Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zmena trvaleho bydliska

Príspevok v téme: zmena trvaleho bydliska
m_ajka

ahojte. chcela by som sa opytat..mate niekto skusenost so zmenou bydliska? potrebovala by som prakticke rady, resp. postup. na ktory urad ist skor? na policiu kvoli obcianskemu, ci na mestsky urad v novom meste kam sa idem stahovat, alebo socialku, zdravotnu poistovnu.. kam? som z toho zmatena. a musim udavat dovod? (stahujem sa do ineho mesta do bytu k starym rodicom. neviem kde zacat. prosim ak mozte pomozte :) dakujem. a merry x-mas :)

beskyd

ohlasovnou pobytu su obce/mesta a v BA a KE mestske casti, cize treba ist na obecny/mestsky urad, resp. miestny urad mestskej casti v pripade BA a KE. podla zakona c. 253/1998 Z. z. o hlaseni pobytu obcanov SR obcan hlasi miesto, zaciatok a skoncenie svojho pobytu v obci/meste. cize sa chod odhlasit najskor v ohlasovni podla miesta sucasneho trvaleho pobytu. potom na zaklade prihlasenia v novej ohlasovni by som to riesil zmenou udajov v tych dokladoch. agendu obcianskych preukazov maju utvary PZ cize ist na okresne riaditelstvo PZ v mieste noveho bydliska. potom by som to pooznamoval zdravotnej a socialnej poistovni, zamestnavatelovi atd. nech ti urobia zmenu udajov o t.p. v evidencii a v preukaze poistenca a vsade kde treba. len zase si uvedom ci tam ides natrvalo alebo prechodne, lebo keby to mal byt len prechodny pobyt tak udaje v OP ani nikde menit netreba. prechodny pobyt je pobyt obcana mimo miesta trvaleho pobytu kde sa obcan zdrziava docasne ak ma trvat viac ako 90 dni, vtedy hlasis ohlasovni v mieste prechodneho pobytu do 10 dni od ubytovania zaciatok, miesto a predpokladanu dobu prechodneho pobytu. ohlasovna ti potom vyda potvrdenie o pobyte. predpokladana doba prechodneho pobytu moze byt max. 5 rokov ale potom sa to da hlasit znova ked to ma trvat dlhsie takze si to zvaz.

miroslawenka

Ahoj. Najskor sa musis prihlasit na trvaly pobyt v novom meste - teda zobrat babku, dedka pod pazuchu a pekne s nimi na mestsky urad, bytove oddelenie.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zmena trvaleho bydliska - Fórum - ZDRAVIE.sk