Zväčšená pečen

Príspevok v téme: Zväčšená pečen
Mateo

Dobry den, po Vianocnych sviatkoch sa mi zvacsila pecen v dosledku zrejme vysokeho prijmu energie a taktiez alkoholu co bolo vyustenym dlhodobejsie sa vyvijajucej choroby. Predbezny zaver Hepatopatia. Buduci tyzden mam ist na dalsie vysetrenia. Chcel by som sa spitat ci sa pecen moze vratit do povodnej velkosti ci uz spontanne alebo za pomoci liekov, alebo aspon zmensit. Dakujem za odpoved, moc ma to trapi..

RNG

Lapacho je mierne antiviralne, takze ked je zamorenie a poskodenie pecene sposobene virusami, tak je to jeden z mnozstva prostriedkov na zvysenie viralnej imunity

Mateo

ohladom toho protokolu Dr. Berksona idem si dnes zohnat vsetky tri prisady, ak by ste mi mohli este upresnit davkovanie a hlavne dlzku uzivania pripadne ako casto ju aj opakovat. Vdaka..

Mateo

Dakujem pekne za rady, zajtra sa hned vyberiem do lekarne. Este by som sa spytal ci je mozne pit kavu pri pecenovej diete. Od kedy mi to zistili som ju nepil, normalne aj tri denne..

mate59

ak si vieš nahmatať pečeň, v ľahu by mala normálne kopírovať pravý rebrový oblúk,ak je zvačšená 2-3 cm,po regenerácii sa rýchlo dostane naspať.
Pi čaj z ostropestreca mariánskeho.

RNG

Pretucnela pecen(steatosis) sa da odtucnit znizenim prijmu volnych cukrov, najma frukrozy(high fructose corn syrup je hlavny dovod), tiez zvysenim toku zlce protokolom dr Berksona, ktory zaroven regeneruje pecen a samozrejme lecitinom, lipazami a najma doplnkom calcium-D glucarate.