Záznam v úverovom registri?

Príspevok v téme: Záznam v úverovom registri?
wew

dobrý deň, obraciam sa tu na Vás o radu. S priateľom sme si chceli zobrať úver na bývanie. Požiadali sme úver v nemenovanej banke, ktorá nás odmietla kvôli tomu, že ja mám zápis v úverovom registry. mala som jeden menší úver 15.O00 sk a nesplatila som to na čas, čo už teraz veľmi ľutujem, mala som vtedy finančné problémy a musela som si vyplatiť vysokú školu. bohužiaľ som sa dostala do úverového registra a preto nás banka odmietla, a to aj napriek tomu že dnes máme veľmi dobrú finančnú situáciu a ja zarábam nadpriemerne a mám aj terminovaný vklad kde si šporím peniaze, taktiež aj priateľ má v tej istej banke terminovaný vklad. napriek tomu nás odmietli.Pracujeme obaja na dobu neurčitú, nemáme žiadne úvery ani splátky okrem paušálu na tel. Chceli sme ručiť dokonca s nehnuteľnosťou. Údajne sa len po 5 rokov vymazáva ten register. Som beznádejná a veľmi sklamaná lebo to je už dávno splatené aj s úrokmi napriek tomu nás banka odmietla. Mal už niekto podobný problém ? Ako mám postupovať ďalej alebo v akej banke máme skúšať požiadať o úver? má to vlastne význam skúšať. prosím poradte bol to náš veľký sen bývať spolu a teraz nevieme čo ďalej... :-(

labelo

ako som ti napísala,skus v inej banke,mám skusenosti s klientami,ktorým iná banka v pohode poskytla úver,ide o to,že tá iná banka k tomu tak neprihliada ako tá konkretná u ktorej si bola dlžníkom...

happi:-)

ziadna banka ti neposkytne uver, ak si evidovana v registry dlznikov. Aj ked to uz mas splatene, si nieco ako rizikovy klient. Takze bud musis pockat alebo si uver zoberie len tvoj priatel alebo sa dohodni s rodicmi, surodencami...len pleas neskusaj nejake nebankovky

wew

Labelo : tak prvý krát sme žiadali v tatrabanke tam nás odmietli, tam som dokonca figurovala ako spoludlžník napriek tomu nás odmietli celý úver bol vyplatený v 1/2009 aj s úrokmi. teraz sa píše už rok 2011 údajne platí zápis počas 5 rokov. ja by som to strašne chcela nejako vymazať aby sa dal vybaviť ten úver, takto budeme musieť čakať ďalšie roky kvôli mojej hlúposti, veľmi to ľutujem. teraz sme podali vo VUB pravdepodobne ako píše tak aj tam ma vyhodí systém ako nespoľahlivý klient a odmietnu nás. teraz som si asi už na 100 % istá keďže to robí systém dokonca vo vubke som ako žiadateľ lebo tam mám tiež účet termin. vklad tak isto ako tatrabanka mám rozdelené peniažky na dve časti jedna je v TT a druhá časť VUB, tiež sme pozerali na nete SLSP u vás to je ako ? pravdepodobne by sme nepochodili ani u vás. že? jaj musí existovať banka ktorá sa nepozerá tak prísne na minulosť ale pozerá budúcnosť.vy ako pracovníčka banky neviete o nejakom východisku, bola by som ochotná spraviť všetko, dokonca ak by to trebalo tak by sme všetky svoje úspory previedli aj do banky, ktorá by nám poskytla úver na terminované vklady, viete si predstaviť ako sa na mňa pozerá teraz môj priateľ... :-(((

wew

ako iste viete veľa zamestnávateľov robí zaujímave ťahy napr. síce priateľ dobre zarába ale na papieri mu preukazujú len základný plat na slovensku.ostatné dostáva na ruku. žiadna banka mu nedá takú veľkú pôžičku. Ja viem chápem to aj ja, že aj 15.000 sk je veľa ale človeku sa môže neskôr zmeniť situácia myslím finančná. jedine môj plat nás vytiahne natoľko aby sme si mohli požičať, lenže asi s mojim registrom nám nikde nedajú. musia existovať nejaké výnimky ja to nechápem.neviem vôbec čo mám robiť rozmýšľam a hľadám riešenie. od nebankoviek si nechceme požičať kvôli nehorázne vysokým úrokom. a tie peniažky, ktoré máme zviazané sa nechceme dotknúť je to taká rezerve kebyže sa niečo stane v živote, nechávame si to podľa spoločnej porady na horšie časy. Neviete náhodou banky nemajú žiadne výnimky, mám im to na rovinu povedať. Keďže sme požiadali v jednej banke kde sme klientmi niekoľko rokov, ako skúška v beznádeji sme dali žiadosť aj do inej banky vub. čakáme na odpoveď pravdepodobne negatívnu, lebo banky asi nepoznajú výnimky aj keď tajne dúfam, že sa to bude dať nejako vyriešiť, som veľmi smutná celé sviatky a na nič iné neviem myslieť, len čo by bolo keby viem vrátiť čas :-(. vtedy som si ani nemyslela, že to môže mať takéto následky... :-(

