zložitá diagnoza..čo robiť?

Príspevok v téme: zložitá diagnoza..čo robiť?
Suzannitta

Zdravim
mam 18 rokov a necelý rok mám cystu na vaječníku, momentálne s rozmermi asi 6x5cm užívala som najprv Aescin na vysušenie cysty, B vitamíny v tabletách aj injekciách, bezúspešne. potom mi na to gynekologička poradila antikoncepci, užívala som Minervu asi 3-4mesiace , tiež bezvýsledne,tak som ju prestala užívať a zase začala s Aescinom, po poslednom sonografickom vyšetrení pred týždňom mi predpísala zase Minervu ktorú som avšak zatiaľ nemohla začať užívať pretože sa s ňou začína 1.deň menzesu a ten mi už 2týždne mešká, ked som to vravela lekárke povedala len že : "pri cyste sa to tak môže zablokovať a neprísť"...tá odpoved mi prišla trochu neprofesionálna...neviem čo si mám myslieť mám aj trochu strach..tehotná niesom určite ale že menzes nechodí ma trochu desí..počas užívania antikoncepcie bol presný ako hodinky ...teraz ani malé špinenie, iba na asi 4dni som spozorovala nepáchnuci hustý bielopriehľadný výtok...
čo to všetko môže znamenať?

muc

aj ja mam cystu a menzes nemam od oktobra. takze nepanikar. antikoncepciu podaruj doktorke, nech ju ona uziva. kup si caj alchemilku a rebricek a denne ich pi.
nie kazdu cystu treba riesit operaciou. vodove prasknu ani nevies kedy. cokoladove pri endometrioze sa odstranuju operaciou.

jajkafr

Suzanita
neviem o tom, že by sa cysta na vaječníku liečila antikou... ja keď som mala cystu lekárka mi predpísala Thiamin v injekciách a cysta praskla... sestre predpísala Thiamin v injekciách cysta sa jej zmenšila tak jej odporúčila Indonal... je to výživový doplnok píše sa tam, že je vhodný pri cystách na vaječníkoch a množstve iných problémov... dá sa kúpiť v lekárni bez predpisu... Skús sa o tom poradiť s lekárkou, a ďalšou možnosťou ako sa zbaviť cysty je operácia... držím palčeky...

bazalka

Ten menzes ti naozaj s najväčšu pravdepodobnosťou mešká kvôli tej cyste. Ja som napr. nedostala kvôli cyste menzes dva mesiace. Potom som ho dostala len vďaka vyvolávačke. Ja som však mala cystu veľkú 10 cm.