Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako pomlieť mak :)

rebellin

Adam, s kávou je to tak že ak ju dlho melieš aby bola jemne pomletá, nalepí sa časť tej kávy na boky a treba ju zoškriabať, akoby sa tam napálila, mak ti toto nespraví asi preto že je olejnatý, kvalita pomletia je rôzna, závisí od doby mletia, sem tam kávomlynkom potrasieš aby to bolo pomleté rovnomerne, poznám veľa ľudí, ktorí takto melú mak a nevedia si to vynachváliť, vnútro utrieš vlhkou handričkou a hotovo, ja som tomuto spôsobu mletia tiež moc neveril, ako ty, vyskúšal som to a musím povedať že to funguje. Pozri, ak nebudeš spokojný, nič sa nestane, vrátiš sa ku klasike, dnes sú tie kávomlynky lacné, takmer za babku.

AdamKrt

rebellin:

taky mlyncek s nozmi som kupoval babke. Melie nim zrnkovu kavu, tu ma najradsej. Lenze ono, ako to seka, sa casto stava, ze ta kava ostane na bokoch. A to neni este lepkavy mak. Tak mam obavy, ze by to ostalo na bokoch na hrubo namlete. Naviac, ako to cistis ? Aj od tej kavy sa to cisti dost mizerne a ked si predstavim mliet mat k niecom co stalo par mesiacov a je mozno i plesnive... Treba mat nieco, co sa da hygienicky dobre vycistit a s tym sa u kavomlyncekov nepocita...

rebellin

Rozdiel je ten že trieštivý mlynček má nôž na drtenie a presýpací melie medzi dvoma mlecími kameňmi a ten je vhodný naozaj iba na kávu. Máš pravdu že mak obsahuje olej ale mlynčeku to nijako nevadí, sám takto meliem mak pretože zohnať kvalitný mechanický mlynček na mak je temer nemožné. Vyskúšaj to a myslím že budeš s kvalitou pomletia celkom spokojný.

AdamKrt

rebellin:

aky je medzi nimi rozdiel ? Da sa to pouzivat, ked chce clovek pomliet trebars 20 kaliskov maku ? Vraj s makom je ten problem, ze je mastny, olejnaty. Neni potom problem s cistenim kavomlynceka, ze sa to bude lepit na steny a bude to mat hrubu konzistenciu ?

rebellin

Takmer všetci používajú kávomlynček, nielen na mak ale aj na ľanové semienka a funguje to, mám to odskúšané. Len upozorňujem že ide o kávomlynček trieštivý a nie presýpací, na to daj pozor.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako pomlieť mak :) - Fórum - ZDRAVIE.sk