Závisť - chcem sa jej zbaviť!

Príspevok v téme: Závisť - chcem sa jej zbaviť!
lulu22

Dobrý večer,

ako sa hovorí, nikdy nikomu nezáviď, lebo nevieš, či ho niečo netrápi viac ako teba...
Ale k veci. Najviac ma trápi, že závidim vlastnej sesternici, s ktorou si veľmi dobre rozumiem, chodievame von spolu a mám ju rada. ALE stala sa taká vec, že v najbližšej dobe zdedí cca 33.000€.
A to je to, ja jej to závidím, bo ja nikdy také nič mať nebudem. nikdy mi nič "nespadlo z neba"..
budem sa pri nej cítiť ako chudera, čo nemá peniaze..
strašne ma to trápi, bo je to rodina.
Ako sa toho mám zbaviť? myslím na to dosť času, ako ona si bude chodiť na dovolenky, kupovať drahé oblečenie, kúpi si vlastný byt.. zakým čo ja žijem s rodičmi, bo si v živote na nič také nenašetrím.. :/

lulu22

ta3, práveže ona má i 7ročný stabilný vzťah, takže o to sa nemusí báť, že by si nikoho nenašla.. ale máš pravdu, uvedomila som si, že je hlúposť závidieť, ale tak niekedy ma tie myšlienky prepadnú..

Sue, povedzme si otvorene.. ja na riti nesedím, len je to nespravodlivé, že niekto maká(ako napr.ja) a za celý život mám problém naškrábať také veľké peniaze..a ona je nezamestnaná a bude v balíku.. a nič pre to nespravila. a keby to bolo len o trochu viac, nepoviem:)

ale ok, možno sa vám to zdá, že som moc závistlivá, ale keby ste boli v mojej situácii, by ste to pochopili:)

macka26

moja, za 33 tisic eur si toho az tak vela nezije, pokial viem ani na byt jej to nebude stacit, a nie na handry, luxusne dovolenky a podobne veci, ktore jej ides zavidiet....

Sue..

a co keby si sa prestala zozierat zavistou a radsej poriadne makala na sebe,svojom vzdelani ci praci ...treba sa o svoje"stastie"trochu pricinit...

btw.vsimam si na vela ludoch tuto super vlastnost sediet s prepacenim na riti ohovarat,zavidiet kazdemu kto ma co i len o trochu viac

ta3

zavist je velmi zla vlastnost, ktora Ti zbytocne otravuje zivot, ak je sesternica naozaj taka dobra, nemusis sa bat, ze to negativne ovplyvni Vas vztah a naozaj, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze peniaze sami osebe este neznamenaju cely svet, ano, bude si sesternica moct kupit vela veci, aj byt, ale to jej este nezaruci, ze bude stastna, ze napriklad najde dobreho partnera, ktory ju bude mat naozaj rad, u majetnejsich peniaze zvycajne pritahuju priatelov, partnerov z vypocitavosti, takze jej nemusis zavidiet, mozno bude si moct obliect drahsie veci, ale ani to nezaruci, ze bude stastnejsia napriklad ako Ty, co si mozes obliect iba lacnejsie, nie, peniaze stastie naozaj nezarucuju, tak si preto nekaz naladu

lulu22

nathália, ja som vlastne zabudla napísať, že ona je inak veľmi skromná, doma nemajú nič moderné, je strašne milá.. ale to sa bojím i toho, že ako zdedí ten milion, tak sa skazí a nebude to už ona :(

lulu22

lololo, ja viem, ale vždy, ked ju uvidím, budem na to myslieť.. že ako môže mať niekto také šťastie.. :/

a dakujem, budem sa snažiť prestať jej závidieť.. a pekný Nový rok i tebe:)

lololo

lulu : závisť je škaredá vlastnosť - takých ľudí nemám rada...zbav sa tejto vlastnosti čím skor. Ja sa riadim týmto :
"ži a nechaj žiť " .....všetko dobré v Novom roku :-)))))))))))