Priateľova gramatika.

Príspevok v téme: Priateľova gramatika.
hmmmmmmmm

Šialene!!! ma vytáča... Jeho gramatické chyby su strašné . Nepomáha vysvetľovanie,rozhovor o tom . Nič. Nemá žiadnu rečovú poruchu ani nič podobného.Normálne sa za to hanbim Ja.. Lenže to by sa mal zrejme ON. Už som zúfalá , ale ked to vidím mám chuť mu parádne vynadať čo robil v škole na hodine Sj ... Nechcem ho uraziť ale čo mám teda robiť????

isabella

hmmm, ja ta chapem, mala som kedysi partnera ktory ma takymi vecami tiez vytacal, ale on bol celkovo intelektom inde, takze to nakoniec nevydrzalo, aj ked som sa snazila to umelo udrzat cim dlhsie, lebo bol moj prvy, ale take fatalne rozdiely ako boli medzi nami dvoma sa proste prekonat nedali... ja osobne si na gramatiku potrpim, samozrejme, kazdemu sa obcas podari nejaka chybicka, aj mne, ale to je ista norma... ja mam stastie snad asi v tom, ze moj muz je na tom s nazorom na tuto vec rovnako a tiez by ho zrejme partnerka s fatalnym chybovanim rozculovala... prajem ti vela trpezlivosti, bud sa to musis naucit prehliadat a skutocne tolerovat, alebo to inak moze riadne nastrbit aj cely vztah...

proserpina

lost, to máš pravdu, tie posledné riadky čo si písal ma totálne vytáčajú. Nechápem aký efekt chcú dosiahnuť tí čo takto píšu.

proserpina

lost, to máš pravdu, tie posledné riadky čo si písal ma totálne vytáčajú. Nechápem aký efekt chcú dosiahnuť tí čo takto píšu.

lost

Tak ale fraza ze "niektorí chalani píšu bez chybičky a prečo nemože aj on"

by sa dalo povedat ze:

"niektore baby dokazu to a to a preco to nedokazes aj ty?" :)

I ked suhlasim ze taka fatalne chibi ako je tato je trosku mozno az prilis :)
ale zase ked (u)robi chybu v nejakom krkolomnom pravidle, tak na take by som kaslal.. (osobne ani nesudim ludi co robia take nepatrne chyby, dokonca ani hrubky, je mi to Absolutne jedno, pointa je v obsahu a nie v gramatike) niekedy som sa pousmial ze heh sranda slovo, ale casom som sa to naucil prepozerat..

Gramatika mi neda ani o jednu vedomost naviac, kdezto obsah ano...

Sice je to nepisane pravidlo, ze gramatika je dolezita.. Ale tak vidime miliard chyb denne, miliony zurnalistov pouziva nespravne slova, maju aj gramaticke chyby, zly slovosled a vselico ine..

A gramatika jazyka slovenskeho je dost sialena :)
(ale zase ho nechcem odsudzovat ako jazyk, ale obcas sa priklanam k pravidlu ze naco komplikovat ak to ide aj jednoducho)

Ak by som to ale nedokazal prekusnut, tak by som daneho cloveka aspon opravoval po tom co to napise zle (napr ak piseme cez chat alebo internet).. avsak ak sa nechyta a prekaza mu to, hold polozil by som si otazku, mam tuto osobu rad taku aka je, alebo budem niekoho mat radsej lebo ma bezchybnu gramatiku? :)

Daleqo h0RsIe jE keD negdO piSe jAq jE napI5anY t3nT0q tExktIq pr3t0Ze jE tAq steAsN3 neCiTaTelNy aZ z t0h0 bolIa oCka. :)

ja40

hmmm akoze ja ta aj chapem,ale na gramatike zivot predsa nestoji...
a nech si kazdy pise co chce a ako chce...a ak by mna,alebo mojho priatela mali kritizovat na zaklade gramatiky,tak potom dovidenia priatelia,sorry

nyky20

No ja ta celkom chápem. A neviem, či by mi to tiež nevadilo pri priatelovi. Ale mám kamarátov tiež takých, ktorý dokážu 4 vety napísať dokopy.( bez čiarky, bez bodky, bez velkého písmena a bez i / y ) a tiež ma to mierne vytáča : D

ja40

a preco ty nevies trebars namontovat nejaku policku tak ako on??
tebe zalezi,co si ini myslia,ked ho vidia pisat,ze? mozem sa opytat preco?