcery20

Matyo:

no, velakrat uz bolo tak ako naznacujes, v case ked bola sama (po rozchode s byvalym) si vlacila domov chlapov, raz som bola dokonca svedkom ako s jednym v spalni sulozi. Odvtedy som ju znenavidela a hadame sa doteraz, pretoze u mna stratila hodnotu matky. Ja uz mam 22r. tiez nejake tie vztahy za sebou, teraz pred 2t. som ukoncila 4rocny vztah, ale v zivote by som sa nehrnula do posteli s inym, len preto ze to potrebujem. myslim si, ze v zivote by mali byt na mieste ine priority nez je sex. A vzhladom na to, ze ma deti, tak by sme mali byt na jej prvom mieste - co bohuzial tak nie je. A vravi to aj babka, ze ona sa zrejme boji, ze ho strati, tak radsej drzi hubu a krok, aby ju nekopol do riti. Ale aj tak nerozumiem, je este relat. mlada (45r.), studuje vysoku, a s takym dementom, smradlavym, co nema takmer ziaden zdravy zub, ci vlas, ziaden charakter, ba dokonca ani priemernu iteligenciu.... no podla mna ma naviac, keby silou mocou sa nesnazila co najskor niekoho ziskat, mohla mat aj lepsieho...

22dcery20

reneSNV:

rozisla sa s nim preto, lebo sme jednak my ako deti s nim nevychadzali, chceli sme mat mamu len pre seba. A jednak preto, lebo ku koncu stratil pracu a nesnazil sa nijakym sposobom najst novu. Tak sme ju da sa povedat najblizsia rodina dotlacili k rozchodu s byvalym.

A ci je niekto kto by nam pomohol. No najblizsia rodina drzi s nami, babka (matkina mama) sa pre nu trapi ze cely zivot nas odstrkuje prec a vzdy sa zaujima len o chlapa. Par krat bola mama pohnevana s jej rodicmi ked jej dohovarali, ale ona im na to: ze uz ma svoj vlastny zivot, tak nech jej ho neriadia.

Matyo

Vaša matka asi nedokáže existovať bez chlapa v posteli a tak si radšej do bytu privlečie hocijaké indivíduum akoby zostala sama s vami. Myslím, že s tým neurobíte nič a ona vždy dá na neho, aby ho nestratila a nezostala sama (s vami).

reneSNV

rad by som sa opytal preco sa mama rozisla s prvym priatelom ? a nieje nikto kto by vam pomohol? napr babka teta kamarati a pod