mám problém (a možno nie)

Príspevok v téme: mám problém (a možno nie)
diskutujuca

ahojte...takže toto je môj problém: poznáme sa takmer 4 roky, z toho 3 sme boli najlepší priatelia, on sa do mňa počas tých rokov zaľúbil, ja som ho brala len ako kamoša, zlom nastal počas tohtoročného leta, keď sme boli od seba tisíce kilometrov a strašne mi chýbal, po návrate sme sa dali dokopy, aj keď z mojej strany sa nedá hovoriť o tom, že by som ho ľúbila...bola to obojstranná dohoda, že to riskneme. Po čase som nadobúdala pocit, že aj ja ho ľúbim, lebo každý študujeme v inom meste, tým pádom mi počas tých týždňov strašne chýbal a tešila som sa na každé stretnutie s ním, keď som s ním, je mi super, veľa sa smejeme. Môj problém je v tom, že celý život som si myslela, že láska je o tých motýlikoch v bruchu, spotených dlaniach a tak...ja toto pri ňom necítim..nič z toho..ale zase na druhej strane neviem si predstaviť život bez toho, aby som ho videla, aby som s ním bola a radšej nech celý život trpím ja, ako keby som mu mala ublížiť tým, že ho nechám alebo iným spôsobom. Myslíte si, že aj toto je druh lásky, a len mi to zatiaľ "nedoplo"? Zažili ste to už? Poznáte niekoho, kto zažil niečo také? ďakujem

liana01

teriulla
ty zas ako by si pisala o mne a o mojom vztahu...pred dvoma tyzdnami sa somnou rozisiel moj priatel. tiez sme spolu boli 2,5 roka a tiez vraj preto ze ma pocit ze ma uz nelubi, ze sa nam laska kdesi vytratila...ze na zaciatku to bolo super, lubil ma a velmi, ale potom to vraj slo dole vodou..len koli tomu ze sme sa obcas pohadali, zacal byt nervozny atd a nechal ma...vraj mu namne stale velmi zalezi, ale nieje tam ten cit
co je to vlastne laska?? on si mysli asi tiez ze bude mat motylov stale v bruchu az do konca zivota? ja ich nemam uz davno, ale viem ze ho lubim, lebo mi hrozne chyba boli sme spolu dlho mame vela spolocnych zazitkov a je mi zle bez neho...ale on vraj neciti tu zamilovanost uz..ale ved laska a zamilovanost je rozdiel nie? moznoze to nevie len rozpoznat a ked sme si na seba zacali zvykat tak uz to zacal brat ako samozrejmost, zvyk alebo stereo a to sme spolu boli kratko v podstate..podla mna asi nevie co je laska:( alebo vie ale ju izaj neciti, neviem:(

soffa

Articoka1-ak niekto chce motyliky vzdy pocas celeho zivota,tak ich mat nebude.ja sama mam 7 rocny vztah,,,,motyliky boli na zaciatku a mozem povedat ze teraz ho lubim viac,ako kedykolvek predtym aj bez tych motylikov.jednoducho zozaciatku je to zamilovanost,nepoznas a ani ti nevadia jeho zlozvyky ale po case uz ich vnimas a lezu ti postupne na nervy.neviem si predstavit zivot bez neho chyba mi ked ide na sluzobku a nevidime sa trebars 5 dni,to je laska!nie niejae motyliky v bruchu.nie vzdy je to idealne ale taky je zivot.nevymenila by som ho za nic na svete....

xantipkaR

Ono s tými motýlikmi je to pekne ale skutočná láska je to po tých motýlikoch so mnou sa priateľ rozišiel pretože vraj to už nie je láska ale zvyk...že nám je síce spolu dobre rozumieme si vo všetkom ale čo ak sa on zalúbi?
Zvyknuť si na niekoho s jeho chybami aj prednosťami nie je také jednoduché, ale budete sa vnucovať niekam kde má v tom ten druhý už jasno...Skrátka ak si s niekým rozumieš chýba Ti ak nie ste spolu možeš sa na neho spoľahnúť choďte si motýliky pozrieť spolu do botanickej záhrady ale ver že prídu chvíle keď sa aj to motýlie chvenie z času na čas objaví a o to bude vzácnejšie...

