Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
Tinusha

Asi už z nadpisu vyplýva, že o čo ide...Mama pije asi 7 rokov...Teda toľko to viem ja...Prišla o niekoľko prac..neboli 2,3...okolo 7...teraz znova...Žijeme len my dve spolu...Kedže starší brat sa radšej odsťahoval a s otcom sú už niekoľko rokov rozvedení...Nič príjemne ísť zo školy a vedieť že vás doma čaká spitá mama s ktorou sa nedá ani porozprávať a celé dni len prespí a hneď ako sa zobudí prvé čo ma v hube fľašu.Hrôza pozrieť sa na ňu o 6 ráno a vidieť, že už má vypité.Kým s nami býval brat tak jej stále dohováral a ustavične vyhadzoval fľaše...Toto bolo na dennom poriadku a ešte k tomu pribudli aj vyhrážky...No zjavne jej to nepomohlo a bolo jej všetko rovnako jedno...No brat sa odsťahoval a zostalo to všetko na mne...Už neviem čo mám robiť...Proste stále keď niekam ide tak sa bojím či sa vôbec aj vráti ešte..Či mi nezavolajú z nemocnice, že sa jej niečo stalo...Proste stále ten blbý pocit...Keby môžem tak sa najradšej odsťahujem...No ešte musím rok a pol nejako vydržať...O liečení nechce ani počuť a keď jej vyčítame že pije tak samozrejme jej klasická odpoveď...Ona nepije a to, že si raz za čas kúpi fľašu nič neznamená...Keby to je aspoň pravda a nevychlastá 2-3 pol litrové fľaše rumu denne...Najhoršie je že bývame v podnájme a má najmenej 3 pôžičky...Kedže prišla nedávno o robotu už len čakám kedy nás vyhodia alebo príde exekútor a všetko ,,zhabe,,. Už som aj rozmýšľala, že navrhnem bratovi či nemôžem ísť k nemu, lenže on ma svoj život a svoju rodinu. Takže ďalšia vec na ktorú sa nejako extra spoliehať nemôžem. Jednoducho už neviem ako ďalej.Nič ju netrápi a navyše ja zato začínam mať problémy v škole kedže jediné, čo mi stále behá po rozume je mama a jej chľast. Niekedy rozmýšľam nad tým, či je lepšie mamu nemať ako ju mať ale takúto.A myslím si, že keby sa niečo stane tak by sa uľavilo aj mne a bratovi.Ja proste už len čakám kedy sa niečo stane a buď sa uvedomí alebo skonči na ulici a umre. Najhoršie je na tom to, keď ideme po ulici a každý 5ty človek sa otáča a hovorí, že to je tá čo chľasce.Nezvládam to a viem, že keď to takto pôjde ďalej tak to dlho nevydržím ja. Celý život mám pred sebou a ona mi ho ničí. Viem, že liečenie by nepomohlo a kedže o ňom nechce ani počuť tak viem, že by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Kedže sama tam nechce isť a viem že aj keby s tade víde tak určite zase s tým začne. Keď to nechce sama tak jej niet pomoci. Ak máte niekto podobné skúsenosti tak píšte. A hlavne budem rada ak sa mi niekto pokúsi poradiť, lebo už vážne neviem ako ďalej...:-/

Tinusha

Ďakujem :-)a uz sa to zacne riesit. dnes som volala bratovi sice teraz k nemu ist nemozem kedze mam este skolu a nechce aby som ju dala na socialku kedze mna by potom supli do decaku...zatial pojdem bud priatelovi alebo jednemu kamaratovi...a uvidime co dalej

jarushka.fox

Ahoj Tinush,
ja mám susedku ktorá si takto žije s mamou..resp.žila, pretože baba sa dala na štúdium aj z toho mála čo dostávala peniaze.tým pádom je preč našla si prácu popri škole a je stále na intráku alebo u frajera. nemá ani brata ani nikoho iného kto by ju prichýlil.Rok bývala u kamarátky v tej istej dedine a chovali ju rodičia tej kamarátky. Je to smutné ale viem o čom píšeš. Brat by ti mal v prvom rade podať pomocnú ruku a ak nie stále sú tu ostatní ľudia. Aj moja susedka si raz za čas príde pozrieť mamu ale bližší vzťah tam nie je. Mala to zo začiatku ťažké ale už sa jej ako-tak darí. A aj otec by ti mal pomôcť. To nie je hanba tvoja že máš taký prblém. Je to hanba tvojej mami a tvojho otca že s tým ešte nič neurobil.resp. s tebou. Držím ti palce nech sa tvoja situácia čo najskôr vyrieši. Držím ti palce. Pa

Tinusha

fuuu tak to pochybujem :-) ona sa nezmeni..bolo uz milion problemov rozneho typu a nic..proste furt pije.. a ja uz nemam silu to riesit a den co den stresovat..

fufo26

Tak ale zas mama je tvoj zákonný zástupca a nesie za teba zodpovednosť. Skús jej fakt povedať, že sa definitívne sťahuješ preč. Ako zareaguje.. Ak aj toto bude mať na saláme a bude jej to jedno že od nej odchádzaš, tak naozaj nemáš čo riešiť. Ale naopak, možno sa v nej niečo zlomí a uvedomí si následky svojho alkoholizmu..

Tinusha

Jasne...ciba4@azet.sk sice uz menej aktualny alee je :-) ja viem ze je hlavne hladiet na seba aj sa snazim ale predsa len tak nieco stale je..a tak podla mna keby od nej odidem tak sa vsetko da dokopy a konecne budem aj psychicky v pohode. .

garnier

Ahoj Tinuscha,
k tvojmu prispevku som sa dostala uplne nahodou.Necitala som vsetko.Asi Ti nicim neporadim, ale viem sa vzit do tvojej situacie.Moja matka chlasce cca 15 rokov, teraz je to lepsie, ale v minulosti to bol taky isty pripad ako tvoja matka.
Len tolko - v tejto situacii pozeraj len a len na seba, na matku nehlad.Viem o com hovorim. Netaj to pred priatelom, to je najvacsia chyba. Ked sa citis zle po psychickej stranke, co sa asi citis, vyhladaj pomoc. Ja som si vsetko z detstva a puberty preniesla do dospelosti -nedokazem mat normalny vztah, stale depresie a ...Ze vraj problem sa mal riesiet v zarodku a nie teraz.
Tak este raz Tinuscha - mysli len na seba, obracaj sa na znamych, urady.
Nenechaj si znicit zivot.

Ak budes chciet kludne napis svoj mail, alebo hoci aky kontakt, rada sa s tebou o tom porozpravam.