Kríza úcty k autorite v súčasnom školstve

0vecka

mne to skor pride tak ze vecsina ucitelov na to nema aby ucilo... myslim ze kazdy sa stretol s ucitelom ktory sa nikomu nevyhrazal bol mily nieco aj naucil a ludia ho mali radi... skratka taki by mali byt vsetci ucitelia ... takisto ako neprimu na miesto kamionistu chlapa co nevie soferovat takisto by nemali zamestnat ucitela co nevie ucit... to ze decka su zle je chaba vyhovorka ...

rofl

ucitel by mal aj vychovavat. ale gro vychovy by urcite malo byt na rodicoch. mali by byt podstatne prisnejsie sankcie za nevhodne spravanie. a ucitelia by mali mat vyssi plat lebo potom na skole vacsinou ucia len individua ktora sa nevedeli inde uplatnit a kvalitny ludia idu radsej do praxe. a mozno by buducich pedagogov mali lepsie pripravovat na to ako zvladat pracu s detmi.

bibi123

xy:)-snad si este mlada a tak nevies, co rozpravas. Ludia si mylia pojmy. Ucitel nema vychovat, to maju robit rodicia. Ti, maju detom vtlct do hlavy, ako sa maju v spolocnosti spravat... Ja som bola tak vychovana, ze mne hrozba poznamky alebo horsej znamky vadila a snazila som sa o to, aby som take veci v ziackej domov nenosila. Nad poznamkami a zhorsenymi znamkami sa mozu fakt zasmiat len primitivni a obmedzeni ludia, ktori sa nestaraju a nezaujimaju o svoje deti a tak im je jedno, aku vizitku im na verejnosti robia ich deti a ako sa ucia... a co ma ucitel robit, ked jeho moc sa zacina aj konci poznamkami???? vystudovat pedagogiu nie je veda? Je to predsalen 5 rokov, xx skusok, ak by to bolo take jednoduche, tak by ju mali vystudovanu vsetci a nie je lahke sa postavit pred plnu triedu znudenych xichtov. Ja poslanie ucitelov obdivujem, lebo si pamatam na spoluziakov zo zakladnej, ktori boli hlupi a robili strasny bordel v triede. Na mieste ucitela by som takeho ziaka nafackovala, ze by krv z neho striekala, ale pedagog je naozaj v tomto bezbranny. Ide o to, ze normalnejsi ziaci sa dostanu na gymnazia, kde je vacsia kultura, ale viete si predstavit, ako to vyzera na ucnovkach, kde sa zide najvacsi vykvet spolocnosti??? Rozpravala som sa s jednou psickarkou, ktora uci na ucnovke, vraj jej studenti nadavaju do p.c, k....v, vyhrazaju sa jej, ze ju rozbiju, ked ich necha prepadnut a jej jedina pravomoc je, poslat ich k riaditelovi. uz dlhodobo je PN, lebo sa tam nechce vratit... a to je smutne...

:))))

neznasam komunisticky sposob ucenia - bud ticho a sustred sa a posluchaj. kam sa statila motivacia ucitela?
V
V
V
Ucitel moze byt motivovany-pripraveny na hodinu-ale ked ziak nebude TICHO-SUSTREDIT SA A POCUVAT-tak sa nic nenauci.
A nie je to o tom ze je to komunist.sposob ucenia-to je normalny sposob ucenia.A ziaci maju aj prestavky tak nesedia hodiny.Tym nechcem zastavat ucitelov-ale ani ziakov.Vsade v kazdej praci sa najdu prekazky-ale v praci kde sa pracuje s ludmi/detmi/je to tazsie.Ja som stale hovorila a hovorim-kto nevie pracovat s ludmi nech sa do takejto prace nepobera.Treba si poriadne zvazit ci na to clovek ma alebo nie.A podla mna aj spolocnost moze za vela,lebo sa stale vracia do zadu-co bolo za komun.co sme smeli co nesmeli.A hlasky tipu-BUD SAM SEBOU su uz uplne SMIESNE.

jajka001_

ved hovorim...kedysi schytali aj v skole ked neposluchali, aj doma. dnes sa nemaju coho obavat. jedine toho ze budu blbí. a blbí z toho strach nemajú :) tak sa blbost pekne množí.

doubledog

to je tym, ze ziaci nemaju v podstate ziadne povinnosti.
lepsie povedane, ziadne realne sankcie za porusenie povinnosti neexistuju.
je to silne nevyvazene.

to silne demotivuje velke mnozstvo ludi, ktori by aj ucit chceli, ale nerobia to. jednoducho nemaju chut ist hlavou proti muru.

jajka001_

ziaci by mali sami pochopit, ake dolezite je vzdelanie , a ucit sa, pocuvat, sledovat co ucitel hovori. ucit ludi nie je jednoduche.
a ked decko vyrusuje na hodine, a rodicia sa tomu doma len zasmeju, tak su ti rodicia asi rovnaki ako to decko. skoda ze na takych musia doplacat ti, ktori sa chcu ucit.
tusim by ste boli najradsej aby vam tie vedomosti vliali do hlavy. samozrejme ze sa treba sustredit a pocuvat.

xy:)

no ako neviem. nikdy som nechapala ucitelov, co na ziakov vrieskali, ziaci/studenti si potom z nich robili len vacsiu srandu. no takisto nemozete cakat, ze ucitelia budu mat autoritu, ked su castokrat blbsi ako ziaci.
maja.a - tiez ked sa mi niekto vyhrazal zlou znamkou alebo poznamkou, tak som sa na tom zasmiala. Co riesi poznamka?? uplne NIC. akurat sa rodicia doma zasmeju, aka blba je ucitelka, ked pise take debiliny. pamatam si, ze ucitelky, ktore si vedeli urobit v triede poriadok nikdy poznamku nenapisali. neznasam komunisticky sposob ucenia - bud ticho a sustred sa a posluchaj. kam sa statila motivacia ucitela? preco sa zodpovedne nepripravuju na kazdu hodinu? citat ucivo z knizky nestaci!!!!! a aj tak, ziaci nemaju sancu sediet koncentrovani niekolko hodin vkuse - a na toto ucitelia casto zabudaju. myslim, ze ucitelia nie su uz autoritou, pretoze ucitelstvo vystudovat nie je ziadna veda, a naopak, pracovat so studentami vie tak 1 z 50.