okamzita vypoved

Príspevok v téme: okamzita vypoved
leeerka

ahojte chcela som sa spytat ci mi neviete poradit ohladom okamzitej vypovede .. na firme pracujem rok a chcem ju dat, len neviem co mozem ocakavat zo strany zamestnavatela ..totiz situacia je taka, ze sme tri kolegyne, jedna chodi so sefom na sluzobky, druha teraz ochorela vazne a ja ich obe musim zaskakovat... ide vsak o to, ze zamestnavatel ma vobec neinformoval o tom, ze chora kolegyna nepride do prace min.do konca roka ... ja chodim na VS a v januari budem mat skusky a viem, ze ma na ne nebude chcet pustat, kedze nas je na firme malo a kazda ovlada v podstate vsetky prace, ale tym padom ked jedna z nas vypadne dalsia musi zaskakovat .... tak som chcela vediet, ako je to z ojej strany s podanim okamzitej vypovede ..moze mi robit nejake problemy? on mi ju aj tak nepodpise a tym padom mu ju budem musiet pslat dorucene postou .. a ak po podani vypovede mu na druhy den nepridem do prace, tak co?? viete mi poradit? dakujem

mate59

okamžitú výpoveď ty dať nemôžeš,on len v prípade, že by si sa vo firme dopustila,
napr. krádeže,trest.činu a pod.,ak mu neprídeš do práce,určite ti nedá výplatu,kt. použije na akože na riešenie následkov spoj. s tvojou neprít.v zamestnaní,nedoplatí zost. dovolenku, bude robit tiež prieky.Najlepšie je sa dohodnút na rozv. prac. pomeru dohodou z tvojej strany.