Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vracia sa mi akne?

Príspevok v téme: Vracia sa mi akne?
lucka963

ahojte ja som tu pisala uz vela krat...v skratke trpim akne uz asi piaty rok ale posledny mesiac som mala plet bez jedinej vyrazky..myslim cervenej bolavej vyrazky.....mala som par podkoznych vyrazok ktore ani nebolo vidiet iba citi ked som si umyvala tvar ale vsetko to bolo super, ostali mi iba cervene flaky ale tie tak lahko nemiznu, bola som spokojna aj vsetko ale teraz asi od soboty alebo ja neviem sa mi zhorsuje plet...hlavne po bokoch mam dost vyrazky, nieje ich az tak vela ako som zvykla mat ale vadia mi lebo mam pocit ze okolo sa zacnu vytvarat nove a neviem z coho to moze byt.....neviem ani co mi az tak pomohlo ale uz od leta asi sa obmezdujem v strave nejem mastne,slane vyprazane, iba ak tak obcas sladke ale iba keksky, ziadne cokolady, jem zinok, vit. A, C, biopron 9, mam aj take aloe vera tabletky...potom som zacala pit psylium kazde rano a vecer a to mi myslim mohlo dost pomoct teraz pijem aj take nejake mineraly neviem co to je mamka mi zohnala chuti to jak piesok ale ked to date do vody je to v pohode, pijem aj koloidne striebro a kazdy den zjem aspon jedlo jablko a misku ovsenych vlociek s johurtom.....jedine co som ine zjedla teraz bolo ze asi v sobotu podvecer som zjedla asi hrstku arasidov a potom som si spomenula ze som niekde citala ze to zhorsuje akne a zhorsenie som spozorovala uz v tu sobotu po polnoci ked som sa odlicovala a sla spat...a odvtedy sa mi to tak neak zhorsuje, nie nejak rapidne ale aj tak....a neviem ci to moze byt tym ale nezda sa mi :-/ alebo?...nemam ani pred menzesom ani nic.....jem vsetko rovnako ako som vzdy jedla takze neviete mi niekto poradit...najvacsie obavy mam z toho ze som asi pred 2 mesiacmi vysadila HAK ktoru som brala polroka ale mne nejak vyrazne nepomohla...aj pocas jej brania som mala vyrazky a nemala som plet ako babatko pretoze ja som mala hormony v poriadku tak som dufala ze sa mi to nevrati po vysadeni ale teraz uz neviem co si o tom mysliet :-(

zjuuz.

ahoj luci, aj ja mam podobny problem.. no este horsi, pretoze ja mam cele celo pozapalovane, uz aj lica, obcas bradu.. a o chrbte nehovorim :(
mam z toho strasne depky, je mi z toho kazdy den do placu.
mne uz nic nezabera, na tie hnusne tvrde zapalene virazky som skusala vsetko.
od hak, cez kremy az po recepty starych mam.
vysledok? ziaden.
ale ty este skus ich na krv, nech zistia ci nemas zapal, lebo to by mohlo byt pricinou akne.
dalej jeden bacil, teraz si nespomeniem na meno, on byva pricinou virazok pri brade, ustach... doktorka bude vediet. - chod k vseobecnej.
skus si kupit caj- serafin- na akne, dostat ho v obchodoch so sypanymi cajmi, mozno aj v lekarni. mne trochu pomaha..
inak ja som brala hak a po nej sa mi to vsetko zhorsilo. musela som ju vysadit i ked po pol roku zacala pomahat, no mala som vsetky vedlajsie ucinky- migreny, nabeh na trombozu a depresie- to bolo najhorsie, ja som rozmyslala aj nad samovrazdou, proste hak uz nikdy viac ...
a nepouzivaj mejkap, kup si aknecolor v lekarni- je to miesto mejkapu a kryje to super. aj tie moje velke virazky to bez problem zakryje. :) maju dva odtiene- svetly a tmavy a kazdy stoji okolo 5 eur. plus lieci to virazky.
ja som skusala aj nechtikovy krem, celkom fajn. obycajny z lekarne za dve eura asi.
dalej mi trocha pomaha kozmetika lavera z dm, ta na young face. stoji sice 7 eur ci kolko, no ten krem je fakt dobry...
tak zatial toto staci, pa :) drzim palce

aloegel

na akne je mozne pouzivat aloe vera, jednak pit gel vnutorne, takisto propolis, na postihnute miesta na vhodne pouzivat zele z aloe vera, tekute mydlo a propolisovy krem, pre viac informacii ma kontaktujte emailom aloegel@azet.sk

lucka963

baby,chalani neviete mi este nieco poradit? asi to nebolo makeupom, pouzivam este zbytok toho stareho a aj tak je to take vselijake raz jedna strana horsia raz druha, mam dost podkoznych vyrazok na rovnakych miestach napravo aj nalavo...tak sikmo smerom od ust ako je ta "vraska" co ide smerom od nosa ( aspon teda ja ju mam ).....teraz zase na pravej strane mam asi 4 take vacsie blizko pri sebe :-( neprisla som na nic co by som ine robila, bojim sa ze sa mi to vracia z tej HAK a neviem co mam robit bojim sa ze to bude len horsie a horsie a moja nalada zavisi vzdy od toho aku mam tvar..posledny mesiac bolo jedno z mojich najkrajsich obdobi ked som mala taku peknu plet, zivot bol pre mna nadherny, vstavala som s usmevom a radostou a teraz je zase to obdobie ked sa mi slzy tisnu do oci lebo uz nevladzem ,mavala som to aj horsie to hej ale dakedy ma to nestvalo proste uz je toho teraz na mna vela uz chcem mat pokoj uz som vyskusala milion veci aj som tu pisala skor ake vselijake doplnky jem a ako sa obmedzujem co ma strasne stve lebo ja milujem cokolady, milovala som si dat vyprazany syr s hranolkami a tatarkou a teraz nic take nejem a niekedy ma to tak deprimuje proste ako je mozne ze niekto je co len chce a plet ma krasnu? :-((

