Bývalá a Nová rodina

Príspevok v téme: Bývalá a Nová rodina
jassminka

Manžela som spoznala v čase, keď bol už 5 rokov rozvedený.Mala som 25 a on 40.S bývalou ženou mal vtedy 16 ročnú dcéru, o ktorú sa naozaj vzorne staral.Ráno ju vozil do školy a po obede- vo svojej pracovnej dobe-zo školy.Žili sme už v jednej domácnosti a on mal prakticky všetky víkendy vyhradené len na výlety s ňou.Boli spolu v kontakte denne.Ja som bola celé víkendy sama so svojím synom a boli sme odkázaní urobiť si program sami.Partner sníval o našej svadbe a spoločnom dieťati, ale ja som si nevedela predstaviť, ako budeme zvládať to,že jeho dcéra sa odmietala o otca s niekým deliť.Akonáhle naznačil, že by sme si mohli urobiť spoločné chvíle všetci traja, pustila hysterický plač a otca "trestala" aj niekoľko dní tým, že nedvíhala mobil a odmietala stretnutia.Po roku a pol som zahodila všetky obavy,aj môj život predsa mal začať niekam smerovať a pristúpila som na dieťa.Otehotnela som a mužovi sa nejakým zázrakom podarilo presvedčiť ju na jednu spoločnú nedeľu.Chodila však za nami ako tieň a stále plakala ako malé dieťa(mala vtedy 17,5 r!).Pýtala som sa jej, či by s nami nešla na dovolenku?Ona s plačom na to, vraj by chcela ísť s ockom sama.Bola som zo všetkého zúfalá a o dieťa som prišla.Žili sme spolu ďalšie tri roky a ja som upadala do smutných nálad.Nič sa nedialo.Muž prestal javiť záujem o dieťa,po ktorom som teraz ja začala väčšmi túžiť.Bál sa dcérinej reakcie.Zdalo sa, že z tohoto vzťahu pomaly vycúvam,inak budem žiť s chlapom,ktorý je manipulovaný takmer dospelým deckom a hnevalo ma,že považoval túto situáciu za normálnu.Bolo to stále to isté-prepáč ja nemôžem povedať jej nie,pochop ma..a takéto reči, ktoré mňa už absolútne nebavili. Viem, že bol medzi mlynskými kameňmi a možno cítil ,že jej rozvodom ublížil,ale bohužiaľ,naozaj trpia rozvodom najmä deti.Stále som ho opustiť nechcela,môjho syna mal ako vlastného a aj ku mne bol zlatý.Po nekonečných rozhovoroch som mu povedala, že viac nezotrvám v takomto vzťahu a nech skúsi popremýšľať nad tým, čo očakáva od života on.Nechcela som dávať mu žiadne ultimáta.Malo to byť ale fér pre oboch.Jedného dňa mlčky prišiel ,dal mi kvet prsteň a .....sme spolu vyše 5 rokov, naše dieťatko má viac ako rok a ...áno bola aj svadba,veľmi maličká,nepozvali sme ani rodičov,mali sme tam len 4 priateľov.Dcére však o tom povedal až deň po nej a to ju hneď musel ísť zachraňovať so slovami,že ju to zobralo a strašne plače do telefónu.Myslím,že sám pochopil,že keby to vedela skôr,nikdy by sme sa nevzali ,robila by divadlo.Ona nás navštívi 3,či 4 krát do roka,na Vianoce a keď má sviatok,príde po darčeky ,ale to je všetko.súrodenca vidieť netúži a otecka volá, iba keď potrebuje dobiť kredit, doplniť vreckové,zohnať prácu....má 20- samozrejme chlapca,ale pri rozhovore s otcom stále plače.Tiež som z rozvedenej rodiny,otec mal s omnoho mladšou partnerkou 2 deti,ale mám k nim pekný vzťah,dokážem prehovoriť aj s jeho ženou a ...nikdy som sa ho nesnažila citovo vydierať.Ako mám k nej pristupovať?Nechcem byť macocha!Ale trápi ma ,že nemá vzťah k nášmu dieťaťu,že sa snaží vzbudzovať v otcovi pocity viny.Stále nám zvoní mobil,stále potrebuje niekam odviezť, raz sa bojí tmy, inokedy potrebuje doviezť frajera k sebe domov.Vysvetľujem mužovi, že ho vyťahuje schválne od rodiny a dokazuje si , že patrí aj jej,ale veď patrí.No on vždy letí, aj keby to vyvolalo u nás hádku.On vie, že som samostatná a dokážem sa postarať o deti , domácnosť a o všetko sama a ona ho vraj niekedy potrebuje viac.Muž mi niekedy povie, že ona k nám nepríde,lebo cíti, že ju nemám rada.A to ma trápi.Ja som jej ale nekonečne veľa krát volala,aby prišla,že prídem po ňu,ona ma vždy odbila.Nemôžem jej donekonečna volať a snažiť sa o niečo, na čom sa ona smeje.Veď má 20 rokov,o chvíľu môže mať vlastné deti,to bude aj mužovi stále plakať na pleci?Ja som sa naozaj snažila,ale už ma to prestalo baviť.Mám dve deti,rodinu ,domácnosť a nemám energiu zapodievať sa týmto každú voľnú chvíľu.Mám hrať mŕtveho chrobáka?Mám jej volať a stále jej núkať našu spoločnosť?Neviem sa pretvarovať a po piatich rokoch márneho snaženia som zistila, že ona mi nikdy nedala šancu, aby sme sa spoznali,len mi dávala najavo, že vždy bude prvoradá.Bohužiaľ pre ňu už nie je jediná.Ako ďalej?Nechcem byť tá zlá, ale ani stále "požičiavať" manžela urevancovi,keď ho doma potrebuje druhý urevanček.On je stále v práci, vidíme ho až po siedmej večer a aj to uteká...za slzami.

