Silny liek na spanie

Príspevok v téme: Silny liek na spanie
bibba

nie som si ista, ci som tuto temu nevytvorila uz vcera (ak ano, ospravedlnujem sa, ze sa opakujem, ale nejak som ju nevedela najst)

k veci... hypnogeny, zopiclony, dormicumi (ci jak sa volal) mi nic nerobia.
existuju silnejsie lieky na spanie?
to neni mozne ze ja si musim dat aj styri tabletky. a aj tak spim len 5 hodin... prosim dajte tip ak mozte. fakt diky

bibba

mandolinka...

co sa ti nezda na tych temach? ze si "protirecia"? jednoducho malo spim v noci a potom nemam rano energiu, je natom nieco nechapave? mne sa nezda.

RNG

Ono to zle spanie a ospalost cez den vlastne suvisia jedno s druhym. Ked telo nema dobry spanok v noci, clovek je rozospaty potom cely den. Zabudol som spomenut, ze na dobry spankovy cyklus je v noci potrebna tma a cez den treba silne svetlo. Inac sa netvori v tele poriadne melatonin tj clovek nevie poriadne spat ani sa poriadne prebudit.
TRo su dosledky zlyhania normalneho denneho rytmu=vnutorne hodiny(circadian )

mswj

bibba, Chlorprothixen sa pouziva v nizkych davkach ako hypnotikum. Rozhodne je to lepsia volba ako 5 zopiclonov, tak nejanci. Ked chces spat, tak ho samozrejme nebudes brat cez den, to da logika, nie? Ale ak sa ti moja rada nepaci, pokojne zer nadalej zopiclony, bud tazko zavisla a absolvuj detox na psychiatrii (po 5 zopiclonoch na noc sa tam dostanes velmi rychlo). No a na tej psychiatrii ta napchaju hadaj cim?

mandolinka

bibba
29.12.10 09:04
71.46

rano sa budim dost ospala, poradte mi nieco na enegiu okrem liekov, zeleneho caju, kavy, hroznoveho cukru a podobne... poznate nieco?

Ako to s tebou naozaj je? Založíš dva protichodné príspevky? Ak ich máš treba to riešiť spoločne.

RNG

Na zlepsenie spanku su doplnky
5-HTP(100 mg),
SAM-e(400 mg),
St John's wort(1 gram, 0.3% hypericin, 3% hyperforin),a najma priamo
melatonin(3 az 10 mg, najlepsie s postupnym rozpustanim), ktory je hormonom potrebnym na spanok.
Z bylin je to najma zmes valerian, chmel a pastierska kapsicka, ktore pomahaju ukludnit a prehlbit spanok.
Niektore vitaminy B, najma zmes Stress B plus C tiez pomahaju ukludnit.
Z mechanickych je to cvicenie Thai chi, yogy a dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi s hlbokym branicnym dychanim.

bibba

Prosim, este poradte nieco 15mg. mne davaju len 7,5 mg lieky na spanie... a nestacia mi, som zufala. tuzim po jednej tabletke, ktora so mnou aspon nieco porobi.

uz som jak stara babka co vstava skoro v noci. xcem spat normalne aspon 7hodin v kuse :(((

bibba

Chlorprothixeni hydrochloridum 15 mg-

Dospelým a mladistvým sa podáva zvyčajne 30 - 50 mg 3 - 4x denne, kvôli sedatívnemu účinku sa večerná dávka odporúča vyššia ako dávky denné. Deťom vo veku 6 - 12 rokov a starším pacientom sa podáva 15 - 30 mg 3 - 4 x denne. Najvyššia denná dávka pre dospelých je 600 mg.

co je to za sprosty liek na spanie ked sa dava aj cez den?

okrem toho je to aj na schizofreniu, a urcene agresivnym ludom. to nexcem!

bibba

wktq....
vaaaazne? bral si to? ale ja uz tej lekarke chodim jak herecka, co stale meni liek na spanie, lebo nevyhovuje... ale toto neni mozne, dnes som si dala 5 zopiclonov, isla som spat cca. o jednej v noci a o stvrtej som bola uz hore!!! co mam robit???