Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

Kubo11

Neviem či si robíš prdel, ale ty už nemáš v 6mes. v sebe "plod" ale človeka. To by už nebola interupcia ale vražda. Len pre úplnosť:
Podľa zákona, žena môže požiadať o prerušenie tehotenstva najneskoršie do dvanásť týždňov jeho trvania. Pri vážnych psychiatrických dôvodoch sa môže urobiť výnimka, napríklad ak má pacientka samovražedné sklony, alebo je inak ohrozený život jej dieťaťa, vtedy je možné zákrok robiť do šestnásteho týždňa gravidity.

Takže ba si sa mala pripraviť na pôrod. Ak sa nemôžeš starať o dieťa môžeš ho dať na adopciu. Alebo toto:
Žena môže požiadať zdravotnícke zariadenie, v ktorom sa rozhodne porodiť o utajenie pôrodu. Musí poskytnúť informácie o svojej osobe ako ostatné rodičky, ale po požiadaní o utajenie pôrodu, sa zdravotná dokumentácia týkajúca sa tehotenstva a pôrodu bude viesť oddelene od zvyšnej dokumentácie. Po pôrode sa dokumentácia za účelom archivácie odovzdá na Ministerstvo zdravotníctva SR. Navyše od roku 2004 existujú na Slovensku Hniezda záchrany, kde každá žena, ktorá tajne porodí dieťa ho môže odložiť a nespácha tým trestný čin.

anna5

ahojte som veľmi mladá mamina mám 12 rokov a som tehotná v 6 mesiaci prosím povedzte mi ci mam ísť na potrat alebo nie

adriša

Ahojte su tu prosim nejaké ochotne mladé mamičky ? :) som študentka a chcela by som sa vas popytat na par info lebo chcem o mladych mamičkach a ich zvladani záťaže aj prijemnosti s babatkom pisat bakalarku..ak mate zaujem TAK PROSIM info správa...bude to len motivujuce a inšpirujúce pre všetky dalšie mlade maminy :)

RNG

Biologicky zrely vynosit zdrave dieta a schopnost sa om [postarat a vychovat v dnesnej spolocnosti su dve rozne veci,ktore sa civilizacne stale coraz viac vzdialuju.
Dnes moze otehotniet aj 12 rocne decko, lebo skor pohlavne dospievaju, ale pripravene plne na vychovu dietata je casto posunute az po skonceni vzdelania, casto az na 25 rok
Preto ako zodpovedny starsi clovek odsudzujem priskory sex, nepripravenych mladych ludi, ktory je spolocensky celkove velmi skodlivy a znizuje celkove kvalitu a pripravenost deti do dnesneho komplexneho zivota.

kajus410

Ahoj baby :-) Nasla som tuto diskusiu a nedalo my sem tiez napisat prispevok. Tiez som mladou mamickou, stala som sa nou v 17 . Nie vlastnou vinou ale nezodpovednym lekarom . Zistili my to tesne pred porodom, moznost potratu som nemala, ale uprimne ani by som si ho vziat nedala. V skorom veku som musela dospet a dokazala som ze sa da postarat o dieta aj v takomto veku ak chce niekto.Nehovorym ze je to spravne mat dieta v takom veku ale ani to neodcudzujem lebo viem cim som si musela prejst. Mnohym rodicom takychto deti ostanu ich detina krku,moj syn neostal som si ho na sude vybojovala. Stalo to za to a dnes sa na to nepozeram so slzami v ociach ale s uusmevom, prwdtym ma kazdy odsudil a musela som sa sama prebojovat,dnes som silna osobnost ktora ma krasneho,zdraveho synceka a sme najstastnejsi ;))

MultiLevel

stara tema...No mat dieta v 15 rokoch nie je absolutne spravne. Clovek musi mat cosi odzite, musi byt zrely a to 15 rocne dievca nie je.
V 19 si to uz viem trosku viac predstavit, ale nie v dnesnej dobe :)
NIKA23 je skvelym prikladom, PRECO by nemala mat skolacka dieta. NIKA, kam chces utiect? Mas peniaze? Ma tvoj priatel peniaze? Vies kolko stoji strava, ubytovanie, dieta? Kedze si nikde v zivote nerobila, nedostanes od statu ani cent, ako chcete teda dieta uzivit? Ze by si malicke velmi chcela je pekne, ale bez rodicov to nezvladnes. Takze naklusaj za nimi a vsetko im SPOLU s priatelom povedzte. Boli ste dospeli na sex, budte dospeli na riesenie problemov :)

NIKA23

Dobrý deň , ja mám zase takýto problém. Som tehotná v 11 týždni , s partnerom sme na to prišli presne pred týždňom.Mám 17 rokov,ešte 2 roky školy pred sebou , termín by som mala niekedy v júni.Rodičia o tom nevedia a ani vo sne by ich to nenapadlo.Mojho priateľa , s ktorým som 2 roky obaja doslova nenavidia , pretože je inej národnosti.Mňa jeho rodina berie v pohode,chodím k ním , pomáham a podobne.Ani moj partner nieje plnoletý , a podľa mňa nieje na to pripravený , ale ja by som to malinké veľmi chcela :( Rozmýšľala som dokonca aj že s partnerom utečieme niekde preč,hlavne kôli mojej rodine.Prišla som na to dosť neskoro a nemám veľa času rozdhodnúť sa správne.Prosém poraďte mi :/

lilyianka

ja ti položím inú otázku: a čo by hovorili, keby zistili, že dcéra riadeľky cirkevnej školy bola na potrate???
ako sa píše podo mnou, si plnoletá, tvoj priateľ tiež a rozhodnutie je na tebe .. nevidím dôvod pre to, aby si na potrat šla, ak ty aj tvoj priateľ dieťa chcete .. ostatné sa vyrieši ..

Maoam

si plnoleta - je to TVOJ zivot a TVOJE dieta

dalej - vsetky tie uzasne, usporiadane rodiny s krasnym zivotom je casto iba fasada navonok, nevies, co sa odohrava doma medzi 4 stenami a zvlast - hoci tu za to utrzim od mnohych cez hubu - casto prave tie superuzasne krestansky zalozene rodiny skryvaju vela nepekneho a navonok funguju ako bezproblemove funkcne rodiny

dalej - mas priatela, s ktorym to babo cakas, vzdy je tu moznost, ze ak je to uz u vas take haklive, mozete zit/byvat inde...

a niet pravneho dovodu vyhodit tvoju matku z jej postu preto, ze jej PLNOLETA dcera otehotnela a to dieta si ponecha, ak sa nemylim, cirkev ako taka je PROTI potratom, ci sa mylim? cize by to bolo pekne schizofrenicke

ak to babo chces, budes lutovat, vzdy ta to dozenie, je to tvoj zivot - nenechaj si ho vziat, ked ho skutocne chces