zuby

Príspevok v téme: zuby
hanus

ahoj chcem sa spytat ked som mala 6 rokov zlomila som si predny zub.teraz budem mat 15 a zacina ma boliet ale bojim sa ze mi ho vytiahne? alebo ked mi ho vytiahne ci nebudem musiet cakat do 18 kym mi budu moct dat nejaky implantat a + potrebujem strojcek a neviem ci mi ho bude moct dat zubarka????

zubaarko

ahojte,
mam taky dojem, ze cele je to otom ze "zacina ma boliet, a ja sa bojim...."

skus prekonat strach, normalne bez k zubarke, najlepsie aj s rodicom, najprv sa porozpravajte a potom uvidis.
Neviem ako je ten predny zub zlomeny, kazdopadne musel by byt velmi zle natom, aby sa hned trhal, totiz terapeutickych postupov je plno, ci uz dostavba, vyplnenie korena a korenovy cap s korunkou atd. Implantaty este neries v naozaj :)

Najprv si pories zubky, aby boli osetrene, nech uz narastli akokolvek, a potom sa dohodnete na strojceku. Ak budes mat teraz 15, stale je vyborny cas ich "vyrovnat".

Hlavne sa neboj :) drzim palce

TrainingBoy

zubarka to isti
no trochu nechapem preco ti ho rodicia nedali spravit, ale pokial si doteraz nic necitila tak by ten zub nemusel byt cely zly, mozno by stacilo obrusit a dat bielu blombu, mne to spravil sukromny uz vela rokov dozadu a stale drzi