Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vybrali mi krčné mandle

Príspevok v téme: Vybrali mi krčné mandle
Domca20

Ahojte,chcem sa spýtať či už niekomu z vás vyberali krčné mandle a čo vám dali od bolesti????Ja mán novalgin ale mam pocit že mi vôbec nezaberá..Ešte som sa chcela spýtať že po koľkých dňoch ste sa už normálne sprchovali a umývali si vlasy,lebo mne povedali že sa mám vyhýbať horúcej vode.A koľko dní vás to bolelo???ďakujem.

Sandra...

Dobry den mne vybrali krcne mandle 20.6. 2016 v celkovej anesteze. Lezala som 1 den v nemocnici a pustili ma domov. Od vtedy mam silne bolesti. Proti bolesti mi dali Flector rapid. Ked si ho dam tak je to celkom v pohode. Ako nahle ubehne 5 hodin po uzivani flectoru liek prestane ucinkovat a prichadzaju bolesti. Takze si musim dat hned dalsi flector. Bez lieky by som neprhltla ani slinu. Som 3 den po operacii a je to stale horsie . V noci vobec nespim zacali sa mi robit v hrdle velke huste zlte hlieny z ktorych sa neustale dusim a musim ich vypluvat! Bolia ma z toho usi zuby a cele hrdlo. Som vycerpana a nemam chut nic jest. Prosim vas mal niekto s tymto skusenosti ? Z coho sa to prosim vas tvori ? Mozno sa mi cisti hrdlo zo zapalu ? Vazne neviem co s tym ani ze kedy to prejde ? DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADU :-)

janka666

mne dobre zabrali čípky Algifen..veľmi dobre. , žiadna bolesť...tonzily sa hoja dovtedy, kým sa tam tvoria "pleny"..to je najhoršie obdobie, ale to pominie, hrdlo sa vyčistí a bude fajn...

Lostriss

Ahoj Domca, mne vyberali krcne mandle asi pred 2 rokmi, mala som lokalnu anestezu, ziadne bolesti nic, mala som predsa vsebe aj naladovku, tak mi bolo skor do smiechu po cely zakrok:)Delphia ma pravdu co sa tyka celkovej anestezy je to zbytocne. Mozem povedat ze o ziadnom nesprchovani mi nikto nic nehovoril, vsetko som robila normalne , len tak sa ti to nemoze rozkrvacat, pluscim viac dni od zakroku ,ty mmensia sanca poranenia, od bolesti som mala Flector rapid, zabral za 15 minut a potom ziadne bolesti . Bez neho by som to bolo peklo. Vela stastia v uzdravenie, zachvilu ani nebudes vediet ze nejake mandle boli.

hmmmmmmmmmm

no, ja som mala od bolesti tramal,co je silnejsie analgetikum ako novalgin a tiez som mala pocit ,ze nezaberal.mna boleli hrozne usi.a samozrejme prehltanie.bolesti sm mala okolo 7-10 dni, kym sa to nezacalo hojit,ale hojilo sa to dlho!tu teplu vodu neodporucaju lebo teplo vo vseobecnosti zvysuje krvacanie.a takisto nejaka manipulacia a natacanie krkom asi teraz neprospeje.mne sa zda ze to nedoporucuju vyplachovat cajmi, je tam zvysene riziko infekcie,mozno zriedeny florsalmin alebo stopangin ,ale ten by som asi zriedila, nak by stipal.tu hlavu, ked uz mas pocit ze sa to hoji, a nemalo by sa spustit krvacanie.

barbinka

Presne viem o čom hovoríš, ja som mala najväčšie bolesti na piaty deň, ale najviac uši ma boleli. To sa odlupujú z hrdla povlaky, preto ťa to bolí, to znamená, že sa ti to lieči. neboj do troch dní bude už super. Skús si preplachovať ústa repíkovým čajom, mne to pomohlo veľmi, rýchlejšie sa to zahojilo.

Domca200000

barbinka:no ja uz som siesty den od zakroku a dnes ma to zacalo strasne boliet,viac ako predtym,bolia ma usi a aj zuby.Mam ten novalgin ale nezabera a este stale nemozem jest.Bola som u doktorky a povedala ze uz sa mozem sprchovat a aj vlasy umyt ale ze rychlo aby sa mi neroztiahli cievy,tak som si umyvala vlasy vo vlaznej vode a pohode nic mi nekrvacalo tak som rada.

barbinka

domca: počúvaj radšej doktorov, tiež mi zakázali sprchovať sa a umývať sa. Asi týždeň som sa nesprchovala. Jedna kamarátka si umývala hlavu a roztrhli sa jej rany a krvácala a museli jej to zaceľovať. a mne to tiež robili v celkovej anestéze, je to lepšie, lebo ti to aspoň poriadne vybrali. Na izbe som mala dievča, ktorej mandla dorástla (robili jej to v lokálke) a museli ísť znova na zákrok, lebo jej to zrejme zle urobili. Ja som dostala čipky proti bolesti a prestalo ma to boleiť na ôsmy deň, vtedy som začala aj konečne normálne jesť. ale prestala som to cítiť tak po 2-3 týždňoch.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vybrali mi krčné mandle - Fórum - ZDRAVIE.sk