Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
Tinusha

Asi už z nadpisu vyplýva, že o čo ide...Mama pije asi 7 rokov...Teda toľko to viem ja...Prišla o niekoľko prac..neboli 2,3...okolo 7...teraz znova...Žijeme len my dve spolu...Kedže starší brat sa radšej odsťahoval a s otcom sú už niekoľko rokov rozvedení...Nič príjemne ísť zo školy a vedieť že vás doma čaká spitá mama s ktorou sa nedá ani porozprávať a celé dni len prespí a hneď ako sa zobudí prvé čo ma v hube fľašu.Hrôza pozrieť sa na ňu o 6 ráno a vidieť, že už má vypité.Kým s nami býval brat tak jej stále dohováral a ustavične vyhadzoval fľaše...Toto bolo na dennom poriadku a ešte k tomu pribudli aj vyhrážky...No zjavne jej to nepomohlo a bolo jej všetko rovnako jedno...No brat sa odsťahoval a zostalo to všetko na mne...Už neviem čo mám robiť...Proste stále keď niekam ide tak sa bojím či sa vôbec aj vráti ešte..Či mi nezavolajú z nemocnice, že sa jej niečo stalo...Proste stále ten blbý pocit...Keby môžem tak sa najradšej odsťahujem...No ešte musím rok a pol nejako vydržať...O liečení nechce ani počuť a keď jej vyčítame že pije tak samozrejme jej klasická odpoveď...Ona nepije a to, že si raz za čas kúpi fľašu nič neznamená...Keby to je aspoň pravda a nevychlastá 2-3 pol litrové fľaše rumu denne...Najhoršie je že bývame v podnájme a má najmenej 3 pôžičky...Kedže prišla nedávno o robotu už len čakám kedy nás vyhodia alebo príde exekútor a všetko ,,zhabe,,. Už som aj rozmýšľala, že navrhnem bratovi či nemôžem ísť k nemu, lenže on ma svoj život a svoju rodinu. Takže ďalšia vec na ktorú sa nejako extra spoliehať nemôžem. Jednoducho už neviem ako ďalej.Nič ju netrápi a navyše ja zato začínam mať problémy v škole kedže jediné, čo mi stále behá po rozume je mama a jej chľast. Niekedy rozmýšľam nad tým, či je lepšie mamu nemať ako ju mať ale takúto.A myslím si, že keby sa niečo stane tak by sa uľavilo aj mne a bratovi.Ja proste už len čakám kedy sa niečo stane a buď sa uvedomí alebo skonči na ulici a umre. Najhoršie je na tom to, keď ideme po ulici a každý 5ty človek sa otáča a hovorí, že to je tá čo chľasce.Nezvládam to a viem, že keď to takto pôjde ďalej tak to dlho nevydržím ja. Celý život mám pred sebou a ona mi ho ničí. Viem, že liečenie by nepomohlo a kedže o ňom nechce ani počuť tak viem, že by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Kedže sama tam nechce isť a viem že aj keby s tade víde tak určite zase s tým začne. Keď to nechce sama tak jej niet pomoci. Ak máte niekto podobné skúsenosti tak píšte. A hlavne budem rada ak sa mi niekto pokúsi poradiť, lebo už vážne neviem ako ďalej...:-/

Tinusha

angela: ja sa k nej ani nechcem vratiť...len ma serie to že neviem čo je s ňou či ešte furt pije a tak...:-/ viem že mám výčitky zbytočne ale nejde to proste...no ja sa pokúsim začať odznova a mať ten život lepší ako doteraz :) a jasne snažím sa najsť si brigadú a pomáhať :)

angela85

ahoj tinusha, doteraz som ti nepisala ale sledujem tuto temu uz dlho hadam uz pol roka, lebo ma to velmi zaujalo. poznam podobny osud v nasej rodine, nemala to az take strasne, ale teraz je stastna ze odisla a ma svoj zivot v zahranici.
viem ze to znie egoisticky, ale teraz mysli hlavne na seba a chyt sa sance, teraz si mozno dostala tu spravnu sancu na zmenu svojho zivota k lepsiemu, urcite ju nezahod a nevracaj sa spat. ale toto aj tak neznamena, ze musis prerusit kontakty s tvojou mamou, ked ti na tom zalezi. budes to mat teraz tazke, ale ked chces pomoct nielen sebe ale aj ludom okolo (brat, mama)tak skus brigadovat, budes moct prispiet bratovi, ist na nastevu za mamou a priatelom alebo si prilepsit popri skole.
ale prosim ta nevracaj sa k mame

