Druha sanca, ked chlap podvedie?

Príspevok v téme: Druha sanca, ked chlap podvedie?
terinkkka

s tym ze vas chlap raz podiedol a mrzelo ho to a slubil ze uz to neurobi ,,,, aku s tym mate skusnost? urobil to aj duhykrat alebo sa spametal a uz taketo veci nerobil? napiste ako to bolo u vas v takomto pripade ,,, ci pri tomto stale plati : podviedol raz podvedie aj druhykrat? ,,, sme spolu rok aj njeco a stalo sa mu to prvykrat ,,, dala som mu sancu , ale chcem vediet ake s tym mate skusenosti vy ,,,

Ema 1234

"Jajka a rozumiem ti" predpokladám, že ani jedna z vás si ešte vlastnú rodinu nezaložila. Len z toho dôvodu viete napísať, že v prípade nevery neprejavíte žiadnu snahu o záchranu rodiny. Bez skúsenosti sú to len idealistické reči ďaleko vzdialené od reality.
Ak ste v detstve prežili traumu zo vzťahu rodičov, je to smutné. Zrejme by vašim rodičom prospelo rozísť sa.
Majte na pamäti, že všetky partnerské vzťahy sa vyvíjajú. Vstupovať do vzťahu s predstavou, že sa nezmení a nebude treba na ňom zapracovať a robiť kompromisy je detinské. Je oveľa jednoduchšie zo vzťahu hneď urazene odísť a spáliť všetko, čo ste spolu vybudovali. Koľkokrát v živote to spravíte?

jajka001_

muz ktory ostava s rodinou len z povinnosti, do toho nedava srdce, je nestastny, a svoje nestastie prenasa na ostatnych v rodine, deti potom vyrastaju v strese a hadkach - to je dobré pre deti?
a presne toto sa mi u teba nepaci, ze vycitat nejakej zene, ze : Rodina, deti, to všetko malo menšiu váhu, ako pocit zrady? ... ked raz nieco nefunguje, nebudem to zliepať nasilu dokopy, pojdem hladat nieco, co fungovat bude

rozumiem ti

linda: a to, ze s otcom dietata uz nezijem, nemusi nutne znamenat, ze ho ako otca stratil. akurat s nim nebude kazdy den. co zase nie je velky rozdiel, ak je muz doma pritomny iba "fyzicky" a dietatu sa vobec nevenuje. takisto to neznamena, ze s nim ako clovekom prestanem komunikovat. nechcem ho uz len ako chlapa. zast, alebo nenavist tu je zbytocna. ale nebudem trpiet predsa nieco, s cim sa neviem zmierit. vsetky tie myslienky, predstavy.

uprimne, ja nie som typ, ktory sa dokaze pretvarovat, alebo hrat, ze je vsetko ok, ked nie je. je to sucast mojej povahy a najvacsia blbost v zivote je ist sam proti sebe. ak by to mali odniest deti, tak to radsej najdem schodnejsie riesenie. pre vsetkych.

rozumiem ti

linda: bohuzial, rodicia robia casto chybu v tom, ze deti podcenuju. dieta nie je ani slepe, ani blbe. vnima, citi co sa deje. vnima, ze mama je stale smutna, nervozna. vnima, ze na otca zazera. a este vacsiu chybu robia v tom, ze s detmi nekomunikuju. skus sa raz syna spytat, ako ta vidi on, svojimi malymi ockami. mozno ostanes prekvapena z odpovede.

ema: ako si predstavujes u 4-5rocneho dietata takuto podporu? no, to ma teraz zaujima. dieta vie, ze to medzi rodicmi nie je dobre. mozno nevie preco. ale to je fuk.

Ema1234

Dieťa nevidí do vzťahu rodičov. Čo je medzi partnermi, vedia len oni dvaja.
Ak si predsa len myslíš, že mamku to ničilo, mohla si ju podporiť v rozhodnutí skončiť to.

linda mz

rozumiem ti,a to vam detom matka vyplakavala doma?zvlastne...pokial to samozrejme je chronicky nevernik,tak je rozvod asi najlepsie riesenie..ja som mala na mysli jednorazovu neveru

linda mz.

suhlasim s Emou,doma maleho syna a neveru som musela riesit tiez.je to cosi uplne ine,pokial mate dieta a ak niekto povie,ze by ho poslal do prdel kvoli pokoju v rodine,tak je to velmi necitlivy a sebecky sposob voci dietatu.to,ze vas manzel podvedie z neho nerobi aj zleho otca.je to zlozita situacia a skutocne by sa k nej nikto,kto v nej nebol nemal vyjadrovat.pokial tam to dieta nie je,najlepsie je samozrejme ukazat prostrednik a najst si "lepsieho"...

rozumiem ti

bola som v podobnej, nie rovnakej situacii. ako dieta. ktore videlo, co to s jeho matkou robi, ako ju to nici. nie, dakujem.

Ema1234

„rozumiem ti“ pri čítaní tvojho príspevku sa usmievam. Kedysi som si myslela presne to isté. Ale, až keď sa dostaneš do konkrétnej situácie a nejako sa rozhodneš, potom môžeš robiť závery.
Ja sa neobhajujem. Píšem, ako som to riešila a prežila.