kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky

Príspevok v téme: kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky
opalka

Moj priatel sa kazde rano sprchuje 20 min, ak sa holi, tak 30 min,no prebieha to tak, ze tych 20 min na seba leje vodu......non-stop
zacinam s tym mat dost problem, pretoze:

- je to strasne plytvanie vodou podla mna
- plytvanie casom, ked si predstavim, ze ides do prace a ponahlas sa (to,ze sa tolko sprchuje neznamena, ze si kvoli tomu privstane!!!!! )
- ked mam ja volno, ze rano do prace nejdem, tak ma to rusi v spanku,lebo kupelnu mame hned pri spalni a ta voda strasne huci
- samozrejme, to ide do penazi a preto,aby som nejak vykompenzovala jeho dlhe sprchovanie, tak ja to svoje skracujem na minimum

myslim, ze to nie je fer, chcela by som pocut vas nazor,kolko vam trva sa osprchovat.....ja som zena, mam dlhe vlasy a ak si aj vlasy umyvam, som osprchovana za 10 min a to vodu pustam len, ked sa namocim a zmyvam

priatel tvrdi, ze on sa musi odmocit :)

ide mi to strasne na nervy, viem, ze su aj horsi veci, ale aj tak, naco platit nehorazne peniaze za vodu, ked sa to da aj inak, ja som bola vychovavana neplytvat nicim

lost

Ked nelietali lietadla nad Europou vdaka tej sopke, tak sa udajne oteplilo o nejaky ten stupen ci kolko to :)

a kazda akcia vyvola reakciu, ak vydychnem, miestost sa otepli, nepatrne ale otepli..
i ked ktovie ci je ludska cinnost az radovo stupne, alebo sa planeta prirodzene zohrieva a ochladzuje...

0vecka

2 jajka ten link hmm ako to tak povedat ... proste je to takisto clanok napisany za ucelom presvedcenia ludi ze k oteplovanie je sposobene cinnostou cloveka ... pod lampou napr bola diskusia a tam zopar vedcov vravelo ze nevieme povedat ci ide naozeaj o cinnost cloveka alebo nie ... a tiez nevedeli vysvetlit ako je mozne ze na zemi boli aj chladnejsie obdobia pricom CO2 tu bolo viac ako teraz... a aj keby tu aj islo o cinnost cloveka tak s minanim vody dnes to vela spolocneho nema...

0vecka

j anevravim ze sa neoptepluje .... ja len vravim ze setrenie vody je hlupost ....

potom tie akoze vyspele krajiny ktore si vsetko vazia .... no tak ti minaju dvakrat viac vody ako my...

to ze zaxvilu nebudem mat ani cim zachod splachnut je tiez somarina .. v uplne najhorsom pripade sem dovezu morsku vodu ... odsolit ju nieje ziaden problem ... a hajzle sa daju splachovat aj slanou :)

a tiez by zaujimalo kedy akoze dojde k tomu ze na slovenku nebude dost pitnej vody??? pochybujem ze sa toho my dozijeme ... ak by k tomu doslo da sa zbierat dazdova voda, sneh. Da sa spachovat zachody vodou so sprchy proste naozaj nevidim dovod na nejake obmedzovanie sa co sa vody tyka... a pochybujem ze o 100 rokov nebude technologia ktora si napr s premenou slanej vody na sladku hravo poradi....

co sa tyka ekonomickeho systemu kazdy tu nadava ... co je teda typicka slovenska vlastnost ... ale nkto pre to aby sa to zlepsilo nic nerobi ... otazne je ci sa vobec da vymysliet nieco lepsie...

no necakam ze mi niekto da za pravdu prave o tom su netove diskusie ze kazdy si donekonecna omiela ten svojo nazor...

rofl

ja tiez travim 20 minut v sprche. v sprche sa vzdy organizmus uvolni, nastartuje, je to fajn pocit. ano viem, ze je to plytvanie, ale za cely ten cas som sa to neodnaucil. aj ked som sa snazil a povedal som si, ze teraz to skusim za kratsi cas, nakoniec sa to aj tak vysplhalo na cca 15 - 20 minut. som v tomto smere zatial nepoucitelny. snad sa to jedneho dna podari.

lost

Alebo pridem do pekarne a kupim vsetky chleby :)

Ak im zaplatim tolko kolko chcu, tak mi ich v pohode daju, ale za nasledok to bude mat to ze zvysok zakaznikov bude musiet odist do inej pekarne.

