Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

:))))

Je to podla mna kazdeho osobna vec,a vec toho dievcata.Jasne ze na to musi mat-aby potom zvladla vychovu a tak.
Ved aj niekedy sa vydavali a mali deti v mladom veku-ale sa nejak uz na to pozabudlo.Je tam len jeden rozdiel-ze teraz viac zien ostava samo s dietatom ako v minulosti.

zuzkas

Mať dieťa v mladom veku je ťažká skúška nielen pre tú mladú matku,ale aj pre jej celú rodinu.viem o čom hovorím,sama som si takúto skúšku prežila.mala som dcéru v 17,5 a mali sme svadbu s povolením súdu.môj bývalý bol môj prvý partner,bol odomňa starší o 4 roky a už bol rozvedený.proste som si to sama zavarila,nepočúvala som rodičov-myslela som si,že mám veľa rozumu a že sa mi nemajú miešať do života.v 19,5 som konečne dostala rozum a práve vtedy som sa rozviedla a odvtedy žijem ako normálny človek,normálna žena,matka.ja som vlastne nestratila nič,akurát mladosť,nemohla som si užívať dovolenky,diskotéky,opekačky,venovať sa športu,jazykom.na rodičoch a na bývalom partnerovi som nikdy nebola finančne závislá,skôr ja som živila aj bývalého muža.už som rozvedená 8 rokov,dcéra má 10/strašne ju ľúbim-učí sa na 1ky,je hádzanárka už má nejaké medaily a poháre,takže som naňu veľmi pyšná!/jej otec naňu neplatí a už ju nevidel 3 roky.Mám aj 2 ročného vysnívaného syna s vysnívaným mužom.viem,že som v mladosti urobila chybu,že som sa zalúbila,bola som naivná a natrafila som na nesprávneho partnera,ktorému behá už pár detí po svete a matka je vždy iná žena.táto skúsenosť ma donútila rychlejšie dospieť,naučila som sa postarať sa o seba a o dcéru bez pomoci iných-i keď to nebolo vždy ľahké!Som rada,že som vtedy nešla na potrat,ale keby sa dal vrátiť čas,tak by som dcéru chcela čakať v takom veku ako syna,t.j.okolo 25-ky.budem sa snažiť,aby si moja dcéra mladosť užila,aby veľa cestovala,aby sa venovala tomu čo ju bude baviť,aby si vybuduvola karieru a aby nikdy nemusela ľutovať,čo v mladosti vyviedla!
ešte chcem dodať,že so zamestnaním nemám problém, teraz som na MD,ale predtým som vždy pracovala v administratíve i keď som sa učila v úplne inej oblasti.

lost

Aja02, no jo, ked narazi na zleho chlapca, tak ma smolu... alebo mozno aj jej predstavy boli ine... je to ale skoda ze sa jej nepostastilo..

lost

Tak pokial vie co robi, tak preco nie ? :)

Ale musi vediet do coho ide, i ked malokto to dokaze pochopit v 15-19r, niekto ani v 20-25r :)

Ale ta fraza "pokazili si zivot" je vskutku silna..

Ved aj, povedzme 18 rocna tlaciaca kocik moze mat z 99% take iste moznosti ako ludia co dieta nemaju ( v plus minus rovnkaom veku ) , mozno menej casu... ale tak to dieta - ak dieta skutocne chce, urcite da viac spat ako je ta casova investicia :)

je to relativne :)

mozno ich to donuti skor dospiet.. niekto sa hold pokazi v 15 skrz alkohol a niekto ma v 15 dieta a ma inteligenciu 20 rocneho a ten isty sa v 25 dokazi ako ten prvy 15 rocny alkoholik.. milion monzosti :D

Aja02

Ja ešte študujem na strednej škole a neviem si predstaviť, že by som teraz mala dieťa. Nie som žiadna karieristka ani nič podobné. Neplánujem ísť ani na VŠ ale na dieťa sa ešte necítim i keď deti mám rada. Osobne poznám jedno dievča, čo malo dieťa v mladom veku. Keď porodila mala 16. v 17 sa vydala v 18 porodila druhé dieťa a v 19 sa rozviedla. Nemá školu, nemá peniaze, nemá prácu, nemá vlastné bývanie (býva u rodičov). Toto je už podľa môjho názoru extrém. Do 19 rokov sa stihnúť vydať, porodiť dve deti a rozviesť sa je naozaj sila.

t333

nechce sa mi velmi rozpisovat, takze len jednu poznamku.
myslim, ze odst zavisi aj od toho ci ma takato mlada bab stale partnera a 90% z nich ostane na dieta sama.
kazdopadne si myslim, ze sa to zbytocne dramatizuje...