Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krvné testy na celiakiu. Zahŕňajú aj test na laktózovu intoleranciu?

Príspevok v téme: Krvné testy na celiakiu. Zahŕňajú aj test na laktózovu intoleranciu?
inga22

Tak otázka už odznela v nadpise. Celiakiu mi vylúčili, ale denne trpím nafúknutým bruchom do neuveriteľných rozmerov a t najmä k večeru. Plus častá zápcha. Môže ísť o laktózovú intoleranciu? Čisté mlieko ani nepijem, konzumujem ho ako súčasť kávy (cca 1dcl, deci a pol....2x denne), jogurty jem bežne, syry tiež.
Ďakujem za reakcie.

inga22

Ďakujem za Tvoju reakciu.
Skúšam jeden test, o ktorom som sa dočítala. Od dnes som vylúčila zo stravy mlieko, jogurty, syry, maslo. Vydržím pár dní. 4-5 dní snáď bude postačovať. Po tejto abstinencii mám ráno vypiť 3-4 dcl mlieka a ak sa mi do dvoch hodín dostaví jeden zo symptómov, tak s najväčšou pravdepodobnosťou ide o laktózovú intoleranciu. Tak som sama zvedavá.
Apropo, už som to tu v istých témach spomínala, problémy mám už dlhodobo. A nikdy mi nenapadlo, že by mohli mať súvis s konzumáciou mlieka a pod. Ale všimla som si už dávnejšie, že teplé mlieko mi nerobí dobre, ak vypijem teplé mlieko, zvyčajne ma nafúkne. Tak som sama zvedavá ako dopadne test.

jajkafr

inga
odbery na celiakiu nezahŕňajú aj odbery na intoleranciu laktózy... to sú iné odbery... robí ich tiež gastroenterológ... skús vylúčiť úplne mlieko a mliečne výrobky ak sa tvoje problémy odstránia môže byť že máš alergiu na mlieko alebo intoleranciu na laktózu....
pri intolerancii na laktózu by nemali robiť problém kyslomliečne výrobky (syry, jogurty, tvaroh....) pretože v nich je laktózy minimálne....

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krvné testy na celiakiu. Zahŕňajú aj test na laktózovu intoleranciu? - Fórum - ZDRAVIE.sk