Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Reklamacia tovaru - vratenie penazi.

Príspevok v téme: Reklamacia tovaru - vratenie penazi.
OlubicaO

Dobry vecer.
Pred zhruba 8 dnami sme kupili v obchode mobilny telefon. tento telefon vsak podla mojho nazoru nefunguje tak ako ma ( co vsak moze byt iba moj nazor, respektive nespokojnost s nim). Bolo by mozne v obchode pozadovat vratenie penazi, za tovar, ktory chcem reklamovat? Vyplyva zo zakona nejaka garancia vratenia tovaru do urciteho casu?

Pretoze bojim sa faktu, ze mi povedia, ze mobilu nic nie je.

beskyd

nastuduj si ust. obcianskeho zakonnika (zakon c. 40/1964 Zb. v platnom zneni) o spotrebitelskych kupnych zmluvach, jedna sa o § 612 a nasl. znenie najdes na jaspi.justice.gov.sk.

.

§ 622 hovori ze ak ide o vadu ktoru mozno odstranit, ma kupujuci pravo, aby bola bezplatne, vcas a riadne odstranena bez zbytocneho odkladu. kupuujuci moze namiesto odstranenia vady pozadovat vymenu veci. dalej ak ide o vadu ktoru nemozno odstranit a ktora brani tomu aby sa vec mohla riadne uzivat, ma kupujuci pravo na vymenu veci alebo ma pravo od zmluvy odstupit (cize vratis vec, oni ti vratia peniaz).

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Reklamacia tovaru - vratenie penazi. - Fórum - ZDRAVIE.sk