Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fotoaparat

Príspevok v téme: Fotoaparat
katka888

Ahojte dnes som si kupila digitalny fotoaparat Panasonic DMC-TZ8. Len som bola trošku sklamana že v predajni mi povedali že na normalnu tuškovu bateriu sa digitalne fotoaparaty už nepredavaju. Mali tam asi 20 druhov fotoaparatov a všetko len na nabíjanie cez elektrinu. A čo ak budem niekde na chate kde nebude elektrina a nebudem si mať kde fotoaprát dobiť? Takto by som mala pri sebe aspoň rezervu tuškových baterii. No čo už keď doba chce byť taka moderna snaď som aspoň dobre kupila

AdamKrt

Pre mna neni zvuk na fotaku podstatny. Fotak je na dobre fotky. Ci je stereo,ci mono, nic nepovie o tom, ci ma mizerny chraplavy mikrofon.

Najlepsie je precitat si na to niekolko recenzii. Napr.

www.ephoto.sk

Pre konktretne otazky odporucam fundovanejsi web, kde su o fotakoch zaujimave informacie na www.digimanie.cz

na ich fore www.digimanie.cz
mozno pokladat konkretne otazky a je tam dost ludi, co sa vedia vyjadrit a dobre poradit.

AdamKrt

Namatkovo som si pozrel parametre Panasonicu DMC-TZ8. Svetelnost F3.3 na zaciatku bez zoomu. HROZA. Podstatne lacnejsie fotaky mavaju lepsiu. Taky standard je F2.8 /cim mensia tym lepsie/. Dnes uz ale vela vyrobcov zacalo davat objektivy s horsou svetelnostou. Nad F2.8 by som nesiel na najratsom ohnisku. Pred par rokmi som dokonca kupil jeden sikovny s F2.7. Dnes tam hadzu same megapixely, HD a podobne kraviny na ohurenie uzivatelov a dolezite udaje radsej maskuju...

Co na tom, ak bude mat fotak co najlepsie elektronicke funkcie, ked OPTIKA cez ktoru sa diva, bude mizerna...

katka888

Takže ja ak by som ho vymenila tak len kvôli tomu že tam mam mono zvuk pri nahravani videa a TZ10 ma stereo zvuk. Ale neviem aký je v tom rozdiel, či aj ten mono zvuk je postačujuci a kvalitný na bežne kamerovanie.

AdamKrt

Hlupost, fotaky na AA sa daju uplne bezne kupit. Pri fotaku je dolezita kvalita cipu, kvalita optiky. Zoom neni az tak dolezity, ale ohniskova vzdialenost. Pretoze 10x zoom u jedneho moze znamenat to iste co 3x zoom od druheho. Dolezite je od kolko cm sa da fotit z blizka makro rezim a od akej vzdialenosti zase vzdialenejsie. Je to dolezite napr. pri foteni v interieri, ci sa tam zmesti celok, alebo sa musi clovek posuvat do zadu... Velmi dolezita je aj svetelnost objektivu, lebo cim nizsia, tym lepsie foti v interieri a v tme. Samozrejme aj aky ma blesk.

Na tuzkove AA baterie sa daju kupit aj solarne nabijacky, takze sa da nabijat aj niekde na chate, kde neni energia.

Na fotaky je dobre si precitat nejake recenzie, pozistovat si o nom parametre a pozriet ukazkove fotky a az potom kupovat.

jankaaaaa :)

Tak stereo zvuk bude stále iný od mono :D ja na 10tke oceňujem funkciu veterného filtra (eliminuje zvuk vietra pri nahrávani videa vonku), to že natáča aj videá v HD a dajú sa nastaviť rôzne scény aj pri natáčaní videa, resp použiť iA (intel. automat)...samozrejme, že používanie GPS ide trochu na úkor výdrže baterky, ale to sa dá vypnúť.
Ak sa poriadne zamyslíš nad tým čo od toho foťáku chces, tak možno bude pre teba najlepšie si nechať aj striebornú 8čku :)))
Ja sa teším na GPS, keďže chodíme na niekoľkodňové túry a po rokoch si už nepamätám aké sedlo je na fotke, resp aký vrch a takto to bude ľahké zistiť aj po rokoch :) Na veterný filter pri videu sa tešíme kedže na hrebeňoch hôr veľakrát fúka silný vietor a aj v zime keď chodíme na SNB tak tiež sa to pridá :)))
a stereo zvuk a HD rozlíšenie je pre nás pri tom len ďalšie plus :)))
Ale fakt ak by si ho vymenila za 10tku a potom by si je funkcie ani nevyužívala a ľutovala by si farbu, bude lepšie ak si necháš 8 :))) asi toľko ti viem poradiť :)

katka888

Ja som strašne nerozhodna :-). Viem už aj ja som nad tým rozmýšlala že tento vratim a kupim si cez net TZ10. Lenže keď mne sa pači tento môj strieborný :-). A TZ 10 v striebornom tak na tom sa mi nepačila ta obrazovka taka velka, ja mam menšiu. No a zase čierny moc nechcem vždy som chcela strieborny. Ja už fakt neviem.
Inak je tam veľký rozdiel medzi mono zvukom a stereom pri nahravani videa? Lebo okrem toho že ma TZ10 stereo pri nahravani (ja mam mono)a väčšiu obrazovku tak ma take iste funkcie ako TZ8.

jankaaaaa :)

A nechceš si ho kúpiť radšej cez net? Za tú istú cenu ako máš teraz 8čku, môžeš mať 10tku aj keď čiernu...ja sa na neho už tešííím :)
Tak nech sa už rozhodneš ako chceš, tak držím palce nech si spokojná :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Fotoaparat - Fórum - ZDRAVIE.sk