Tinusha

fufo-26 : Ale predsa len mám nejaké výčitky čo sa týka mami...Bohužial no... A tak vyzerá to tak, že budem na intráku lebo nechcem nechať školu v NR predsa len veľa vecí by bolo potom ináč. A na intráku...fuuha :) Ale čo ty si v BA ?:) no dobre vedeť :D

fufo26

To sú mi zmeny :)
Na mamu teraz neber ohľad, ona má stále šancu a teraz tým že si od nej odišla si jej dala jasne najavo ako sa veci majú, možno (1%?) sa v nej niečo pohne, zmení sa, ozve sa ti a dojde jej, že ak sa nezmení, nevrátiš sa k nej...no a z nitry do BA to máš hodinku aj kus cesty, autobusy nie sú až také drahé, školu by som na tvojom mieste teraz určite nemenil, s frajerom môžete byť po škole, alebo príde občas do BA, nieje to žiaden problém. A som tiež rád, že si prišla do BA, kde momentálne žijem aj ja, je tu veľa možností nájsť si brigádu a finančne pomôcť bratovi resp. prispievala by si si na stravu, ubytovanie u neho. Bude super ak nás budeš naďalej o situácii informovať :-)

NASE MAMY

MOJ NAZOR JE TAKY ZE MATKA TA PORODILA A MA NAROK DOSTAT DRUHU SANCU ,NIKTO NEVIE PRECO PIJE LEN ONA ,MOZNO SA TRAPI A NEVIE AKO SPäT A AKO S TYM PRESTAT.MALI BY STE S BRATOM O TOM DISKUTOVAT A NAJST RIESENIE A SUPNUT JU NA TAZKE LIECENIE.VIEM ZE TO ZNIE PROTI TEBE ALE NIE JE.JE TO TVOJE MAMA A I KED TI NICI ZIVOT TY BUD SILNA LEBO BY TA TO MRZELO KEBY SA JEJ NIECO STALO ZE TY SI NIC NEPODNIKLA PRE JEJ ZACHRANU A VYCITALA BY SI SI TO CELY ZIVOT,VER MI.PREDSTAV SI ZE BY SI DROGOVALA A NEVEDELA BY SI S TYM PRESTAT A HLADALA BY SI UTOCISKO A JEDINI RODICIA BY TA V STYCHU URCITE NENECHALI.VER MI.VELA SIL...

Dasena

No super teda, s mamou nespravis nic, ona si vzbrala sama.Aj ked je ti to luto, no nezmozes nic, je to jej rozhodnutie.Prajem vela stastia, nech sa ti podari dostudovat a najst pracu a zit normalne >~

Tinusha

tak teda uz som u brata v BA :-) ale mam vycitky ze co bude s mamou :-/ viem ze by som nanu hladiet nemala.ale nejde to :-/ a nanajvis ma nechcu ani moc casto pustat do nitry a na skolu ma chcu dat sem.. takze kto vie ako to cele bude hlavne s priatelom :-/ :-(

Tinusha

Tohp sa obavam aj ja co s tymi podpismi a co ked nato pride urad nejaky.. brat mi dneska dokonca povedal ze to cakal uz davno a ze ma obdivuje ze som to tak dlho nevydrzala a ze ju v ziadnom pripade nemam davat na socialku lebo ma supnu do decaku co mi bolo aj samej jasne :-) no bodaj by ta buducnost aj lepsia bola :-)

fufo26

Super! :-)
Presne toto sme ti radili, bol som si istý že sa nájdu ľudia, ktorí ti radi pomôžu a možno sa chytí aj brat. Len sa trochu bojím, že ak niekde nájdu tvoju mamu zas v alkoholovom opojení a zistia že má maloletú dcéru o ktorú sa nestará, tak to začnú riešiť, resp. ak budeš potrebovať nejaký podpis zákonného zástupcu bude to problém. Ale teraz je naozaj super, že si poriešila bývanie a začne sa tvoja svetlejšia budúcnosť :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama alkoholička - Fórum - ZDRAVIE.sk