ako zvladnut menopauzu?

Príspevok v téme: ako zvladnut menopauzu?
lucy123

ahojte....vidim ako moja mamina len lezi..nic nie je..ma strasne navaly...aj depky vsetko..co patri k menopauze....a chcela by som jej nejako pomoct....existuju nejake lieky..alebo nieco co by mohlo zmiernit tieto priznaky??..mate s tym niekto skusenosti? co by ste odporucili? :)..ale nieco co by sa dalo volne v lekarni kupit...nie na predpis....lebo k lekarovi isto nepojde heh

glossi

Ahojte, rada by som sa podelila s vami o skúsenosť s menoxom - www.menox45.sk , mám 49 rokov a dosť nečakane ma zasiahla menopauza minulé leto. Začiatky boli dosť ťažké, postupne som však menila svoj živ. štýl a posledné 3-4 mesiace užívam menox a oproti tomu ako som sa cítila predtým sa mám naozaj skvele. Objednala som si menox extra forte, čo bol dosť veľký risk ale vôbec to neľutujem, kiež by o tom vedelo viac žien s podobným problémom a tiež by im to pomohlo ako mne.

jednička8

Ja by som s tou substitučnou hormonálnou terapiou nezačínala. Vo vyspelých krajinách už s tým prestali, lebo zistili, že je z toho rakovina prsníka. Samozrejme, že nie hneď, ale po pár rokoch.

jajkafr

lucy
aj ja mám mamku v prechode... už síce 5 rokov, ale až teraz začína mať príznaky :( vysoký tlak, búšenie srdca, je jej často zle, máva návaly všade ju odbíjajú tým, že je to z prechodu... hormóny nemôže užívať, ale v lekárni som jej kúpila Mabelle gynekologička mi povedala, že to je dobré, ale že účinok nastupuje až tak po 2 týždňoch...

lucy123

tak dnes som jej kupila merilin...som zvedava ci to pomoze..ale prve ucinky sa dostavia az po 4 az 6 tyzdnoch :(
no jej povedal lekar...ze ak chce predpise jej tie hormony...ale ona uz ziadne lieky brat nechce..dost ich berie aj bez toho...ale zase ak jej nepomozu tieto vyzivove doplnky..bude musiet si dat nieco predpisat..ved takto len cele dni lezi v posteli..ani neje poriadne ach :(

mandolinka

ako píše macka26, lekár by jej vedel najrýchlejšie pomôcť.
Pomalšou cestou je užívanie prípravkov z lekárne napr. Merilin, Menofem, Minapent, záruku Ti nedám, na každého to inak účinkuje.
Treba ju presvedčiť, že vôbec nemusí takto trpieť. Určite by si našla niečo, čo jej sadne a bude vyhovovať. Netrpí tým len sama, ale aj jej rodina.
Ja osobne užívam Wild yam, púpalku, borák a cítim sa výborne.

macka26

povedz mamine nech si da u svojho doktora predpisat livial... je to substitucia hormonov, ktore jej telo uz neprodukuje / vajecniky/ mam to odskusane sama na sebe a velmi mi to pomohlo... bola som 6 mesiacov kvoli jednej chorobe v umelom prechode a bolo to na nevydrzanie, tieto lieky ma vratili naspat do zivota, su urcene specialne na menopauzu a zmiernenie jej priznakov