ethel

Jasminka-prečítala som si to...môj názor-maldá žiarli na teba a dáva ti najavo,že je oko len jej...vyhráva,lebo ťa to štve a ona o tom vie...Ale žiarliš aj ty..Ja by som sa snažila získať si ju ako kamarátku,aby k nám chodila,ocko by chodil skôr domov a mladú by si si mohla časom naučiť,že je dôležité sa o seba vedieť aj sama postarať..

rose

no tej dcerenke poriadne prasti v hlavicke.Ma 20 rokov a takto robi hysaky?holka by mala so sebou daco robit a teba jassminka uplne chapem ze nevies co robit.Myslim ze by si mala manzelovi povedat jak to je nech sa nato pozrie aj tak ze dcerenka neni len jeho dcera ale aj dospely a samostatny clovek a nie ze zapiska ta tatko skace ako na gumke.

jassminka

Viete, čo mi bolo divné,keď sme sa spoznali? Bývalá mu volala, že bude rodičovské-akože aby si náhodou nerobil iné plány.Tak šiel.Chodil aj celú jej strednú školu iba on.Ju ani raz nenapadlo povedať,že by chcela počuť, ako sa tej "malej " darí ,ako prospieva,s čím má problémy,ale bezproblémov potom hodinu volala, aby jej referoval.A vlastne-na rodičku sa stále zberali nejaké peniaze-na školský výlet, potom na stužkovú a rôzne fondy.Prečo by to ona blbá platila? Najskôr som myslela, že by sme sa vyslobodili, keby mala dieťa a vydala sa,ale potom som sa zhrozila, čo ak to neprestane a bude vyvolávať ako treba odviezť vnúča lekárovi,a do mesta na prechádzku a ...nech je radšej u maminky a pekne začne pracovať, nech vie o čom je život,lebo na VŠ plakala, že nezvláda, tak po dvoch dňoch utiekla..V jednej práci bola tri mesiace, ale chceli od nej robiť , tak plakala ..a ľahšie je ocka požiadať o peniaze ako si zarobiť.Teraz nastúpila do druhej a vydrží presne do tej chvíle, kým nezistí, že treba pracovať.Neviem ,čo nás ešte čaká..Utekať nemienim, som tu doma a radšej budem kričať, čo mi vadí a poviem to aj jej ,lebo ja tým nemám čo stratiť,ona k nám aj tak nechodí a už horšie to asi nemá ako byť

