Ist ku doktorovi s hormonami? Ist vobec? Pomoc...:/

Príspevok v téme: Ist ku doktorovi s hormonami? Ist vobec? Pomoc...:/
melodi

chcem od vas radu teda by som vas o nu poprosila :/ mam 17 rokov. (cerstvych, pred dvoma dnami). Ale uz od pociatku puberty mam pocit ze som strasne zachlpatena. vsade, na celom tele. neprehanam, neklamem. a tym ze som bruneta, tak ich vidno este viac. chrbat,ramena,pera,brucho...dost ma to stve...lebo aj v skole mal minule kamarat "vtipnu" narazku ked sa na mna pozrel blizsie ze ved aj ty mas taky maly "knirek" .. a v lete ani na kupaliska radsej nechodim...
nechty mam take cudne, zvyslo rihovane, ked sa pozriem blizsie.pocula som ze aj toto moze poukazovat na hormonalnu poruchu.
... kam sa v takom pripade chodi? co sa stane ak to neriesim a necham tak...okrem toho ze mam zo seba komplexy...?? daju sa aj nejako inak upravit hormony ako uzivanim antikoncepcie lebo som pocula ze ta moze mat v neskorsom veku nepriaznive ucinky na pocatie deti...a keby som ju uzivala ako zaberie na tie moje "chlpy"? zmiznu? alebo ako :// dakujem...

ellyy

jj alebo na endokrinologiu kde ti spravia hormonalny profil asi mas vela muzskeho hormonu a problem so stitnou zlazou

macka26

zlatinko, chod ku gynekologovi a on ti predpise antikoncepciu, ktora ti hladinu hormonov upravi tak, aby dobre bolo. mas iba zvyseny muzsky hormon... do buducna sa nemusi nic stat, ale preco byt chlpata a zakomplexovana ked nemusis, hm?