teriulla

diskutujuca

akoby si pisala o mne.Tiez som mala priatela,s ktorym som sa pred dvoma mesiacmi rozisla,pretoze som necitila tie "motyliky".Prestala som ho lubit,no dufala som,ze sa znovu zalubim.Bol to moj ideal,este teraz lutujem,ze sme sa rozisli,ale inak to neslo.Ked sme sa bozkavali,bolo mi do placu,sice to bolo krasne,ale..ale nebolo to ono.Viem,ze ma miluje najviac ako sa da a nechcela a stale mu nechcem ani ublizit,ale postupne ma to zacalo zozierat.Kto nezazil,nepochopi...K rozchodu som sa dlho odhodlavala,teraz sa bojim,ze som urobila zle,ze lepsieho chlapa uz nenajdem,boli sme spolu 2,5roka.Bol to uzasny vztah,uzasne sme si rozumeli,dokazal ma pochopit,bola som pre neho princezna aj ked som bola v teplakoch a tvar mala celu posiatu vyrazkami..ja neviem,je to tazke.Ked sme boli spolu,tak mi "to nieco" chybalo a teraz,ked spolu niesme,tak mi to chyba dvojnasobne.A tiez tak mi chyba clovek ako je on.Je to zlozite.Neviem to ani sama vysvetlit.

[zruseny17]

no tak nahodou ja osobne som vydata skoro pat rokov a este stale citim tie "motyle v bruchu" ked sa manzel vrati z prace,objime ma a da mi pusu:)stale ho milujem ako na zaciatku,ak aj nie viac...

Iveta Michael

Tvoje predstavy o láske sú skutočne naivné...žiadne motýliky a podobné kravinky:) Pozri ak ho skutočne ľúbiš a to v tvojom prípade nie je asi celkom isté tak tá láska sa vníma a prejavuje celkom inak...ja mám priateľa dosť ďaleko od seba v U.K.a neni dňa bez toho aby som na neho nemyslela a on na mňa tiež..sk necítiš v sebe tú skutočnú citovú vášeň a také to silné puto čo by vás malo priťahovať,tak potom to s tvojej strany ešte nie je celkom to prvaé ,,orechové,,sorry za môj názor:)

xy:)

a naco by ti tie motyle boli? aj tak uletia za 2 tyzdne.. je to hlupost, ak niekoho lubis, tak motyle s tym maju prd spolocne.

jajka001_

zalubit sa mozes do hocikoho, laska je nieco hlbsie a podstatnejsie, a to je to , co je medzi vami.
len si daj pozor, potom ked sa do niekoho zalubis, aby si lahkovazne nezahodila vztah prave pre tie motyliky. motyliky odletia...

Articoka1

Soffa Nechapem preco by to nemohla byt skutocna laska. Motyliky v bruchu, nebudes mat, kvoli tomu, ze sa poznate dlho, motyliky by si mala len keby ste sa zrazu zoznamili a zacali si spolu. Ale fakt ti zavisi na pubertiackych bludoch ako motyliky? Ja som svojho priatela poznala tiez dlhsie,takze motyle neboli, ale mame spolu krasny vztah, a naozaj krasyn zacal byt az po roku, co sme boli spolu, lebo sme si zacali 100% verit a teraz mam pocit, ze je to krasna skutocna laska. Je to vztah na dialku, takze je to aj o tom, ze si chybame. Ale podla mna je kazdy vztah taky ako sa clovek k tomu psychicky stavia, ked si povies, ze chcete byt spolu a sze ste spolu statsni a ze nevies si predsatvit, zeby sme sa rozisli, tak to tak proste bude. ked sa k sebe aj povahovo hodite, ste psychicki vyspeli na vztah, tak mozte byt spolu naozaj velmi stastni aj nadalej.

soffa

povedzme si na rodinu,nie je to skutocna laska.tie motyliky v buchu mat po polroku uz nebudes.lebo zamilovnost je jedna faza a laska je druha.otazka je ci s nim chces stravit zvysok zivota ,?alebo nie.!so vsetkym co k tomu patri