Skolioza

Proste jáá

Ahojte...máam skoliózu ...doktorka mi na začiatku šk. roka dala papier kde bolo napísané aké cviky nemôžem cvičiť v škole lenže ja som ho odovzdala učiteľovi...nevedeli by ste mi povedať aké cviky sa nemôžu cvičiť???...a hlavne či sa môže hádzať kriket...:)...ak áno vopred ďakujem...:D

maria1113

Ahoj mindo, moja dcéra sa tiež u fyzioterapeutky naučila cvičiť smsystém, po akej dobe vidieť výsledky?

mindo

Ahoj, odporucam cvicenie SM system. Skus sa poinformovat, ci je v tvojom okoli nejaky dobry trener, co by ta to mohol naucit, alebo si skus o tom zohnat nejake materialy. Je to cvicenie, ktore nielen potlaca priznaky, ale riesi priciny tohto ochorenie. Prajem vela uspecov v liecbe.

Mey

Moonika : mám 16
Maros75: podľa mňa ležanie na bruchu vobec neškodí - ja tak ležím skoro furt a nič :D
Branuloo : obávam sa že už asi nie - už máš dosť vek a je pravdepodobosť, že sa ti už uzatvorili kosti takže už ich asi nenapravíš .. ale bude super ak zlepšíš chrbtové svaltvo - tým sa môžešvyhnúť bolestiam a pod. :)

jankaaaaaaaa

zalezi aky stupen skoliozy mas. skolioza vo vseobecnosti vedie k bolestiam chrbtice, pretazeniu urcitych svalov, niektorych klbov a pod. ale vsetko zavisi od stupna a typu skoliozy.
akykolvek sport, ktory spevnuje chrbtove hrudnikove a brusne svalstvo je na skoliozu skvely. hlavne teda to plavanie

majco22

je skolioza niejak moc zavažný problem lebo ju mam tiež a bojim sa že ma to niejak obmedzi v živote mam 18 rokov a som aktivny športovec a všetci mi radia plavanie a plavanie myslite že je to správne poradte mi prosim dakujem :)

Rebeka12

je maximalne nevhodne pre chrbticu spat na bruchu!najzdravsie spanie je na boku ,a vhodne je mat medzi kolenami maly vankusik-kvoli bedrovym klbom

branuloo

ahojte chcem sa opytat moze sa skolioza uz zastavit napriklad mam 25 stupnou a mam 22 rokov ostane to tak alebo po rokoch sa stupne budu horsit moze mi to tak ostat cely zivot alebo to stale bude horsie bolesti nemam a chcem sa opytat do kedy ta skolioza funguje ci sa uz mohla zastavit kedze uz niesom v puberte ak mate niekto skusenosti dajte vediet dakujem pekne

jankaaaaaaaaa

cviky na chrbticu pri lezani na bruchu urcite nijako neskodia! a myslim ze ani spanok na bruchu neskodi na chrbticu velmi, ale je pravda ze dost namaha krcnu chrbticu