kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky

Príspevok v téme: kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky
opalka

Moj priatel sa kazde rano sprchuje 20 min, ak sa holi, tak 30 min,no prebieha to tak, ze tych 20 min na seba leje vodu......non-stop
zacinam s tym mat dost problem, pretoze:

- je to strasne plytvanie vodou podla mna
- plytvanie casom, ked si predstavim, ze ides do prace a ponahlas sa (to,ze sa tolko sprchuje neznamena, ze si kvoli tomu privstane!!!!! )
- ked mam ja volno, ze rano do prace nejdem, tak ma to rusi v spanku,lebo kupelnu mame hned pri spalni a ta voda strasne huci
- samozrejme, to ide do penazi a preto,aby som nejak vykompenzovala jeho dlhe sprchovanie, tak ja to svoje skracujem na minimum

myslim, ze to nie je fer, chcela by som pocut vas nazor,kolko vam trva sa osprchovat.....ja som zena, mam dlhe vlasy a ak si aj vlasy umyvam, som osprchovana za 10 min a to vodu pustam len, ked sa namocim a zmyvam

priatel tvrdi, ze on sa musi odmocit :)

ide mi to strasne na nervy, viem, ze su aj horsi veci, ale aj tak, naco platit nehorazne peniaze za vodu, ked sa to da aj inak, ja som bola vychovavana neplytvat nicim

lost

No zistil som ze mame dalsieho uzernika na Slovensku :D
www.tvs.sk

To ako vodne a stocne je len nejaka super dan ktora je za to ze mi vobec tecie voda a PLUS na to mam este platit za teplu alebo studenu vodu? :)

spravy.pravda.sk

LOL! To tepla voda stoji 10 eur za 1000 litrov ?!?!!

M74

Ja som osprchovaný snáď za menej ako 5 minút, veď sa len postriekam vodou, namydlím, spláchnem und hotovo :-)
A na holenie neminiem žiadnu vodu, lebo sa iba tak raz za týžden prebehnem mašinkou na vlasy.

opalka

lost- sprchuje sa vacsinou rnao,aby sa prebral pred pracou a rad sa v sprche vyhrieva
ale bezohladu na to,ci ej v sprche rano/vecer/poobede, vzdy to trva tych 20 min
uz som si myslela, ze osm na neho zla, alebo prisna,a le aj mne to pride prilis
vyrastala som v byte, kde sme vodou museli setrit
musim sa s nim znova porozpravat
kolko stoji 1 liter vody, vieme? ze by som to skusila vyratat
tiez som mu vravela, ze nech si to vychutna 1 y za tyzden, ale nie rano, ked bezis do prace, kupelna je obsadena, atd.atd

a dakujem ti za nazor

lost

20 minut kazdy den (alebo len rano) je nenormalne urcite :)
ja sa sprchujem 20 minut ked sa BRUTALNE nudim a eventualne som od toho upustil, lebo to ide do casu (a to mam cely den volno)..
Pri sprchovani clovek minie priblizne 1 liter za 10 sekund coznamena 20 krat 60 = 1200 = 120 litrov minimalne, mozno je to az 150litrov, to je cca 100 litrov horucej vody (zalezi od teploty aka prichadza aleb tecie)
Osprchovat sa da samozrejme za 3 minuty UPLNE do cista, tak ako keby sa sprchoval niekto 4 alebo 5 alebo 10 aleb 20 alebo hoci aj 600 minut...
Moji stari rodicia o tom vedia svoje, vzdy som sa zamyslal ako to robia ze za 3-4, max 5 minut so prec z kupelne :)
Obcas si dam tiez 20-30 minutovu sprchu, ale ono sa pri tom minie velmi vela vody a nema to vyznam (len sa zapari kupelna a mozno sa pokazi elektronika atd.. )
Ktovie co robi ten chlor s tou pokozkou tiez :)
Ono je to len cisto otazka pohodlnosti, alebo lenivosti. Mozno sa chce "prebrat" tou sprchou ak je "zima" rano...

Podla mna ak by to robil raz za cas, ako raz za mesiac tak ziadny problem. Raz za tyzden by bola taka "rozumna" hranica mojim odhadom, ale kazdy den to je kapanek viac ako by bolo potrebne :)