Nejedzte v cinskych restauraciach!

Príspevok v téme: Nejedzte v cinskych restauraciach!
inngridka

cestovanie.aktuality.sk

v cechach vcera odvysielali v spravach reportaz o brutalnom zabijani psikov a maciek, ktorych maso sa podava v restauracii. vietnamci tam kradnu psov z dvorov, utulkov, z ulice...
kozusiny psov a maciek sa bezne pouzivaju na vyrobu malych kozusinkovych ozdob a aj celych kozuchov.
a napriek tomu, ze na Slovensku je to uz vec pomerne znama, najde sa clovek co si povie: "no a co, hlavne ze mi chuti..."
to kde sme uz, ze zereme psov? nie je nahodou pes odpradavna priatel cloveka?

lost

no tak ciste teoreticky, asi je teda "normalne" jest aj psa, kto ho slachti na take nieco, ale tak nej je vlka.. a nie napr yorkshera :D to je podla mna MARNOTRAPNOST a nie masozravectvo..

ale tak ja neviem teda, celkovo to pojde asi len tak, ze jednotlivec odmietne/nepokystne ponuku/dopyt

a teda ja odmietam ponuku na psa a na psa dopyt ani nevytvaram

tak isto ako na andulku, ci macku, ci cokolvek ine..

a ked ho niekto vytvara, lebo ma ine predsvedcenie ako ja, hm no co uz, s tym uz asi nic nenarobim..

ale tak minimalne co by malo byt regulovane a EXTREMNE tvrdo je - kazde jedno zive stvorenie, ci je to mravec alebo pes musi nutne a bezpodmienecne mat dobre podmienky na zivot..

ale to plati aj na skrecky ktore su chovane na KOZU (pohladkajte si kabelky :P)

preto to co sa dnes robi, ze sa chovaju zvierata v klietkach, kde nemaju sa ako postavit (dratena klietka a dratena "podlaha), 25% cize kazdy 4 trpi sebaposkodzovanim, spia a zivu vo vlatsnych vyaloch, cistu vodu ani nevidel a ani nevedia ze take nieco existuje uz po mnoho generacii, rozne chemicke testy na nich, a btw, zabijaj sa vyfukovym plynom.

tak toto by bolo hodne odseknutia hlavy majitela takej farmy, ktore su u nas btw myslim ze pritomne (minimalne v CR su, takze asi aj u nas)..

ale toto nevadi, ked si my kupujeme kozene cizmy, kabaty, kabelky a auta, sedacky, a pomaly uz aj slipy, vsak ze ?

lost

GoFruit

vies ja nie som metrosexual, takze ano, vyrobil by som si nastroje na odchyt zvierat.. a prezil by som, no bolo by mi zbytocne chytit srnu/jelena ak by som to maso nevyuzil, ak by som bol tam kde maso zamrzne, tak aj to by som skusil, ved by som bojoval o zivot.. (ale clovek bez nastrojov nema sancu, cize nikdy nebude na vrchole potravinoveho retazca).
lenze 1kg kukurice mi neda tolko, co 1kg masa..
a kukuricu nemozem jest pocas celeho roka, nie v zime, ako to mam skladovat?
aj energia na mrazenie sa pocita..
skus povedat nejakemu kanadanovy, ze jedz len kukuricu a som zvedavy ako sa na teba pozrie :D
aj dovoz kukurice zo spanielska v decembri je extremne neekonomicke, ved ten kamion spotrebuje tolko energie..
ale ludia toto nevedia pochopit, pretoze si myslia, ze zivot je tak super easy jednoduchy a lahky, ze mi kukurica vyrastie kazdy den, a co zaplava, krupy, sucha?
dakujem pekne za taku logiku stravovania :)
proste maso je diverzifikacia.. mas ho cerstve vzdy ked je stvorenie zive a zdrave.
a nikde som nespomenul, ze mu dam 1x1 meter napr.
maso odkial ho beriem ja (rodina) ma viac vybehu ako deti v skolkach a skole..
cize nemyslim ze tie zvierata maju zly zivot.

a dalsia vec, pes napr pudel, by NIKDY NEEXISTOVAL, ak by ho nevyslachtili..
tak isto prasa, cize tam je to logicke proste, co je a co nie je "vyslachtene na maso/jedlo"

*CI* je moralne slachtit zive stvorenie pre maso, to je uz otazne a odpoved neviem..

lenze je velmi otazne, ako by sme ludstvo postupovali, ak by sme nezacali slachtit prasiatka napr pre potravu, boli by sme zberaci (alebo skor farmari), lenze je otazne, ako by sa potom vyvijali dejiny.. podla mna o dost inak (ci uz k lepsiemu alebo horsiemu, to neviem), ale pamataj aj na to, ze tu v EU bola doba ladova a podobne, takze je to velmi otazne, ako by sa vyvijalo.

stale netvrdim, ze maso je dore jest, no neodvazil by som sa tak lahostajne tvrdit, ze maso je jest zle. MOZNO "dnes" sa nejest da, ale nikdy nie je svet tak extremne staticky, ze by toto tvrdenie bezproblemov preslo v kazdom moznom bode casu (ci uz 1500, alebo 1500 pred nl, alebo 2500..)..

