Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Protopic

jana0205

ako nehnevajte sa na mna ale... bio obchod?? navody z webu?? bravcova mast?!?!?! to naozaj moze napisat len niekto kto neurodermitidu v zivote nezazil!!!!! mne z prirodnych srand nepomohlo nic (a to som toho naozaj poskusala dost) skor naopak... vacsinou este horsie... protopic naozaj jedina mast bez kortikosteroidov co pomaha... a to sa mozem odvolavat na skusenosti za cca 15 rokov. takze tolko k tomu len... neurodermitida je fakt hnusna zalezitost, mna to uz psychicky dostalo do takeho stavu, ze mi uz bolo v podtate u p*dele co mast obsahuje hlavne nech to zmizne... normalne na cvokaren... kto zazil/zaziva pochopi o com hovorim...

nikaqaaaaaaa

kozni vam vzdy predpisu svinstvo hocake lebo maju prachy z toho...super.neziaduce ucinky, rychlo zmizne, mozno nadlhsie..a potom ze z coho su ine choroby..radsej zajdem do biobchodu...studujte na webe co pomaha..pocula som ze aj bravcova mast.farmeceuticky priemysel je svinstvo! chodte do lekarne,ale kupte si obyc.masticku.ja ama teraz konopnu.ked som sa docitala dnes ze rakovina neziaduci ucinok mozny z protopic..akoze super..nemam slov.a vraj ma dok.upozornit nadlhodobe nez.ucinky.dik ,,dok,,ze si ma ,,upozornila,, ci cem take svinstva na seba davat

nikaqaaaaaaa

kozni vam vzdy predpisu svinstvo hocake lebo maju prachy z toho...super.neziaduce ucinky, rychlo zmizne, mozno nadlhsie..a potom ze z coho su ine choroby..radsej zajdem do biobchodu...studujte na webe co pomaha..pocula som ze aj bravcova mast.farmeceuticky priemysel je svinstvo! chodte do lekarne,ale kupte si obyc.masticku.ja ama teraz konopnu.ked som sa docitala dnes ze rakovina neziaduci ucinok mozny z protopic..akoze super..nemam slov.a vraj ma dok.upozornit nadlhodobe nez.ucinky.dik ,,dok,,ze si ma ,,upozornila,, ci cem take svinstva na seba davat

Hugina

Stanovisko k bezpečnosti liekov ELIDEL (pimecrolimus) a PROTOPIC/PROTOPY (tacrolimus)

Dňa 27.3.2006 Európska lieková agentúra (EMEA) vydala tlačovú správu týkajúcu sa liekov ELIDEL (pimecrolimus) a PROTOPIC/PROTOPY (tacrolimus). Oznámila, že Vedecký výbor pre humánne lieky (CHMP) ukončil preverovanie ich bezpečnosti so záverom, že ich prínos prevyšuje nad rizikom. Používať sa však majú s väčšou opatrnosťou, aby sa čo najviac redukovalo potenciálne riziko rakoviny kože a lymfómov.

ELIDEL (pimecrolimus) a PROTOPIC/PROTOPY (tacrolimus) sú topické lieky, ktoré sa používajú na liečbu atopickej dermatitídy (ekzému). Po obdržaní hlásení nežiaducich účinkov typu nádorov kože a lymfómov u pacientov, ktorí užívali tieto lieky, začala sa v apríli 2005 prehodnocovať ich bezpečnosť.

Na základe dostupných údajov výbor nebol schopný uzavrieť, či tieto lieky spôsobili hlásené prípady rakoviny kože a lymfómov. Žiadal preto držiteľov rozhodnutí o registrácii lieku o získanie väčšieho množstva informácií a údajov o dlhodobom bezpečnostnom profile týchto liekov.

Odporúča tiež zmeny v Súhrne charakteristických vlastností a v Príbalovej informácii pre používateľa s cieľom zvýšiť pozornosť pacientov a preskribujúcich lekárov na možné dlhodobé riziká spojené s používaním týchto liekov.

Pacientom sa odporúča, aby neukončovali alebo nemenili svoju liečbu s týmito liekmi bez konzultácie s lekárom, ktorý liek predpísal.

Podozrenie na nežiaduci účinok je potrebné hlásiť na ŠÚKL na tlačive hlásenia nežiaduceho účinku lieku.

www.sukl.sk-

veronika1212

ako si na to dosla ze je tam riziko rakoviny?
ja mam atopicky ekzem a urcite mam lepsi stav ako inokedy a neobsahuje hormony, nestensuje ti kozu.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Protopic - Fórum - ZDRAVIE.sk