labelo

neviem,v ktorej banke si žiadala o úver,určite pochodíš v inej banke ako v tej,u ktorej si úver riadne nesplácala.Ja pracujem v SLSP,úvery fungujú na základe raitingu klinta,ktorý vyhodnocuje systém /napíše bud vyhovuje alebo nevyhovuje/ a ani pracovník na prepážke ani riaditeľ pobočky ho noevplyvní.Momentálne je systém nastavený dosť zle,lebo 50% aj naším dobrým klientom,ktorý mali podobne ako ty v minulosti nejaký problem so splácaním nedokážeme poskytnúť úver.
Neviem či si žiadala o úver sama alebo aj s priateľom,ak si žiadala sama može tvoj priateľ pristupiť k úveru ako spoludlžník a možno by mu vyšiel lepší raiting ako tebe a v tom prípade by ti mali úver schváliť.
píšeš,že dlh bol v roku 2009 a nevieš presne v ktorom mesiaci si to vyplatula?vacsinou sa raiting v tej banke prehodnotí tak po pol roku od vyplatenia dlžnej splátky,ale ni je to tak vždy može to trvať aj dlhšie...

laskonka24

wew-banku nezaujimaju dovody, preco si to nesplatila nacas. ved napr. keby si pozicala niekomu 10eur, nevratil by ti ich nacas, tak by si bola velmi hlupa, keby si mu znova pozicala este viac napr. 5000eur. uverovy register je jednotny a je dostupny vsetkym instituciam, takze by si nedostala ani napr. leasing na auto od fy ako je Esox, ktory nie je banka. Nechapem, ked mate nasporene a priatel vela zaraba, preco to nejde vsetko na neho?

wew

tak to aj plánujeme pretože sme dlhodobý klienti tej banky roky, máme tam termin. vklady s pekným balíkom peňazí, kotoré máme zviazané na niekoľko rokov. a to obaja, chodia nám tam výplaty. sklamali sme sa v tej banke na plnú čiaru. aj napriek tomu že si sama môžem zato, že som sa dostala do úverového registra, plno si to uvedomujem... keďže nepochádzam z bohatej rodiny vysokú školu som si platila sama a pritom pracovala aby som si ju vedela zaplatiť a potom splácať. lenže mi financie nevychádzali a nevedela som to zaplatiť samozrejme hneď ako som to vedela som to vyplatila aj s úrokmi dobre vysokými .myslela som si že to je ok bolo to v roku ešte 2009. obaja máme stále miesto, pekný plat no ale je nám to asi na nič keď náš sen o bývaní si neviem splniť. Kým si našporíme na byt budeme už asi starý ... Rodičov do toho nechceme ťahať. preto som tu prosila o radu či niekomu napriek zápisu neposkytli úver v nejakej banke. alebo či nie je nejaké východisko aby sa vymazal ten zápis z registra. ináč ma odmietla banka ktorá mi dala aj ten zápis. myslíte že by som v inej banke pochodila ? alebo je to vlastne úplne jedno ? nechápeme jedno človek má dobrý príjem, stále zamestnanie, peniaze na účte , žiadne iné pôžičky a splátky, a ručili by sme nehnuteľnosťou ktorá má hodnotu 70.000 eur a žiadali sme len 55.000 veď banka má z toho pekné úroky, a tiež zábezpek. byt. je to nespravodlivé lebo niektorý majú aj 5 pôžičiek a žijú si, a ja som raz nesplnila niečo a pikám zato dosť kruto a nie len ja ale bohužiaľ aj môj priateľ. :-( aj keď si uvedomujem že som spravila vtedy veľkú chybu že som to na čas nevyplatila... ale keď človek nemá z čoho čo má robiť :-(

laskonka24

AdamKrt-uver neschvaluje zamestnanec na priehradke, ale system, resp. riaditel pobocky. Ak niekto nevedel splatit len 15 000sk, tak je to velke riziko, ze nebude vediet splatit 1000eur, nie to niekolko x0 000-vu hypoteku. Banke chrani vklady ostatnych ludi-teda nas, co u nich mame peniaze, co je podla mna dobre, aby sa nestalo tu, to co na hypotekarnom trhu v USA.

AdamKrt

Povedz pracovnikovi, co zamietol uver, ze stahujes svoje financie do druhej banky, kde Ti vyhoveju a posielas jeho riaditelovi blahozelanie k tak uspesnym zamestnancom. Ze maju velmi dobru strategiu ako prichadzat o klientov.