Dadula56
ale pisem psa v restike, tam je neekonomiky, tam je praveze ekonomickejsie velke zviera, ktore velmi rychlo dospeje dostavu maximalneho objemu masa.

Leela333
no ved hej, ale napr zakon by mohol obmedzit porcovanie psa, tak ako v moslimskych a hinduistickych krajinach kravu napr..

Leela333

GoFruit, už som napísala, je to kultúrou, v ktorej človek vyrastá. Čo je na tom ťažké pochopiť? Pre nás je to choré, pre nich nie. Tak ako pre nás je normálne jesť kravy, pre hinduistov nie je a mohla by som takto ďalej pokračovať.

Lost, zase si mimo. Tu vôbec nejde o logiku ani o to, z čoho sa človek najviac naje. Po prvé, keď ľuďom chutia psy, je im jedno, že majú menej mäsa, aj tak ich budú jesť. A po druhé, myslíš, že by bolo niekomu zaťažko napumpovať hormóny do psa, keď to robia s prasatami, kravami atď.?

Dadula56

Lost, no to si pekne napisal 2kg psacej mrtvoly a 200 kg prasacej. Logickejsie pre prezitie toho jedinca by bolo upiect si psa, lebo dve kila mu stacia. 200 kg by mu zhnilo. Jednoducho je v dnesnej dobe potravinarsky priemysel nastaveny na masovu produkciu, s tym prasatom sa musime podelit, inak by nam zhnilo.Takze z hladiska jednotlivca v divocine je to prasa uplne nelogicke, najma to nase dnesne mnamozne prasa, prepchate hormonmi, podradnym krmivom. Celkovo prasa, ktore v zivote vykonalo maximalne 2 otocky v chlieve, co sa pohybu tyka. To uz je kvalitnejsi ten pes, ten sa aspon hybal a dostaval celkom slusnu stravu, ak predpokladame milujuceho majitela. Pokojne jedz, co chces, ale vyhovarat sa na nejaku divocinu je scestne, lebo sme v dnesnej dobe tak daleko od divociny ako sa len da. Navyse vacsina masozravych ludi by si v tej divocine nevedela nic zabit, oni vedia iba plakat, ked umrie psik a macicka, ale ze mali na obed prasiatko a jahniatko im je jedno. Keby si ho mali sami zabit, tak by to nejedli.

GoFruit

Lost nezmysly pises, porovnávas vodu na kukuricu či kravu. No tak vedzte že na vyrobenie kila mäsa sa spotrebuje tak obrovské množstvo vody že by si ziral. Teraz tie udaje nemám pri sebe ale sú strašné. Pričom ma kukuricu či inú obilninu to nie je ani desatina, nepamätám. Písala som to v inej téme. Proste mäso je v dnešnej dobe tak neekologicka záležitosť hlavne keď Ho uč môžeš nahradiť. Sa.tváriš že nie, ale to je zasa len tvoja neznalost.
A k tej divocine. Ak by si sa tam stratil bez nástrojov, chcela by som tá vidieť chytať tie zvieratá holými rukami alebo vyrábať.si nástroje. Kým takú husenicu alebo hmyz by si asi ľahšie chytil nie?

lost

arman

no nehnevaj sa :D ale porovnavat psa vs prasa a germana vs slovaka je super hyper mega porovnatelne, vsak ze? ;)
aj keby napises europan a cierny cinan.. to je debilina..
asi si chybal aj na hodinach biologie ?

ci si nejaky IT ?

lost

arman

Ty si chybal na hodine historie ?

Nastuduj si historiu prasiat a psov a potom to napis este raz.

Nehovorim ze to nie je MORBIDNE, ale proste tak to je..

Povedz mi jedno - ako ti uz pomoze yorkshere ? 2Kg pes? a ako 200kg prasa?

CO je logickejsie a ekonomickejsie zjest za ucelom prezitia ?

Nebudme uz taki metrosexualni a nechcime prezit zo vzduchu :)

lebo to sa jednoducho neda.. alebo necha sa paci, skuste to.. (ale do zdravotky by ste mali platit viac podla mna)

arman

sa smejem ake mudre je napisat, ze psov zabijat nieje ok, lebo su vyslachteni na spolocenske ucely, kym prasa ano, lebo je vyslachtene na to, aby bolo zabite. :-))))

Toto co za inteligenta vymyslelo.

Cize, keby prisiel Hitler druhy, a tentoraz nebude vegetarianom, ale kanibalom, a prehlasi slovanov, ze odteraz sa budu slachtit takym sposobom, aby boli vhodnejsi na maso, tak uz je to v pohode, ked nas supnu do ohrad a budu zabijat na maso, hej? Pretoze, o par storoci, by sme - udajne - boli slachteni na maso... takze je to ok, ze nas jedia. Ale germana jest by nebolo ok, lebo ten nieje slachteny na maso, ale je spolocensky. :-)

Hmm, ako vazne, sa zamyslite podaktori nad svojimi myslienkovymi pochodmi