lucka963

ale teraz sa mi to uz celkom zlepsuje mam taky pocit tak neviem :-) nemyslim si ze by mi robil zle mejkap ale uvidim este ak sa to nezlepsi tak asi vymenim a v januari mam ist zas ku koznej tak uvidime

Klara90

pokial sa ti vyrazky cez den zhorsili, tak to bude z make upu. alergia na make up sa moze vytvorit aj po tyzdnoch, mesiacoch aj rokoch na urcitu latku alebo ten isty produkt. v noci ked si odlicena, tak sa plet hoji a rano ked si na to das make up ktory tvoja plet neznasa dobre, tak sa ti to opat zhorsi. skus zmenit make up alebo vyskusaj nejake liecivy tonovaci krem

lucka963

ale uz je to tyzden od toho co som ich pojedla tak neviem :-/ skusim opisat ako to mam....na lavej polke mam v podstate blizko pri sebe asi 10 takych podkoznych vyrazok, vacsina su malinke a iba ich citi na dotyk ale par ich je takych akoby zdvojenych a tlacia sa mi akoby na vrch takze ich vidno...este pred 2 tyzdnami som ich tam urcite nemala to som si ista a na pravej polke nemam podkozne vyrazky ale vcera alebo predvcerom sa mi vyhodili take tri vyrazky, su cervene ale niesu vobec velke ani bolestive ani tvrde ani tam nieje hnis....rano su vzdy potom trochu zmensene a cez den zase akoby trochu navreli to proste mne to prislo najprv jakkeby alergia na nieco ale nic som nezjedla ine ako som jedla doteraz....okrem nich mam potom este na lici tiez take mensie vyrazky ale tie su uz aj trochu tvrdsie ale tiez nastastie nehnisaju a niesu velke ale uz dlho som nemala taku tvar...som mala uz bez vyrazok a sem tam sa mi vytvorila nejaka, vacsinou vacsia a zapalana co ma vzdy stvalo ale posledny mesiac uz pomaly ziadna :-/

lucka963

v prvom prispevku som pisala..ja ju praveze uz neberiem uz asi 3 mesiace,vysadila som ju lebo som mala migreny.....ale vsade citam ze sa to po vysadeni vsetko vracia, niekedy aj horsie , tak som to myslela ze sa bojim ze sa mi to vracia koli tomu vysadeniu......a oci si ja ani nemalujem ja si davam iba makeup a asi to budem robit tak ze si dam potom novu vrstvu dakujem za radu...viem ze tie makeupy tiez mozu zhorsovat ale s tym z oriflame som bola spokojna velmi pouzivam ho uz mozno aj 4 roky a nemam pocit zeby mi upchaval este tie pory, vecer sa vzdy poriadne odlicim

Zlatka32

Ved nemusis si odlicovat aj oci, ale aspon plet si odlic od make upu, lebo zbytocne sa ti premastuje, upchava atd. Alebo sa odlic a daj si radsej nanovo novu vrstvu. Ja som pouzivala make up loreal aj niveu kryci ked som mala akne, pouzivala som aj kremy, potom som si k upila ten dado sens, ale musim povedat ze az ked som si od nich kupila aj bio make up tak sa mi akne rychlejsie vytratilo. v tych make upoch su vraj tiez umeliny ktore sposobuju zapal a akne.
a co sa tyka HAK, tak to si nepisala ze beries, to je uplne nieco ine. potom si myslim ze to bude na 90% v HAK. chod na gyndu a popros o zmenu tabletiek aj ked mas hormony v poriadku. neviem ci si mozes dovolit aj HAK uplne vysadit. ja odkedy neberiem, tak sa mi zlepsila aj plet aj mi prestali vypadavat vlasy, aj nemam uz flaky na tvari.pouzivame iba gumicku.
Ak fakt nevies ze z coho to moze byt, tak skus zmenit alebo vysadit tu HAK, potom zmen kozmetiku za BIO alebo tu co som pouzivala ja ked chces vyskusat, v lekarni maju aj vzorky, tak mozes vyskusat najprv to, no a make up si tiez kup radsej bio. Aspon kym sa plet neda dokopy.

lucka963

prave to je problem nic som ine neurobila za to ma to tak stve ze neviem zistit pricinu....napada ma jedine ta HAK ale to bude ten najhorsi pripad :-( dufala som ze mne sa to tak nezhorsi lebo som mala hormony v poriadku a HAK mi az tak nezabrala ale ktovie.....no ked som byvala doma som to tak aj robila ze som sa hned odlicila ale teraz som na intraku a odlicena sa hanbim aj pred spolubyvajucou proste to uz je psychicka zalezitost :-(

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vracia sa mi akne? - Fórum - ZDRAVIE.sk