Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

adriša

Ahojte su tu prosim nejaké ochotne mladé mamičky ? :) som študentka a chcela by som sa vas popytat na par info lebo chcem o mladych mamičkach a ich zvladani záťaže aj prijemnosti s babatkom pisat bakalarku..ak mate zaujem TAK PROSIM info správa...bude to len motivujuce a inšpirujúce pre všetky dalšie mlade maminy :)

RNG

Biologicky zrely vynosit zdrave dieta a schopnost sa om [postarat a vychovat v dnesnej spolocnosti su dve rozne veci,ktore sa civilizacne stale coraz viac vzdialuju.
Dnes moze otehotniet aj 12 rocne decko, lebo skor pohlavne dospievaju, ale pripravene plne na vychovu dietata je casto posunute az po skonceni vzdelania, casto az na 25 rok
Preto ako zodpovedny starsi clovek odsudzujem priskory sex, nepripravenych mladych ludi, ktory je spolocensky celkove velmi skodlivy a znizuje celkove kvalitu a pripravenost deti do dnesneho komplexneho zivota.

kajus410

Ahoj baby :-) Nasla som tuto diskusiu a nedalo my sem tiez napisat prispevok. Tiez som mladou mamickou, stala som sa nou v 17 . Nie vlastnou vinou ale nezodpovednym lekarom . Zistili my to tesne pred porodom, moznost potratu som nemala, ale uprimne ani by som si ho vziat nedala. V skorom veku som musela dospet a dokazala som ze sa da postarat o dieta aj v takomto veku ak chce niekto.Nehovorym ze je to spravne mat dieta v takom veku ale ani to neodcudzujem lebo viem cim som si musela prejst. Mnohym rodicom takychto deti ostanu ich detina krku,moj syn neostal som si ho na sude vybojovala. Stalo to za to a dnes sa na to nepozeram so slzami v ociach ale s uusmevom, prwdtym ma kazdy odsudil a musela som sa sama prebojovat,dnes som silna osobnost ktora ma krasneho,zdraveho synceka a sme najstastnejsi ;))

MultiLevel

stara tema...No mat dieta v 15 rokoch nie je absolutne spravne. Clovek musi mat cosi odzite, musi byt zrely a to 15 rocne dievca nie je.
V 19 si to uz viem trosku viac predstavit, ale nie v dnesnej dobe :)
NIKA23 je skvelym prikladom, PRECO by nemala mat skolacka dieta. NIKA, kam chces utiect? Mas peniaze? Ma tvoj priatel peniaze? Vies kolko stoji strava, ubytovanie, dieta? Kedze si nikde v zivote nerobila, nedostanes od statu ani cent, ako chcete teda dieta uzivit? Ze by si malicke velmi chcela je pekne, ale bez rodicov to nezvladnes. Takze naklusaj za nimi a vsetko im SPOLU s priatelom povedzte. Boli ste dospeli na sex, budte dospeli na riesenie problemov :)

NIKA23

Dobrý deň , ja mám zase takýto problém. Som tehotná v 11 týždni , s partnerom sme na to prišli presne pred týždňom.Mám 17 rokov,ešte 2 roky školy pred sebou , termín by som mala niekedy v júni.Rodičia o tom nevedia a ani vo sne by ich to nenapadlo.Mojho priateľa , s ktorým som 2 roky obaja doslova nenavidia , pretože je inej národnosti.Mňa jeho rodina berie v pohode,chodím k ním , pomáham a podobne.Ani moj partner nieje plnoletý , a podľa mňa nieje na to pripravený , ale ja by som to malinké veľmi chcela :( Rozmýšľala som dokonca aj že s partnerom utečieme niekde preč,hlavne kôli mojej rodine.Prišla som na to dosť neskoro a nemám veľa času rozdhodnúť sa správne.Prosém poraďte mi :/

lilyianka

ja ti položím inú otázku: a čo by hovorili, keby zistili, že dcéra riadeľky cirkevnej školy bola na potrate???
ako sa píše podo mnou, si plnoletá, tvoj priateľ tiež a rozhodnutie je na tebe .. nevidím dôvod pre to, aby si na potrat šla, ak ty aj tvoj priateľ dieťa chcete .. ostatné sa vyrieši ..

Maoam

si plnoleta - je to TVOJ zivot a TVOJE dieta

dalej - vsetky tie uzasne, usporiadane rodiny s krasnym zivotom je casto iba fasada navonok, nevies, co sa odohrava doma medzi 4 stenami a zvlast - hoci tu za to utrzim od mnohych cez hubu - casto prave tie superuzasne krestansky zalozene rodiny skryvaju vela nepekneho a navonok funguju ako bezproblemove funkcne rodiny

dalej - mas priatela, s ktorym to babo cakas, vzdy je tu moznost, ze ak je to uz u vas take haklive, mozete zit/byvat inde...

