život "s", život bez... moje poznatky...

Príspevok v téme: život "s", život bez... moje poznatky...
zuzka1911

Ahojte baby,

možno si na mňa pamätáte, možno nie... Ale to je v podstate úplne jedno. Už som tu dlho nebola. Prečo ??? Lebo sa celý deň už nezaoberám jedlom. Nevravím, že sa tým nezaoberám vôbec, ale už to nie je top téma môjho života. Keď som bola v tom najhoršom, chodila som sem furt. Áno, toto fórum mi aj veľmi pomohlo, ale keď si to tak spätne uvedomím, chodila som sem aj preto, aby som zistila nejaké nové triky a finty, ako lepšie jedlo vyvrátiť alebo ako nejesť mesiac-dva. Nemáte aj Vy ten pocit ??? Keď moja liečba nabrala ten správny smer, zrazu som už nemala toľko času na písanie o mojom jedálničku a iných "životne dôležitých veciach". Zrazu som mala kopu iných aktivít ako len nejesť, rozmýšľať nad tým ako nejesť, potom smer obchod, wc a potom pc, aby som sem o tom napísala. Zrazu som bola stále niekde s priateľmi, smiala som sa... Obedík (ktorý mi spočiatku trval zjesť asi 100 hodín, ale kamaráti boli trpezliví), kávička sem, kávička tam, večera, drink... Začala som zrazu žiť. Áno, sem-tam mám slabé chvíle a jedlo ide von, ale už to nie je na dennom poriadku. Niekedy ma to aj mesiac nenapadne. A viem si povedať---"Zuza, šibe Ti ???". Tieto vianočné sviatky boli KONEČNE normálne, dokonca som jedla koláče :-) Naozaj... Rodina sa čudovala, boli radi. Zrazu koľko komplimentov. "Konečne vyzeráš normálne, zdravo, konečne máš farbu..." Atď., atď. !!! Zrazu aj muži majú o mňa záujem, lebo nevidia len kopu problémov, samé depky, sklesnutý ksicht. Ale vidia babu, ktorá nabrala sebavedomie a keď kráča, usmieva sa... Keď som bola v tom "najlepšom", na úsmev som nemala náladu. Chcela som sa utápať o svojich depkách... Čo som ďalej zistila ??? Zrazu si nepúšťam samú depkoidnú hudbu, zrazu mám radšej niečo veselšie...
Prečo to sem vlastne píšem ??? Nie kvôli sebe, nemám ani potrebu sa vykecať... Chcem, aby ste Vy, čo sa stále utápate v tom najhoršom sne, aký si len môžem predstaviť, aby ste sa zobudili a začali aj Vy žiť. Je to neskutočne ťažké, máte pocit, že to nejde, že to nezvládnete !!! Ale dá sa to. Ja som sa z toho dostala už raz úplne a teraz znova :-) Bez liekov, sama, s pomocou priateľov a veľkého sebazaprenia !!!!!! Len treba chcieť !!!
Všetkým veľmi držím palce a prajem veľmi veľa síl do 2011 :-)

marushik

no, tak potom si rozumieme..:)
kde je to AO? mozno by som tam zasla aj. Mozes prosim povedat ako to tam funguje? Ako casto to je a tak? Dakujem velmi pekne. Vela sil do noveho dna vsetkym prajem...

marushik

no, tak potom si rozumieme..:)
kde je to AO? mozno by som tam zasla aj. Mozes prosim povedat ako to tam funguje? Ako casto to je a tak? Dakujem velmi pekne. Vela sil do noveho dna vsetkym prajem...

marushik

no, tak potom si rozumieme..:)
kde je to AO? mozno by som tam zasla aj. Mozes prosim povedat ako to tam funguje? Ako casto to je a tak? Dakujem velmi pekne. Vela sil do noveho dna vsetkym prajem...

