Tabletka po

Príspevok v téme: Tabletka po
Askshen

Chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z Váš prihodilo niečo podobné....
Predminulú noc a potom cez deň som mala prerušovaný pohlavný styk... Keďže sme s partnerom mali pohlavný styk opakovane, pre istotu som si kúpila "tabletku po", no užila som ju až dnes ráno o siedmej, keďže včera som už žiadnu lekáreň nestihla... Všetko sa zdalo ok, nenastali žiadne komplikácie, ani som nezvracala napriek tomu, že som ju užila bez akéhokoľvek prísunu jedla...
No keď som potrebovala dostať zo seba von prebytočné tekutiny, strašne ma to bolelo a pálilo... Najprv som nechápala, no neskôr som si všimla, že môj moč je úplne červený... Začína ma bolieť celá oblasť podbruška..

Môj problém je tiež v tom, že nikdy neviem, v akom som dni cyklu, pretože môj cyklus je strašne nepravidelný a niekedy sa ani nedostaví...

Pred dvomi mesiacmi mi gynekológ povedal, že mám polycystické ováriá (vaječníky)... Takže moje vajíčka vraj málokedy dozrievajú, preto sa mi menštruácia nedostaví ani dva týždne... Nasadil mi liečbu, no menštruáciu som ani po mesiaci nedostala... Keď som za ním prišla po mesiaci, tak mi oznámil, že tie lieky spôsobili, že sa mi tam spravila väčšia cysta a dostala som vyvolávaciu injekciu a po týždni som dostala menzes, takže to bolo 2. decembra... Ten trval 7 dní a bol veľmi silný... Hneď ako mi skončil som bola na kontrole a vtedy mi doktor povedal, že som momentálne zdravá a môžem kedykoľvek otehotnieť... Pritom predtým mi tvrdil, že keď budem chcieť otehotnieť, budem sa musieť najprv dlhodobo liečiť...

Takže vrátim sa k podstate veci, stalo sa Vám po "tabletke po", že ste mali v moči krv? Je to súrne.. Môj gynekológ pracuje až vo štvrtok poobede... Aj tak neviem, či je dôveryhodný...

kaciatko_7

čiže tým som chcela povedať, že na to tá tabletka podľa mňa nemala vplyv... noo odporúčala by som ti prečítať nežiadúce účinky tej tabletky

kaciatko_7

S tabletkou po ešte chvalabohu nemám žiadne skúsenosti, ale tiež si skôr myslím, že je to zápal močových ciest... moja mama mala takýto zápal - silné pálenie pri močení, nutkanie na moč. a krvácanie...ale to je len môj laický názor

ellyy

ja som na 6ty den po uziti tabletky dostala kramy a potom par mesiacov nic...ale krv v moci som nemala a ani medzi neziaducimi ucinkami tej tabletky to nebolo...skor si myslim ze mas nejaky zapal ako je to sposobene tou tabletkou...urcite by som zasla k lekarke ale to asi nelieci gynekolog :-D

Martinka2

tak to je dost mozne ze si prechladla...to krvacanie po tabletke je bezne ale tak po par dnoch od uzitia...v tvojom rpipade je to skor to nachladnutie....vsetko tomu nasvedcuje

Askshen

No na internete som sa dočítala len o zápale močových ciest, ale to je u mňa len ťažko možné, dosť dobre sa obliekam... Síce včera cestou domov v autobuse som zaspala a bola tam dosť zima... Ale prejavilo sa mi to asi 10 hodín po užití tabletky po... predtým som bola úplne v poriadku... Síce, keď som spala s partnerom (spala v pravom slova zmysle), tak občas zo mňa stiahol perinu a tá stena bola fakt studená... ráno ma aj bolel chrbát v driečnej časti...

Martinka2

Ahoj, tak mne sa stalo ...ze som 5 dni po tej tabletke začala krvácat...ako keby som mala menstruaciu...ale nebola...vraj je to normalne....krvacanie vyvolane tou tabletkou, pretoze obsahuje silne hormony...aby sa to vajicko nemohlo uhnieznit ci nieco take...no mozno to je nieco ine..ak ta to pali a mas v krvi moc...mozes byt aj prechladnuta...zapal mocovych ciest sa tak prejavuje...