Záznam v úverovom registri?

Príspevok v téme: Záznam v úverovom registri?
wew

dobrý deň, obraciam sa tu na Vás o radu. S priateľom sme si chceli zobrať úver na bývanie. Požiadali sme úver v nemenovanej banke, ktorá nás odmietla kvôli tomu, že ja mám zápis v úverovom registry. mala som jeden menší úver 15.O00 sk a nesplatila som to na čas, čo už teraz veľmi ľutujem, mala som vtedy finančné problémy a musela som si vyplatiť vysokú školu. bohužiaľ som sa dostala do úverového registra a preto nás banka odmietla, a to aj napriek tomu že dnes máme veľmi dobrú finančnú situáciu a ja zarábam nadpriemerne a mám aj terminovaný vklad kde si šporím peniaze, taktiež aj priateľ má v tej istej banke terminovaný vklad. napriek tomu nás odmietli.Pracujeme obaja na dobu neurčitú, nemáme žiadne úvery ani splátky okrem paušálu na tel. Chceli sme ručiť dokonca s nehnuteľnosťou. Údajne sa len po 5 rokov vymazáva ten register. Som beznádejná a veľmi sklamaná lebo to je už dávno splatené aj s úrokmi napriek tomu nás banka odmietla. Mal už niekto podobný problém ? Ako mám postupovať ďalej alebo v akej banke máme skúšať požiadať o úver? má to vlastne význam skúšať. prosím poradte bol to náš veľký sen bývať spolu a teraz nevieme čo ďalej... :-(

roza

Nemám čas čítať odpovede na tvoj príspevok a preto sa možno opakujem. Byť na tvojom mieste skúsila by som sa odvolať, ak taká možnosť je. V odvolaní by som uviedla tie skutočnosti ako uvádzaš na začiatku, pretože ak si banka takých dobrých klientov neváži tak nestojí za nič. O odvolaní budú rozhodovať iní ľudia v banke než tí čo to zamietli.
Ak ste tu túto možnosť už preberali tak prepáč.

bibi123

patka18-robis si srandu??? mas plat 1300eur a robi ti problem zaplatit 40eur mesacne za Magio? Na cerpanie hypo to vplyv nema, ale zvaz, ci budes schopna splacat vyssie splatky, ked 40eur mesacne Ti robi problem...

keko37

pises nam tu dve na tri ....... citaj po sebe ty debil :D dobre zarabas :))) potom na co ti je uver ty debbiiilll :))) zase ho nechces splácať banky nie su padle na hlavu lajdákom nedajú

patka18

Dobry vecer,chcela by som sa opytat.ja osobne idem ziadat o hypoteku cca 80 000 eur.cisty mesacny plat mam 1300 eur.na sebe nemam nic,len internet a televiziu Magio od T-comu,chodi pravidelne sek na 40 eur a platime ho tak 2-3 dni,dakedy aj viac po splatnosti.je mozne ze mi zamietnu kvoli tomuto uver?rozmyslala som nad CSOB a Volksbank..Dakujem

?hmm?

Ahojte aj ja mam pôzicku teda spotrebitelsky uver a raz som sa v jednej splatke omeskal za co mi prisla aj upomienka a v upomienke aj ista ciastka teda penale. Tu mesacnu splatku som splatil, ale tie penale asi rozpocitali do mesacnych splatok a tym padom mi navysli mesacne splatky aby bol uver splateny na cas. Chcem sa opytat ci aj ja kvoli tomu jednemu omeskaniu som v registri, lebo v buducnosti aj ja chcem uver na byvanie teda ten spotrebitelsky prerobit na byvanie. Dufam, ze sa to bude dat a ze nebudem mat problem ziaden.

depi

My sme teraz ziadali o uver kde system nas vyhodil ako zaducich a ponuklu nam aj viac penazi ale pri schvalovani riaditelkov my povedala ze som ja neziaduca lebo som v uveroem registry ako neplatic...tiez by som potrebovala pomoc a obrovsku ide nam o strechu nad hlavou...

labelo

wew
u nas to funguje tak,že klient si vyplní žiadosť kde napíše info o zamestnaní,príjme,úverových závazkoch....a tie info sa zadajú do systemu a ten sám vyhodnotí klienta,je to už tak nastavené a pokial napíše,že zamietnuť,tak sa s tým nič nedá robiť.
vždy vypíše dôvod zamietnutia,napr. nedostatočný príjem,negatívne info z uverového registra,takže ak nesplňa len jednu podmienku,aj ked ostatné su v poriadku,úver zamietne

wew

labelo a čo keď vyhodí systém že nevyhovuje ? kvôli zápisu môže stým riaditeľ ešte niečo spraviť? samozrejme ak by z ostatných stránok vyhovel?