ammanda

aj ja som cela skareda, vaha je len zlomok mojich nedostatkou, vlastne by mi ani tak nevadila, osobne sa mi ani nepacia chude postavy, len mi to tak pride, ze cim menej toho skaredeho bude tym lepsie :) nayvse som neschopna a nic mi nejde, v nicom nesom dobra, iba co cele dni spamujem fora a lutujem sa :)
na tu BA sa pytam lebo ak mas problem s prejedanim mozno by ti pomohlo OA (anonymni prejedaci) kde som sa minule dotrepala, su tam mile baby v nasom veku a s nasimi problemami tak dojdi, aspon sa vyrozpravas :) mam pocit ze by ti to mohlo pomoct :)

marushik

No Amandi, tak je to nejak aj u mna, akurat ze ja sa nenavidim cela komplet, mne je zo mna zle zo vsetkeho, vlasy, tvar, plet, pehy, no otras, skareda som strasne,na grc...teda, ze nie je to len ta vaha, co ma trapi...aj ked verim tomu, ze keby som nebola bulimicka, tak mam aj psychiku lepsiu a tiez cele vnimanie seba, mozno by som k sebe odpor az tak velmi nepocitovala :-/ Ach jaj...ale povedala som si asi uz po neviem kolky krat ze s tym skoncujem, aj napriek tomu ze asi prve mesiace budem priberat, kedze mojim problemom je to ze mam zachvatove prezieranie :( a ze proste priberiem, ale dala som si podmienku, ze aj ked sa prezerem tak to necham v sebe...a potom mozno postupne budem tie prezratia redukovat. Musim proste prestat mysliet na chudnutie a nepriberanie ale hlavnym cielom je nie byt chuda, ale byt bez bulimie, bez tej svine svinskej ktora ma zoziera uz 4. rok...a neviem, teraz ked zacal novy rok, som prvy den nevracala a tak som si povedala ze co keby som to teraz zase skusila odznovu. mam cisty stit, presny datum zacatia a ze by to mohlo vyjst. Neskoncovala som s prezieranim, to teda ani tak skoro nepride, ale s bulimiou by som velmi velmi velmi rada skoncovala, lebo sama citim ze ta psychika je tym tiez ovplyvnena...no a zerem stale dost, ale naposledy som "to" urobila na silvestra. Snad by mi to mohlo vyjst, lebo tie samovrazedne myslienky, ktore mam uz vlastne neustale, ma pomaly ale iste naozaj vedu do hrobu...Zuzka to zvladla, je zivy priklad toho ze sa to da...a Amandi, nie som z BA, ale studujem tam, som na intraku...

marushik

Dakujem Evi,

este to nevzdavam, ale stale stale zlyhavam...vo vsetkom, nie len v "tomto":(. Ako sa to podarilo Tebe, ak sa smiem opytat..a kedy nastal zlom v tvojom zivote?

ammanda

marushik tie depky presne poznam! ja som tiez v poslednom rocniku a caka ma fakt makacka teraz a ja som posledny mesiac pred vianocami nebola vobec v skole, nevyliezla som ani von okrem obchodu po jedlo za ktore som nehala pol stipka. okrem toho ze som pribrala som sa aj cela vyhadzala asi z tej nezdravej stravy cize fasa, a to som si chcela prave ten posledny rok uzit a hovorila som si ako schudnem a budem sa premavat po skole konecne chuda a pekna :) nic nebude! kaslem nato uz, nejako bolo a nejako bude, uz ma to ani netrapi, uz ma nebavi trapit sa nad vahou, zakazala som si stresovat za kazde kilo, uz som bola aj tlstejsia a prezila som to, prezijem aj teraz, svet sa nezruti, komu sa nepacim nemusi sa namna pozerat, aj tak nemam prekoho chudnut a mne to moze byt u riti ci mam o pet kil viac alebo menej, lebo viem ze ked pride lepsie obdobie zasa schudnem...fakt je to jedno, aspon sa mam naco tesit a mam nejaky ciel :) navyse je zima, do leta daleko a nikto si tych mojim 5 kil ani nevsimol pricom ja mam pocit ze zomna uplne visia

nathália09

Zuzka výborne,zvládla si to-gratulujem
Teší ma to,aj ked som túto tému nesledovala.
Naozaj niekedy sa dá pomôcť aj písaním.
Je tu veľa ľudí,ktorí vedia pomocť a nemať blbé poznámky.
Všetko dobré Zuzka,nech sa ti darí:)

Aj vy ostatné dievčatá,máte tu živý príklad ako zvládnuť ťažký problém.Ak sa len trolilinku chce,dá sa to-aj za takejto pomoci.