damaxy

No je to ockov milacik.Aj take deti su,ktorych rodicia miluju najviac a to je tazke,lebo bude stredobodm stale.Ona ocka vyuziva a on ju lubi.No nejaky poriadok treba spravit.Velmi dobry serial zufale manzelky tam je napadov a je o zivote.Skus si k nemu sadnut a mozno ta nieco napadne.Nesuper s nou.Ona to ocakava.Reaguj tak nech ju zmiatnes.Ocko moze prist?Jasne uz aj ide.Chcela som zajtra .Ano uz sedi v aute a bezi k tebe.Prinesie si aj nejaku bielizen vies pokazila sa nam pracka vsak mu to pradlo das do poriadku si zlata .Nech ma z ocka aj povinnosti nielen osoh.A skus manzela aj figlami poprekrucat.Nakoniec mu to mozno dojde ze je len vyuzivany a nie tak lubeny.Ale to nezarucujem.No povinnosti malokomu vyhovuju takze skus nieco aby ocko bol na starost nie na radost S vypocitavcami treba inaksie.Ja by som sa nevzdala manzelstva a mozno aj prestahovat sa dalej to je tiez nie zabavne cestovat hodinu dve .Ja by som zvazovala a bojovala.

tima

no vidis jasminka, asi si treba poriadne dupnut..ono sa aj vravi, ze ludia si k tebe dovolia len tolko, kolko im ty sama dovolis...a to iste asi plati na tvojho muza, ked si dupne jeho ex a dcerenka a on skace, tak si dupni aj ty, a suhlasim s tym, ze je slaboch, normalny chlap by si s tym uz davno spravil poriadok, aj tak mi cele jeho spravanie pripada nejake cudne.

jassminka

Bert:skús byť konkrétnejší.Ako si k nej nájs cestu?V jej veku som už mala ročné dieťa a starala som sa o seba sama,len nechápem tú nemohúcnosť a neschopnosť pustiť sa rúk rodičov a vhupnúť do života a aspoň sa pokúsiť lietať sám.Ja som si ho našla slobodného,nikomu som ho nevzala,nemá ma prečo nenávidieť.On ma stále presviedčal ,že chce mať znova funkčnú rodinu.Myslím, že som dosť tolerantná a trpezlivá.A všetkým, čím prechádza ona som prešla a nerobila som takéto scény.Tiež som bola jedináčik a otec nás opustil,vychovala ma mama a on ma len cez víkendy venčil a veru takto okolo mňa nebehal,ani nemal výčitky.s novou ženou mal dcéru,keď som mala 19 a vozila som ju denne, aj keď som už bola tehotná.
Sjella:áno podľa mňa je v tomto slaboch,ale on to tak necíti,tvrdí, že je to úplne prirodzené. A jeho bývalá? Bola zvyknutá, že aj ona keď brnkla už aj lietal,preto keď sa rozviedli ,naučila to aj "malú".Hocikedy vyvolávala,že malá má teplotu,aby prišiel k nim,čo majú urobiť,a on letel.Počas nášho spolužitia volávala často, raz jej nešiel TV,inokedy volala, že malá plače,lebo nechce ísť do školy a je smutná...a naposledy vraj malej kúpila stoličku ,ale treba ju ísť vziať do obchodu a previezť k nim a bolo by fajn, keby im ju aj poskladal.To som nevydržala a okamžite jej zavolala,aby neobťažovala moju rodinu neustálymi jej potrebami,aby si uvedomila, že moj muž má novú rodinu,ktorá sa s ňou nemá už čo deliť a napodiv-telefonáty prestali.

sjella

cert: no, myslim, ze tuto kočka ju spociatku maal rada a chcela s mat nejaky normalny vztah, ale mlada jej to neumoznila. No a este toto. nasi sa rozviedli pred 10 rokmi (vtedy som mala 11). otec si nasiel casom frajerku a celkom fajn zenu.. mali sme ju radi (a aj mame, ale uz nie su spolu) a strasne som chcela aby mali babo.. dokonca som otcovi s tym usi pilila.. ale.. nemali nakoniec.. skoda.. ale co uz :) a to len tak naokraj :)

basa

no ako som si precitala, tak dcera tvojho manzela je stale take velke a vypocitave dieta. No ja mam 18, moji rodicia su royvedeni uz 7 rokov,otec mamu opustil kvoli mladsej zene,s ktorou zije doteraz.mam s nou velmi dobry vztah,viem,ze otec ju lubi,tak to respektujem, ale odtial potial,teraz aj ona by chcela mat dieta, nebranim im, ale naozaj by ma to zaskocilo,totiz som jedinacik,neviem si to predstavit,otec by travil vsetok cas urcite s novou rodinou a namna by zabudol...ale no neviem, ale teba uplne chapem,jeho dcera je trosku mimo, iba ho vyuziva