a niet pravneho dovodu vyhodit tvoju matku z jej postu preto, ze jej PLNOLETA dcera otehotnela a to dieta si ponecha, ak sa nemylim, cirkev ako taka je PROTI potratom, ci sa mylim? cize by to bolo pekne schizofrenicke

ak to babo chces, budes lutovat, vzdy ta to dozenie, je to tvoj zivot - nenechaj si ho vziat, ked ho skutocne chces

didus1

Ahojte baby, prosim poradte mi.
Som tehotna, 4 tyzden, mam 18, v novembri 19.
Strasne rada by som si nechala babo, ale jedina vec, ktora ma nuti ist na potrat je, ze si neviem predstavit ako by som tym znicila zivot mojich rodicov. Moja mamka ma dost vyznamnu poziciu, je riaditelkou skoly pre zakladnu skolu aj pre gymnazium, k tomu aj skolka a je to cirkevna skola. Uz teraz su na mna kladene velke naroky lebo som riaditelkina dcera. V triede ma poznaju ako dievca co ma jednotky a je slusna ticha. Ak by sa toto prevalilo znicila by som mamke zivot. Ako by sa na nu pozerali vsetci jej znami, priatelia, ktori maju usporiadane rodiny a vedu krasny zivot. Co ked by ju dokonca vyhodili ?? Co mam robit ? Otec mojho priatela sa mu zvykne niekedy vyhrazat, ze ak by mal dieta tak ho vyhodi na ulicu ... co mi ostava ?

Niky19

Ja som kedysi nechápala mladé mamičky, vždy som snívala o kariére počas ktorej si nájdem dokonalého muža a sním si založím krásnu a veľku rodinku. No keď som mala 15 spoznala som jedného chlapa, ktorý sa stal mojím priateľom. je medzi nami 7 ročný rozdiel. Krátko pred 17tkou som zistila že som tehotná a som v 9 týždni. Bol to pre mňa šok nakoľko sme si vždy dávali pozor. A to že mi meškala menštruácia? Nevenovala som tomu pozornosť nakoľko som ju nikdy nemala pravidelnú a to že mi raz vynechala bolo normálne. Nevedela som čo mám robiť nakoľko som chodila do školy. Nevedela som ako to mám povedať môjmu priateľovi a zvlásť svojej rodinie. Chcela som to priateľovi povedať krásne a nie len tak že som tehotná. O asi 2 týždňe mal narodeniny tak dostal dva darčeky prvý normálny a v druhom bolo to moje prekvapko. V malej škatulke som mu dala fotku zo sona a malé detské papučky. Veľmi sa potešil a bol naozaj šťastný. Vedela som že bude pri mne stáť a nech sa deje čokoľvek postará sa aj o mna aj o malé. Tak už len zostávalo ako to povedať mojim rodičom. Dohodli sme sa na krásnej večeri. A tam sme dali pred mojich rodičov tú istú škatulku ako som dala ja svojmu priatelovi. Bol to pre nich šok, nakoľko vedeli že chcem dieťa až neskôr. Prvé otázky boli v ktorom som týždni, čo to bude a ako sa o malé postaram keď mám školu. Priateľ ako správny chlap povedal že je to jeho dieťa a on sa o nás postará, tak aby nám nič nechýbalo. Pri najbližšej návšteve lekára bol so mnou aj môj priateľ. Chcel vidieť pohyby na monitore. Vtedy nám doktorka povedala že budeme mať dvojičky. Ja som zostala z hrozená a môj priateľ sa strašne potešil. Začali sme pripravoať izbičku u neho doma a taktiež u nás. Priateľ nakúpil pre malé vecičky, bol strašne zlatý. 3 týždne pred termínom som začala mať kontrakcie. Priateľ ma ukľudnoval a zaviezol ma do nemocnice. Pri pôrode bol somnou. Držal ma za ruku a dookola mi opakoval že to zvládnem a ako nesmierne ma miluje. Narodila sa nám malá Tamarka a malý Marcus. Na šťastie som rodila pri konci školy takže som sa mohla plne venovať mojim malým anjelikom. Do školy som nastúpila normálne, vždy boli s malými bud priatel, jeho alebo moji rodičia. Teraz majú moje zlatíčka takmer dva roky. S priateľom sme sa vzali, žijeme spolu a sme jedna šťastná rodinka. Neľutujem to že som otehotnela v mladom veku. Už teraz drahý vymýšla s ďaľším bábetkom. Chce veľku rodinu. Dievčatá ktoré ste tehotné v mladom veku nebojte sa toho vaša rodina to príme, možno nebudú z toho nadšený ale neskôr sa budú tešiť z vnúčatka. Dúfam že aj vy nájdete takú oporu vo svojom priateľovi a ockovi vaších deti a taktieť v rodine ako som ju našla ja :)

blondina

Chcela by som touto cestou poprosiť všetky ženy (bez ohľadu na vek, ktoré sú práve tehotné, alebo aspoň raz boli o vyplnenie dotazníka na bakalárku ohľadom tehotenstva a tiež o jeho posunutie známym a kamarátkam, ktoré spĺňajú podmienky. Veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem
PS: chýbajú mi práve mladé mamičky alebo tehotné do 20 rokov.

docs.google.com

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mladé mamičky - Fórum - ZDRAVIE.sk