Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chripka a biele flaky v ustach

Príspevok v téme: chripka a biele flaky v ustach
lala258

asi 6.den sa liecim na chripku a dnes som si vsimla v ustach (z vnut.strany lic) biele flaky podobne aftom ale tieto maju belsiu farbu a je ich vela.na jednom mieste mam dokonca zhluk takychto flakov,asi do 2cm.ma to nieco spolocne s chripkou?nemam moznost ist k lekarke tak poradte na to nieco.zatial to neboli ale je to neprijemne.

llek

Ak uz neuzivat antibiotika, atk by sa to zhorsovat nemalo. Byva to skor neprijemne. Pomoct moze aj to, ked si to clovek povytiera vatovym tamponom

lala258

llek:

dakujem za radu, myslis, ze to pocka tyzden alebo sa to moze zhorsit? len vtedy totiz pridem na SR a budem mat moznost kupit si spominany roztok..

llek

teraz je dostupnych vela roznych roztokov na vyplachovanie ust, treba sa spytat hlavne na protikvasinkovy ucinok. Co sa tyka antimykotik - z tych beznych su Nizoral alebo Diflucan suspenzia, su to specialne lieky p[roti kvsinkam a hubam, po nich to mizne velmi rychlo. Na sliyniciach mame rozne bakterie a aj kvasinky, ktore za normalnych podmienok tvoria nasu normalnu mikrofloru na slizniciach. Ked vznikne zapal, ci uzivaju sa antibitika, narusi sa rovnovaha medzi clenmi tejto mikroflory a zvycajne to vedie k premnozeniu kvasiniek - v ustach su to tie biele bodky, az take kolonie ci povlaky, v posve sa to prejavi svrbenim a bielym tvarohovitym vytokom.

lala258

llek:

uzivala som, lenze tie na chripku ucinok nemaju takze to bolo zbytocne a vtedy som este tieto flaky v ustach nemala. takze mohla by pomoct nejaka ta vodicka na vyplachovanie z lekarne alebo antibiotika su na to potrebne? dakujem

llek

Uzivas aj antibiotika? Podla toho, ako to popisujes a ak uzivas antibiotika, tak tie biele bodky su najskor kvasinky. Treba si vyplachovat usta dezinfekcnym roztokom, spytaj sa v lekarni, ci nemaju nieco aj s portikvasinkovym ucinkom. Ak to neprejde treba si dat predpisat nejake bezne antimykotikum aby to vyhubilo tie kvasinky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

chripka a biele flaky v ustach - Fórum - ZDRAVIE.sk