Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O Vianociach inak. Pravdivo, prísne a spravodlivo!

Príspevok v téme: O Vianociach inak. Pravdivo, prísne a spravodlivo!
jen

Čo pekného povedať o Vianociach, ktoré sa stali oslavou konzumu a spotreby? Ktoré sa stali sviatkami horúčkovitého nakupovania a vysokých ziskov, sviatkami plného brucha a od rána do večera pustenej televízie? Ktoré sa stali sviatkami rodinných, či iných stretnutí, žiaľ väčšinou plných plytkých rozhovorov o malichernostiach? Toto je tá horšia alternatíva, alternatíva iba čisto materialistickým spôsobom strávených sviatkov, svedčiaca o tom, že stredobodom všetkého vesmírneho diania sa pre nás stalo len to hmotné, uchopiteľné a viditeľné.

Viac sa dozviete na:
-odkaz odstránený-

kdejeIQ

Presne tak, každý si spraví Vianoce, aké mu vyhovujú. Takéto reči o konzumnej dobe plnej materializmu....bože, to sú také kecy, ktoré šíria nejakí zatrpknutí ludia...je doba, ktorá dáva príležitosti k materializmu a konzumizmu, tak prečo nie? Keď to niekomu vyhovuje...šak nebudeme sa snáď porovnávať s luďmi z doby kamennej! Doba sa vyvíja, ale stále bude na popredných miestach rodina, zdravie, láska,...Aj keď na to možno niektorí zabúdajú - ich problém.
Nechápem, prečo sa tu rozčulujete a "ohovárate" druhých...si myslíte, že tým ste lepší ako oni? :) Šak klíďo-píďo, každý nech si žije podla seba...máme len jeden život, netreba sa prispôsobovať stále niekomu a niečomu. Tak si užite sviatky pekne podľa seba v pohodlí, spokojnosti-nech už to znamená pre vás čokolvek, zdraví a v kruhu blízkych ľudí ;)

anjelik9

podla mna každý môže mať na vianoce to čo prave chce hlada kto chce darčeky ma darčeky kto chce prezdobeny dom ma prezdobeny dom a kto chce byt len s najbližším je s najbližšími netreba sa opičiť po druhých ale spraviť si take vianoce ake sa pačia nam bez ohladu na to čo kto kedy povedal ake maju vianoce byt alebo ake ich ma sused

lost

Ano ano, je to tak ako pises. Rodina sa nevidi cely rok ale na Vianoce su da best friends... Deti sa potom vytahuju kto dostal vykonejsi PC alebo kolko "i"ciek mal jeho iPhone. Bezna anglicka rodina veceria spolocne rodinne pri stole prave len na Vianoce, cely rok len pri TV. Na SR je to mozno 10x castejsie, alebo 50-10x castejsie. Vianocna vyzdoba je uz o niekolko mesiacov skor a skor.

Ozaj, kto uz ma nakupene na dalsie Vianoce? :) Uz horlivo cakam na nejaku cerstvu predVianocnu kampan.. blabla

Jedine co mozes urobit je odtrhnut sa od danej "konzumnej spolocnosti" .. nikoho sa ti donutit nepodari :)

A ako Vianocujes Ty ?

dobra vila

Je to na kazdom z nas, co si stavia ako prioritu a ako bude Vianoce slavit a prezivat... Komu usiel zmysel Vianoc, smola. Pre mna je najdolezitejsie - stravit pekny den bez zbytocnych hadok a cela rodina pokope. Stastne a vesele :)

soffa

Podla mna su to len fantasmagorie.Vianoce kazdy slavi tak ako mu je dobre.ak pri telke,preco nie,ved sviatky su aj o odychu a ak niekto odychuje pri telke tak preco nie.Predovsetkym vianoce su o tom ako si ich my sami urobime.aj niekedy bolo vianoce o jedeni,teraz nehovor ze to nie je pravda.ludia si na vianoce vzdy dopriali,hlavne po dlhodobom poste.tak o com pises????ze sa ludia nahanaju za hmotnymi darmi?ved cely rok makaju aby si ich mohli dopriat.takze kadzy ma take vianoce,ake si ich urobi....

beskyd

je to tak ako pises, len nechapem aky ma zmysel sa tym zozierat, jedine co mozes je spravit si vianoce po svojom a na telku pustenu non stop, plytke rozhovory a horuckovite nakupovanie sa mozes vykaslat..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

O Vianociach inak. Pravdivo, prísne a spravodlivo! - Fórum - ZDRAVIE.sk