Myslim si ze ani majitel pekarne nebude nadseny, lebo ziska JEDNEHO zakaznika ale riskuje stovky vernych zakaznikov...

A potom si ten jeden odide a konec..

Ja ked kupujem cokoladu, tak beriem 80% toho co maju, ak maju nad 5 kusov, ak maju pod, tak im poviem nech zoberu viac.. Spociatku na mna divne pozeraju ze co po nich chcem, ale eventualne pochopili... Lebo ak pride jeden buran a zoberie vsetko, tak nikomu nezostne :)

Take cokolady sa daju kupit len v jednom obchode v danom meste.. (ak je tam viac obchodov tak viac, ale to je asi len v BA)..

Tak oni zvysili zasoby, ja zoberiem 6-8, zostane im tam 2-4 (tolko kolko by tam mali bez mojej "poziadavky" ) a kazdy je spokojny predpokladam :)

I ked to je asi trosku uz offtopic

lost

A mimochodom, akekolvek taketo opatrenia zo strany systemu len doslovia nicia zivot normalnych ludi...
Staci sa pozriet na DNV.. jeden blazon zacne strielat, a hlavne na to ma sarkamensky dobry dovod, a teraz obmedzime zbrane ?

Tak ja si kupim nejake eSUVecko a napalim to do autobusovej stanice, zabijem tak 10-20 ludi, zranim tak 50...

Zakazeme len SUV alebo rovno kazdy automobil, alebo zavrieme konstruktera aut ?

A za to ze len par % ludi bude minat ako blazon (myslim tych co minu proste az 10 a viac nasobok priemeru) a tak vdaka tomu 98% a viac ludi bude musiet trpiet zvysovanie ceny ?

Z toho mi ale vychadza ze staci jeden bohaty blazon na to aby znicil zivot kazdemu kto nie je az tak bohaty...

Maly priklad:
Kupim si 100 000 ton zlata..

Co sa potom stane? No jedine to ze na svadbach sa budu vymienat strieborne alebo platinove prstene, ale v ziadnom pripade zlate... :)

jajka001_

viete Ovecka neveri spravam o znecisteni a spustošení Zeme :)
kurnik ake jednoduche, zavriem oci a problem zmizne :D kedy sa to naučím

lost

0vecka

ale to je maximalna blbost :)

dobre... tka povedzme ze dajme chleba na 100 eur ;)

budes mat na svoj chleba, alebo nie ?

ale mimochodom, taketo nieco moze hrozit kedze ekonomika ktoru pozname dnes je zle nastavena..

alebo som zvedavy za co kupis chleba alebo vodu ak padne euro (vid desiatky krajin kde sa to uz stalo). tie mince mozes pouzit ako naboje ak ta niekto napadne a papierove peniaze daju mozno par sekund tepla v zime.. na nic ine sa pouzit asi nebudu dat (teda mozno McGiver by nieco vymyslel..)

zvysovanim ceny sa len zvysuje chudoba..

ale toto je len reakcia na len tuto vetu: "stat by mal napr zvysit cenu... sme v trhovej ekonomike ... "

ale vzduch a voda je nieco ine :) vzduch mame vsade.. a je to na dychanie takmer nekonecno.. ale znecistit ho je dost sialene.. bol si niekedy niekde v horach aky je rozdiel medzi centrom mesta a naozaj cistym vzduchom? :)

ked sa potapac potapa tak pochopitelne setri vzduch, ale preco ? no lebo nie je samovrah.. ked je tam dole pod vodou, tak je maximalnezodpovedny sam za seb aj svoje ciny a ked minie vzduch, hold smola.. :)
ak som na pusti a miniem vodu tak hold smola..
ale chapem ze mame "vela" alebo "takmer nekonecno" vody..
ano mame, ale co po 100 alebo 200 rokoch ?

iny pohlad

ano 0vecka, zase mas pravdu, aj vzduch treba setrit, preto znizujeme emisie, exhlaty atd. A to ze zijeme v oblasti kde je dostatok vody neznamena, ze s nou mas plytvat. Ale v to tvoje myslenie ma vacsina slovakov, rakusan, sved ma inu mentalitu a vazi si zdtoje aj ked ich ma vela.