Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

okamzita vypoved

Príspevok v téme: okamzita vypoved
leeerka

ahojte chcela som sa spytat ci mi neviete poradit ohladom okamzitej vypovede .. na firme pracujem rok a chcem ju dat, len neviem co mozem ocakavat zo strany zamestnavatela ..totiz situacia je taka, ze sme tri kolegyne, jedna chodi so sefom na sluzobky, druha teraz ochorela vazne a ja ich obe musim zaskakovat... ide vsak o to, ze zamestnavatel ma vobec neinformoval o tom, ze chora kolegyna nepride do prace min.do konca roka ... ja chodim na VS a v januari budem mat skusky a viem, ze ma na ne nebude chcet pustat, kedze nas je na firme malo a kazda ovlada v podstate vsetky prace, ale tym padom ked jedna z nas vypadne dalsia musi zaskakovat .... tak som chcela vediet, ako je to z ojej strany s podanim okamzitej vypovede ..moze mi robit nejake problemy? on mi ju aj tak nepodpise a tym padom mu ju budem musiet pslat dorucene postou .. a ak po podani vypovede mu na druhy den nepridem do prace, tak co?? viete mi poradit? dakujem

M74

Ja som dával výpoveď viackrát, ale skôr som sa stretol s tým, že zamestnávateľ ma pustiť nechcel. Na druhej strane som s tým počítal a zariadil som sa podľa toho. Ale v jednej firme mal a šéfka názor, že kto odchádza je zradca a nemá vo firme čo hľadať. Takže som po oznámení odchodu za dva dni dokončil nutné veci a bol som voľný. Ešte je tu možnosť že by si do roboty síce chodila, ale miesto práce by si sa učila a prácu nenápadne sabotovala. Vedúceho by asi rýchlo prešla chuť niekoho takého držať vo firme.

lost

A skusala si mu to povedat takto ako nam a po dobrom ? :)
Ja len ze ci si zasluzi nejaky (i ked legalny) sach mat bez moznosti pripravy, alebo skor nejaky fair play :) ...

bibi123

leeerka-standardne sa to robi tak, ze podas vypoved a vypovednu lehotu stravis na PNke, robi to uplne kazdy clovek... lebo zamestnavatel proti tomu nezmoze nic..

iwi_ka

Aj zamestnanec moze okamzite ukoncit pracovny pomer, ale len z troch dovodov (ak a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia...
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu (...)do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie) presnejšie viď § 69 Zákonníka práce.

Ani jeden sa predpokladam na Teba nevztahuje, takze jedine skusat sa dohodnut.

A opatrne s tym, ze jednoducho neprides do prace, zamestnavatel totiz moze po Tebe pozadovat nahradu pripadnej skody.

GiovanniX

neviem coho sa bojis,ak ta nepusti sef na skusky,jednoducho neprides do prace,pojdes na marodku a je to...vsak to nie je basa,ze nemozes ist nikde.

mate59

tak mu to predostri tak ako to chceč urobiť.Dojdeš len o tie peniaze za mzdu a dovču.Alebo počkaj do výplaty a na druhý deň už nechoď.

leeerka

tu vsak musim brat do uvahy tu moznost, ze s nims a dohodnut na rozviazani pracovneho pomeru nedohodnem z dovodu, ze mu tam nebude mat kto robit .... a dva mesiace mu tam nezostanem, pretoze mam v januari skusky a musim na ne ist ..a uz teraz ivem, ze nebude ochotny ma tam pustat ... cize neviem co urobit

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

okamzita vypoved - Fórum - ZDRAVIE.sk